"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:19

paktofonika 

Aha, tak mi to nejde. Jak sem přidám odkaz, ev. fotku?

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6133 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:20

paktofonika Každej máme někde svůj kryptonit......eeeeeh alergen 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:25

Len V odpovedi klikneš na prvú kolonku(taká sponka či čo) a do prvého a druhého riadku skopíruješ link, prípadne v druhom riadku napíšeš text ktorý sa má v odpovedi zobraziť namiesto linku. 

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:31

paktofonika 

Díky! Druhej pokus; tohle tlačítko jsem posledně použila, ale někde se stala chyba... Někde mězi klávesnicí a židlí asi.

šampon

Tak koukám, že se dá koupit i na lookfantastic, tzn. bez poštovnýho!

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:35

Len Ďakujem, s lookfantastic mám dobre skúsenosti tak objednám tam :) 

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:39

paktofonika 

Já taky, ale nikdy mě nanapadlo to tam hledat. Tak příště (tak za rok, teď mám zásobu). Snad bude vyhovovat, napište pak report.:)

Online Potrefenáhusa
Avatar
33837 příspěvků moje polička 14. července 2018 10:30

paktofonika podle mě je to jedno, jakej prostředek na vlnu se koupí, ale v normálním prášku bych to radši neriskovala, kdyžtak ne prášek, radši gel. Vlník já ráda, je to česká firma z Rakovníka Qalt, špatně se shání i v Čechách, ty řetězcový drogerie to nevedou, já mám ráda jejich prášek Excel, malý neřetězcový drogerie mívaj (a Pemi)

Perwoll taky nemám ráda, zvlášť ten na černý prádlo mi hrozně smrdí, vyčuchala bych ho i na několik metrů, když má třeba někdo v tramvaji něco na sobě vypraný v Perwollu.

Vlna nesnese střídání teplot a mechanický tření, já peru i vlněný svetry v pračce na program na vlnu a sem tam se něco i po letech praní srazí, je to takový častečně nevyzpytatelný dobrodružství, ale beru to jako osud (u vlastnoručně upletenýho svetru to teda taky zamrzí)

Já peru fakt ráda a aktuálně se chystám koupit prací prášek Jelen, přijde mi, že se jim tu značku povedlo zrefreshovat dost úspěšně, měla jsem gel na černý prádlo zatim a pere. 

Vůbec je to škoda, že se v těch dostupných drogeriích nevedou ty český klasiky, teď jsem koupila na nádobí citronovou Lenu a já tam ten bergamot prostě cítím .

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 14. července 2018 10:35

Potrefenáhusa 

Já taky strašně ráda peru!

Momentálně jsem objevila aviváž, co mi moc voní(a to na aviváže moc nejsem)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6133 příspěvků moje polička 14. července 2018 10:51

Potrefenáhusa Na černý je ještě dobrý, ale ten na sportovní  oblečení, to je něco strašnýho. Ale naštěstí to smrdí jen morký. To už teda nevermore

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 11:28

Potrefenáhusa Ja som doteraz kupovala stále Denkmit prášky, sú veľmi koncentrované a malé balenie vydrží dosť dlho. Ja teda používam polovičné množstvo z najmenej doporučovaného pre mäkkú vodu aj keď máme tvrdú. Keby som do prania dávala množstvo podľa návodu tak smrdím práškom na desať metrov. Tie denk mit sú dosť dlabo parfémované takže prádlo je cítiť čistotou ale žiadnou extra parfemáciou. No včera som vzala ten Ariel, dala som ho do prania takisto polovicu doporučovaného množstva(kúpila som tú koncentrovanú verziu takže fakt mini množstvo) a dobrý. Ja už som vyskúšala asi všetko a fakt okrem toho denk mit nič moc. Mala som aj prášok Frosch a ten sa mi zdal taký meh, za tú cenu by som čakala trochu viac, hlavne ten Pomegranate ma sklamal. No a aviváž to vôbec, to neznesiem, smrdí to, ja na oblečení cítim taký povlak aj keď je prádlo veľmi dobré vypláchané. A oblečeniu to aj tak neprospieva takže pre mňa stráca význam to kupovať. 

Vlnu normálne periem, teda periem všetko čo mám doma, len tie COS šaty a zimný kabát nosím do čistiarne. U tých COS šiat sa bojím že ich zničím. Už sa nepredávajú takže by ma to veľmi mrzelo. Teraz mám rossman prášok na vlnu, Domol či ako sa volá ich značka a dosť mi vadí ten zápach ale bola mi škoda ho vyhodiť len tak. Pozriem ten Ecover, včera som dokonca pri ňom stála ale asi som prehliadla. 

Na riady mám Ecover alebo Frosch no a keďže mám umývačku tak jedna fľaša vydrží mesiace. 

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 14. července 2018 11:37

...no, všimla jsem si, mám pocit, že lidé, kteří až tak nejsou "posedlí"(?) čistotou, a parfémy/voňavky jim až tak nic moc neříkají, mají o to víc intenzivnější vůně u aviváží, pracích prášků.

Jakože aby bylo vidět, resp. poznat, že mají prádlo čisté...

Výrazný odér aviváží mi vadí.....

Člověk má, podle mě, vonět čistotou, sebou, a event. parfémem.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 14. července 2018 11:48

Aviváž jsem zrušila už dávno, ničí prádlo. Výrazné vůně na praní nemám ráda - jak můžu pak používat parfém, kdyby ze mě vonělo oblečení, to by se tlouklo.

Vo mám ale ráda, jsou takové ty perličky jen pro vůni od Lenoru. Voní mi ale jenom modré. Používám na deky, ručníky a manželovi na montérky, pracovní oblečení,  do lesa. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33837 příspěvků moje polička 14. července 2018 12:01

Miru ony jsou taky hodně naparfémovaný některý prací prášky, asi aby člověk měl pocit, že si za ty peníze něco kupuje, jedna kolegyně kupovala citronovej colon, aviváž nepoužívala, ale bylo to, jako kdyby do každýho prádla nalila aspoň půlku flašky.

Já jsem jednu dobu dávala do profiprádelny povlečení (máma musela a sama toho měla málo) a to prádlo bylo vždycky šíleně navoněný, mně to hrozně vadilo. A třeba moje máma má pocit, že když prádlo nevoní, tak je málo vypraný, tak asi proto. 

paktofonika denkmit byly fajn prášky, ten tekutej frosch pommegranate mě taky zklamal, zrovna tenhle týden jsem vyhazovala prázdnou láhev. Ale ty sypký jsou fajn. Ecover moc nepere, ale ten jar je můj nejoblíbenější. 

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 14. července 2018 12:16

ja jsem si ted zamilovala tuhle avivaz. koupila jsem si ji kvuli hezkymu obalu a uz mam treti flasku, protoze ta kraaaasne voni

Online Potrefenáhusa
Avatar
33837 příspěvků moje polička 14. července 2018 12:27

razorblade oblito zni jak vtipnej ikeackej název 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. července 2018 12:29

Aviváž nepoužívám a peru v čemkoli co nemá v názvu Mountain Fresh, Spring Fresh, cokoli fresh, nechápu tu českou posedlost "svěžestí", já mám nejradši levanduli.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 14. července 2018 13:19

Potrefenáhusa je to nejaka madarska znacka :D a maj asi tri barebny rady a v nich vic vyrobku. 

Mutziputzi ja vzdycky kupovala avivaze v co nejtmavsich flaskach - cerny nebo fialovy, protoze mivaly nejmin fresh vuni :D

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2018 13:27

Potrefenáhusa jelena mám teď zkušební krabku sypkýho prášku a za mě cajk. Pere dobře, nevoní nijak extrémně..před tím sem měla denk mit a na něco mám ariel kapsle.

razorblade kde se dá sehnat oblijto? To chci!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 14. července 2018 13:30

paktofonika já právě pomegranate miluju! zdá se mi, že dobře pere, a tak divně nesmrdí, jak jiné řady eko pracích gelů.

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 14. července 2018 13:49

Ounz kupuju ho v tesku, u nas ho maj chudaka zastrcenyho uplne dole. Maji jeste ruzovej a fialovej