"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:27

razorblade aha, tak v tesku sem nebyla let, tak já po něm kouknu, dík :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:34

razorblade Oblito 

Mutziputzi No a okrem Ariel sú ešte aj iné levanduľové?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:41

paktofonika škrobenka 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33845 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:42

paktofonika (a persil)

Online slniecko admin
Avatar
17623 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:42

Potrefenáhusa ja vlnu v pohode v normálnom ecoveri na všetko (používam teda zero), alebo vo vopred rozpustených mydlových vločkách. Alebo - podobne ako hodváb - v šampóne na vlasy.

Online slniecko admin
Avatar
17623 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:47

Inak, ja riešim opačný problém. Prášky musíme mať všetky nedráždivé a neparfémované, aviváž vôbec, pri normálnom oblečení je to v pohode, ale také čo dlhšie leží (u nás typicky posteľné prádlo) po čase získava taký zvláštny...pach. Zatuchlina to nie je, neviem to celkom popísať. Kedysi som to riešila EO nakvapkanými do octu, ale odkedy sa u malého prejavila alergia ešte aj na levanduľu , tak sa bojím. Nemôžem nechávať ani len v skrini levanduľové vrecúška.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:48
Reakce na Potrefenáhusa:

paktofonika škrobenka 

​Huš :D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 14:50

slniecko edit: Som si to zle prečítala, až teraz som si všimla že je to dlhším uskladnením. S tým ti neporadím, ja mám vecí málo, posteľného mám 2ks takže je to stále v obehu. V zatuchnutom by som spať nemohla, proste by som oprala znovu. Tie vrecúška levandule sú v skrini fajn ale žeby to osviežilo poskladané prádlo to podľa mňa nie. 

Offline brrr
Avatar
10060 příspěvků moje polička 14. července 2018 16:24

slniecko Zkus dát do prádelníku kdouli, ta pěkně a dlouho voní. Za chvíli budou dozrávat.

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 14. července 2018 16:32

slniecko Sušičku máte? My máme s programom osvieženie prádla. To by mohlo vyriešiť problém s dlhšie uskladneným prádlom. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2018 17:42

Nepotřebuju to vědět nutně, jen takovej dotaz do pléna (zápěstí už máme změřený), když se tu v několika tématech probírala čokoláda. Máte rádi? Nesnášíte? A hořká a/nebo mléčná? 

Já osobně preferuju mléčnou (ale ne nic milkoidního) ale i hořkou si z času na čas dám (a do muffinů a brownies krájim sveřepě 70%) 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:03

Ounz  Taky, jen tak samotnou si dám raději mléčnou, na pečení dávám trochu víc %, tak těch 70-75, jak píšeš. Ale obecně samotnou čokoládu zas tak moc nekupuju a nejím, radši si dám něco, co tu čokoládu mimo jiné obsahuje, a nebo třeba pralinky, no a tam už nehraje roli procento, spíš aby to šlo s náplní dobře k sobě. 

Online Lama_z_Lana
Avatar
6134 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:22

Čím víc procent kakaa, tím líp

Momentálně mám nejradši se solí

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:29

Ounz Čokoládu nejim vůbec, nechutná mi žádná

Offline Garfie
Avatar
24039 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:29

Ounz Jéje, miluju! Asi vlastně moje nejoblíbenější sladkost. Jím jenom hořkou, mléčná mi vysloveně nechutná (i když jsem schopná poznat "lepší" i u mléčné, ale prostě hořkou raději). Ovšem já mám ráda i pražené kakaové boby  Mám ráda ochucené-sůl, pomeranč, kardamom....Mám ráda i pralinky, ale jen ty kvalitní, třeba Godiva. Nejlíp s karamelovou náplní. 

Lama_z_Lana 

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:40

Čím víc procent kakaa, čím líp, ale zas ne příliš. Takže 60-70% je ideál, na polevu i trochu víc.

Mám rada samotnou, občas si dám třeba s mandlema, výjimečně i ochucenou - sul, levandule, plněnou - karamel anebo... v poslední době vozím z Paříže jednu plněnou lindtku (tady jsem ji nikdy neviděla) a tu doma všichni milujeme a nejlepší je vychlazená z lednice.

Většinou mi stačí ale dát si jeden, dva čtverečky, u těch menších maximálně jeden řádek. Takový to sežrat tabulku čokolády na posezení jsem nikdy nechápala. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:41

Ounz 

Mléčnou. Asi nejvíc si dávám tu Marabu... občas nějakou se solí, ale to jsou spíš ty vysokoprocentní hořký. Nesnáším oříškový a vůbec s nějakým doplňkem (kandovaný ovoce třeba, hu!) - ovšem potichu a jen šeptem se přiznávám, že mi chutná taky jogurtová Milka 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:41

Karoleena jj pralinky  zapomněla sem..

jinak preferuju čokoládu bez příchutí a bez přísad.

Lama_z_Lana tu se solí sem nikdy neměla, je to hodně znát?

Garfie no já teď koupila právě čokoládu sice mléčnou z těch str cokolada.cz, ale vysokoprocentní a ta hořkost je tam znát, je to jiný než běžný čokolády (a dobrý!) máš ráda i takový ty 90% a víc?

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:43

barbucha no marabou mléčná ta je z těch mainstreamovejch čokolád zaručeně the best 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:43

Ounz mívala jsem hrozně ráda čokoládu na vaření (tu opravdovou, ne co se prodává teď) rozehřátou až tekutou, namáčenou do horkého čaje s mlíkem nebo jen tak na talířku ohřátou v mikrovlnce