"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:14

Lamicka Jen 2 v Praze?!? To snad není možný?Už by to chtělo tiskovku s dotazy veřejnosti!

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:15

Korsičanka nejsou testovaci sady...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:16

barbucha mno a ony už jsou dostupný nějaký spolehlivý, nebo to jsou ty z číny?

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:20

Lamicka Bože!...A to si furt doma říkáme, jak by bylo dobré plošné testování, aby se pročistil vzduch a každý věděl, na čem je.

Offline Jennyfor
Avatar
2000 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:23

Lamicka No syn musel včera jet z Prahy do toho Benešova a tam čekal 3 hodiny. Výsledek ještě nemá. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:33

barbucha mno a ony už jsou dostupný nějaký spolehlivý, nebo to jsou ty z číny?

​Co já vim Máme teď aktuálně dostat ňáký nový, tak snad...

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:45

Mirka Něco dělá Neutrogena. A samozřejmě Driclor, ale to je dryják.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:47
Reakce na Korsičanka:

viktorka_od splavu Isca A znáte to dál? To je ještě horší.

​No, vono to tak se bojim bude...něco jako to křeččí kolečko

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:48

Lamicka Držím palce, ať to máte brzo za sebou, a at to dopadne dobře. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 31. března 2020 12:59

barbucha a co s nim delaji nez je vysledek?

Každý pacient před operací v této době musí být vyšetřen na SARS-CoV 2 pomocí PCR testu z výtěru.

​Plánované operace jsou zrušené. Zůstaly takové poloplánované operace- onkologické, kde by hrozilo rozšíření nádoru. No a potom jsou operace akutní, které se zas dělí na urgentní /tam se musí operovat ihned bez ohledu na to, zda už výsledek výtěru znáš a k pacientovi přistupovat jako k pozitivnímu - co se týká OOP/ a na ty, které snesou odklad, než se dozvíš výsledek stěru a při negativitě můžeš postupovat běžný způsobem.

Ti pacienti jsou do výsledku na zvláštních pokojích /zvláštní režim a personál/, je to náročné na organizaci a počet personálu. Je to z důvodu prevence zanesení nákazy do nemocnice a taky není rozumné operovat někoho, kdo je SARS -  CoV 2 pozitivní /byť by byl bez klinických projevů/.

Celková anestezie - prodechování pacienta v úvodu, intubace, extubace....to jsou procedury, kde je obrovské riziko nákazy z hlediska generování aerosolu. Jsou na všechno definované  postupy, například všechny pomůcky, které nejsou na jedno použití, se musí složitě dezinfikovat, například taková dezinfekce anesteziologického přístroje je teda proces..   A aby to nevypadalo, že jinak na dezinfekci apod. kašleme, to tak není, ale tady jsou ty postupy fakt vyšponované, např. po každém CoV pozitivním /nebo takovém, kde do konce operace výsledek stěru nevíme/ musíme do sprchy včetně mytí hlavy. A to se po běžných operacích, bez rizika nákazy, opravdu nedělá.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:00

Fiction Děkuju za podrobné vysvětlení.

A opatruj se!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:02

Fiction dekuju za informaci, to me dost uklidnuje. i kdyz je mi jasny, ze to je pro vas velka zatez

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:25

Fiction Musí to být pro vás hrozně náročné. Moc bych vám přála, aby to dlouho netrvalo, ale můžeme si to jen přát. 

Doufám, že nám to zavedení roušek pomůže. Už 14 dní před námi se hodně nosily na Slovensku a dívala jsem se na počty nakažených, přepočítaných na milion obyvatel mají opravdu nízké. Na Slovensku je to jen  62 nakažených, Česká republika 280, Rakousko 1078, Španělsko 1800, Itálie 1600. Říkám si, že by to nějaký vliv mít mohlo. Otázka je, jak moc se kde testuje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:27

Renusatko bylo by hezké, kdyby to na slovensku bylo vlivem nošení roušek - ale já tipuju že to bude daleko menším pohybem lidí

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:28

Lamicka jezis:( drzim palce!!!

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:40

viktorka_od splavu Já nemyslím, že by to bylo jen tím, ale třeba v Rakousku ty roušky jsou až od zítra a jen do obchodů. Dokonce prý jen do supermarketů. Spíš tak sleduju, že se postupně zavádí ve víc zemích, tak by jsme mohli mít trochu náskok.

Offline Korsičanka
Avatar
12838 příspěvků moje polička 31. března 2020 13:56

Fiction Smekám! Je dobré mít informace z první ruky, ať nevznikají domněnky z domněnek.

Online rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:14

Fiction Bohužel se toho spousta odložit nedá a i kdyby, jednou se budou muset řešit resty. A to bude zas strašný nápor na personál i prostředí. Moc držím palce, ať to ustojite, není vám co závidět. 

Online continuity
Avatar
33716 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:20

Fiction diky za příspěvek a držím palce, alespoň uz je to lepší, co se týče ochrany personálu. Kamarádka je anesteziolozka a ještě před dvěma týdny mi psala, že se potkala s někým s příznaky bez ochrany. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 31. března 2020 14:55

Sweet Potato Děkuju, popátrám. Driclor doma mám, ale jak píšeš, je to dryák.