"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline barbucha blogger
Avatar
30644 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:44

Ounz 

No já moc nemám srovnání, páč když jsem na ni jednou padla, už jinou nehledám 

Offline Ounz
Avatar
19843 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:45

viktorka_od splavu hmm, zajímavej způsob konzumace  

Offline Garfie
Avatar
23985 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:46

domenica Tak ta by mi určitě jela! Vůbec mi tyhle plněný Lindt chutnají, ale už jsem si teda hodně dlouho žádnou nekoupila...

Ounz No chutnají....tak víš jak, když můžu i boby :-) Ale raději si dám tak těch 80%.  

Ale třeba mi vůbec nechutná čokoláda z Lidlu, kterou hodně lidí chválí. 

Offline Ounz
Avatar
19843 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:47

barbucha nehledej 

I když teď sem našla tuhle a je moc fajn (ale je to fakt jiná chuť..)

Offline domenica blogger
Avatar
7976 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:48
Reakce na barbucha:

- ovšem potichu a jen šeptem se přiznávám, že mi chutná taky jogurtová Milka 

​se nestyď, mně taky. 

Offline Ounz
Avatar
19843 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:48

Garfie no, ta z lidlu mi taky nechutná, mamka mi ji koupila, že je dobrá a já jí na chuť teda nepřišla (ale do těch muffinů je gut)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46102 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:49

Garfie taky mám ráda pražené boby

Offline domenica blogger
Avatar
7976 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:50
Reakce na Garfie:

domenica Tak ta by mi určitě jela! Vůbec mi tyhle plněný Lindt chutnají, ale už jsem si teda hodně dlouho žádnou nekoupila...

​Je fakt boží. Ta čokoláda je hořká, v tenké vrstvě a nádherně křupe, náplň je autentická meruňková, sladká a zároveň kyselá a svěží, prostě delikatesa! 

Offline Garfie
Avatar
23985 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:56

domenica Nemluv a dones! Možná bych se pak vyhecovala na pražský sraz! 

Online Myrtila
Avatar
3007 příspěvků moje polička 14. července 2018 18:59

Čokoládu mám nejradši hořkou, 70% je pro mě ideální. Na čem ale sem tam ujíždím, když mám chuť na něco extra sladkého, je nugátová čokoláda od Vivani.

A teď jsem nedávno objevila kakaové boby, nepražené, a to je teda  každý ten bob je jiný, některý úplně kakaový, některý zase nakyslý s květinovou vůní, jiný jako čisté kakaové máslo... je to jako droga 

Offline brrr
Avatar
10033 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:05

Já ujíždím na lidlovské se solí, mám ji v kanclu v šupleti a mám dovolené dva čtverečky denně. Další jsou pro šéfa

(A jinak jahodová milka )

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:08

Ounz Ja ja sladke obecne nejsem a cokoladu k zivotu nijak zvlast nepotrebuju, ale kdyz uz na ni jednou za uhersky rok mam chut, tak jedine mlecnou. Zkousela jsem vsechny mozne horke, ale pokazde jsem to znechucene vzdala. 

Mivala jsem ale jednu slabost, a to tu, ze mi z nejakeho duvodu hodne chutnala Kinder cokolada, coz je urcite strasna prasarna  Nastesti na americkem stredozapade se neda bezne sehnat, takze nejsem v pokuseni.

Na co mam ale vrele vzpominky: V dobach meho mladi se v obchodech prodavaly dve cokolady, ktere jsem milovala, a ktere, pokud vim, uplne zmizely z trhu. Jedna byla dvojbarevna v tom smyslu, ze polovina tabulky byla svetla a polovina tmava, ale obe mely prichut kafe. Druha byla take dvojbarevna, ale ta zase tak, ze na kazdem cokoladovem ctverecku byl jeste bily ctverecek, a cele to melo chutnat jako kafe se smetanou. Nazev ani obal si zaboha nevybavim. 

U me je celkem jiste, ze jak ma neco prichut kafe, tak mi to bude chutnat 

Offline Ounz
Avatar
19843 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:13

MP Marge ty jo nevím, jakej si ročník, ale tyhle si já ze svýho dětství nepamatuju. Až později, jakožto ‘hodobožový’ německý čokolády..z dětství si pamatuju čokoládu Lidku, ta byla mléčná, skvělá a už neexistuje (což je dobře, protože kdyby existovala, orion by ji zprznil palmovym tukem)

Online viktorka_od splavu
Avatar
46102 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:16

MP Marge já si půl napůl čokoládu bílou a tmavou pamatuju, ale jestli chutnala po kafi nevím, ochutnala jsem to párkrát a to bílé mi nejelo, to bylo jak sladké sádlo

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:16

MP Marge Ja si tú bielohnedú s kávovou príchuťou pamätám, ale tiež si neviem spomenúť na názov. Kávové sladkosti i zákusky milujem, aj kávový jogurt...

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:17

Ounz Jsem rocnik 1977, ale je fakt, ze ty cokolady si pamatuju z doby, kdy uz jsem byla trochu starsi, ne vylozene z detstvi. Dokonce je mivali jeste kdyz jsem byla na vossce, ale jen v Prachatich ve Sparu  To by bylo nekde v obdobi 1997 - 2000.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33758 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:28

Ounz já jsem dřív čokoládu vůbec nejdela, nechutnala mi, ale zřejmě jsem nevyzkoušela ty správný. Chutnaj mi čokolády mléčný i hořký) - Rapunzel (Nirwana Noir ) a pak mám ráda divnochutě, čokoládu se solí určitě vyzkoušej, já mám ráda Seed and Bean Cornish sea salt and lime a pak když vidim nějakou divnochuť, co jsem ještě nezkoušela - hodně zajímavá byla z červený židle čokoláda s uzenou solí a pepřem, ty divnochutě většinou člověka nutěj uždivobat další a další kus. 

Lindt má výbornou čokoládu jednu takovou na hodně tenounký čtverečky, taková malá jak bonbonierka to je. 

Offline MP Marge
Avatar
5792 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:30

MP Marge já si půl napůl čokoládu bílou a tmavou pamatuju, ale jestli chutnala po kafi nevím, ochutnala jsem to párkrát a to bílé mi nejelo, to bylo jak sladké sádlo

​Vite, ze ta bila pulka asi fakt po kafi nechutnala, jen ta tmava? Ale chutnala mi taky, coz je dukaz, ze jsem houby gurman a je dobre, ze uz cokoladu nejim 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33758 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:31

a kávový čokolády kupuju furt, kdysi těsně po revoluci vozila kamarádce babička z Německa úžasnou kávovou Suchard, od tý doby se po dokonalý kávový pídim, ale zatim jsem nenašla, měla v sobě takový malinký kávový jakoby křupinky. 

Ale tahle taky jde

Offline Ounz
Avatar
19843 příspěvků moje polička 14. července 2018 19:31

Potrefenáhusa jo tu lindt znám, úplně tenký plátky, jen položit na jazyk, tu má ráda máma.

tak já tu slanou zkusim, musim se zas někam posunout (jinak já sem milovník čokolády dost  )

nirvana noir byla