"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Online Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 13. července 2018 16:07

Biely kvet 

Je. Na 100%

Offline Gellnerova
Avatar
1106 příspěvků moje polička 13. července 2018 16:13

Miru todle jsem tu momentálně rozjela já, jedu na 14 dní jako vedoucí na tábor. Pravděpodobně nebude problém umýt si hlavu v potoce, pokud bude teplo... V potoce ohřátou vodou z kuchyně, bude-li zima. Ale běžně si též meju hlavu denně, potok denně asi nedám 

Nad sprchou nechci přemýšlet, ledová v plechový boudě. Kam to lezu .

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 13. července 2018 16:17

Miru Ďakujem! 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 13. července 2018 16:43

Jiná Realita jestli ten kokos.olej nemáš vyzkoušený, tak na jemné vlasy opatrně. Mně po něm hrozně plihnou vlasy. To jich mám hodně, ale jemné. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 13. července 2018 17:45

paktofonika no ty moje taky praci nejsou, ale já peru 

Online Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:20

Gellnerova 

no, my, když jedeme třeba vegetit(vč nocování v autě) na písáky(lomy), tak mi taky nečiní problém, umýt se celá vč vlasů a oholit se přímo v písáku, nelíčit se, sepnout na hlavě ten "rozstřelený" hnůj vysušený větrem sluncem pinetkou.

Ale pak ta sláááást, když vlezu doma do sprchy

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 18:39

Potrefenáhusa Aký prášok používaš? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33841 příspěvků moje polička 13. července 2018 19:06

paktofonika ale účet neproplacim, jestli se ti srazej!!!:-)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6134 příspěvků moje polička 13. července 2018 20:33

Potrefenáhusa Já to peru v úplně obyč perwollu na tmavý a taky dobrý.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. července 2018 21:45

Lamicka když se dobře vymyje (dnes se mi to zrovna nepovedlo), tak je právě pak mám docela nadýchané.

v mém případě je to ale stejně fuk, nenosím je rozpuštěné.

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 22:22

Jiná Realita 

Já vám chci už dlouho doporučit šampon a vždycky na to zapomenu - nedám dopustit na T-gel od Neutrogeny (ten na mastný vlasy). Mám extra jemný, plihnoucí, mastný vlasy a tohle je jedinej šampon, kterej na ně funguje dlouhodobě i bez těch tanečků okolo typu olejový zábaly a víkendový nemytí. Jinak vsuvka - můj rekord byl asi týden nemytý vlasy (za účelem prodloužit dobu mezi mytím) x 3  a tehdy to neudělalo naprosto nic - teda s vlasama, jinak to vedlo k naprostý destrukci sebevědomí (a praskání zrcadel a tak). Tenhle šampon je pro mě vážně zázrak (a to jsem zkusila fakt asi všechno, včetně mytí sodou, lávovou zemí, i tu žitnou mouku jsem zkusila, všechny možný šampony z bioobchodů, na který lidi přísahali a houby). Akorát má jednu nevýhodu - u nás se nedá sehnat. Takže objednávám ze zahraničí (posledně po 6 ks).Tenhle šampon mi funguje od prvního umytí, navíc je fuk, jestli jsou před mytím vlasy mastný jen trochu nebo totálně nasáklý; nijak se tím nezvětšuje frekvence mytí, což jsem nikdy předtím nepoznala.

Ještě jeden tip - lepší než kokosovej olej je trocha obyčejnýho sádla; občas ho použiju a je to fajn (akorát to nevydržím dlouho mít na hlavě, protože smrdí); navíc po něm nemám problém s vymýváním a příp. zatížením vlasů.

Jo a pro lidi se stejným typem lasů můžu doporučit i tužidlo, který mi doporučila kadeřnice - objemový tužidlo od Dusy. Jedinej stylingovej přípravek, kterej na mě funguje a to dlouhodobě, vlasům to neškodí a hezky voní.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. července 2018 22:29

Len ó děkuji za sáhodlouhou radu!

akorát si ještě dovolím otravovat s dotazem, kde ten šampon kupujete? O:-) 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. července 2018 22:33

Len muhehe, můj rekord je 14 dnů, kdy jsem byla fakt nemocná, několik dnů jsme nebyla schopna prakticky vstát z postele, natož si mýt hlavu. a hned po prvním umytí jsem je měla do pár hodin masnté zas.

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 22:39
Reakce na Jiná Realita:

Len muhehe, můj rekord je 14 dnů, kdy jsem byla fakt nemocná, několik dnů jsme nebyla schopna prakticky vstát z postele, natož si mýt hlavu. a hned po prvním umytí jsem je měla do pár hodin masnté zas.

​Jo, to je přesný. Taky jsem to testovala při dlouhodobý nemoci (prakticky celý léto strávený doma s ATB,  vrr). Šampon jsem koupila naposledy na ebay a dle výpočtů to nebudu muset řešit tak další rok minimálně. Akorát je teda drahý poštovný, takže když si chce člověk koupit jednu lahvičku na zkoušku, ta cena je pěkně... mastná.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:07
Reakce na Lama_z_Lana:

Potrefenáhusa Já to peru v úplně obyč perwollu na tmavý a taky dobrý.

​Perwoll nám domov nesmie!!! Neviem či som ja aj priateľ naň alergický alebo je to také svinstvo ale vždy sme sa z neho obaja vysypali. 

Potrefenáhusa Ďakujem za tip, skúsim ich teda vyprať. Dnes som bola zrovna v DM a ten ecover som tam aj videla, nenapadlo ma kúpiť. Vlník pobavil, to som nikdy nikde nevidela. 

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:15

paktofonika 

Není; ten co myslím je ještě jinej typ pro "greasy hair". Tenhle se pokud vím dá běžně sehnat i u nás, ale ten na mastný vlasy jsem v ČR nesehnala.

tenhle:

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6134 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:15

paktofonika Jasný, já to psala proto, ze na to nepoužívám prostě nic "extra".

Já na tohle naštěstí citlivá nejsem, osypala jsem  se jedenkrát v životě a to po dost ojedinělý údálosti.

A tím to se přiznávám, že jseou mi věci na praní, úklid atd strašlivě...jedno

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:16

Len Nemohla by si sem dať fotku alebo presný odkaz na konkrétny produkt? Ďakujem :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. července 2018 23:18

Lama_z_Lana No ja som sa nikdy z ničoho okrem Perwollu a to je jedno či na biele/čierne/farebné prádlo. U toho prášku nemám šancu zistiť to čo mi vadí podľa mňa ale má to len ten Perwoll. Dnes som po dlhej dobe kúpila z núdze Ariel, vzala som levanduľový a paráda :D