"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:22

Mutziputzi Ty přes tu esoteriku moc nebudeš, tobě stačí, když ty kyčle postupně uvolníš.... Zatím můžeš být v pohodě, s věkem se to sčítá.  Chce to každý den pár minut, ono se to poddá. Jinak citát ze sportovního vebu: Ztuhlá oblast pánve a celkově zkrácené flexory kyčle znemožňují běhat správně a jsou častou příčinou bolesti kloubů i zad. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:26

999 kdepak, já boky mám, jen su dřevo:P

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:27

999 Já fakt nevim, já se hejbu jak divá, denně cvičim a běhám se psem, vůbec nemám problém se zádama, kloubama, s ničím, ač k tomu mám rodinný dispozice. Ale tohle fakt nedokážu, já udělám skoro provaz i rozštěp nebo jak se tomu říká, jenom ten předklon prostě nee....s ezo procasama já jsem fakt na štíru, to mě stálo vyhozený peníze za kurz hormonální jógy, já ty vizualizace čaker a bílý světla a spol. prostě neumim

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:29

Mutziputzi tak máš krátký předloktí asi:-) jsem to včera zkoušela a taktak, já mám dost tuhý záda, spíš hrudní páteř teda. dítko kvůli tomu mělo problémy i v gymnastice

jógu s (lehkýma!) ezo kecama jsem dala jedenkrát a mám z toho trauma doteď;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:31

viktorka_od splavu Já mam právě dlouhý ruce a krátký nohy, šimpanz hadr, promiň, hadra! Tim to nebude

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:38

Mutziputzi Já jógu cvičím a na tyhle kecy českých lektorek taky nejsem zvědavá. Jinak ono to nemá nic společného s tělesnou kondicí, já na józe potkala fotbalisty, hokejisty, cyklisty... a marnost nad marnost. Ale když skončí s aktivní činností, tak se tělo začne sypat. Jediní, komu to jde jsou horolezci, nebo ti, co dělají nějaké úpolové sporty.

Zkus si koupit takový ten pásek na jógu, ze začátku ti pomůže dostat se do pozic, které bys neudělala. Každý den třeba 15 minut, jen takové protažení a ono to půjde.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:41

Mutziputzi nam tvrdila na joze ze to chce hodne drepet, treba pul hodiny, dostat se do stavu, ze je to pohodlna pozice a treba v drepu cist, sledovat filmy, cokoliv

(ted mam uplne strach, ze se drepet rika nemoravsky nejak jinak)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:43

baltik tohle neni dřepět, to je něco jinýho, my pro to výraz nemáme ale tohle udělam naprosto bez problémů, i tureckej sed s nártama na stehnech (lotos po jogínsku?), řikám, možná tak kyčelní náhradu kompletní sakumprdum))

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:44

viktorka_od splavu ja chodim na jogu a meditaci kazdej tyden, vcetne lehkych ezo kecu. a minulej tyden jsem pri meditaci mela fakt intenzivni zazitek znovuzrozeni, kdybych ti to tu povykladala do detailu, tak se uplne osypes 

a to ta meditace na to ani nebla zamerena, proste jsem se nejak vnitrne obrodila z vlastni iniciativy.

zminila jsem to jen lehce doma, aby se pak nedivili, kdyz budu na stari silena ezobaba :D

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:57

Lilly_Ku až se mi lehce udělalo nedobře po těle já neže bych na to nevěřila, já se toho bojim

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33712 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:02

999 no voni chlapi obecně jsou ale strašně zkrácený a aktivní sportovci zvlášť, mi to jednou nekdo vysvětloval, že je to daný i hormonálně, jak jsou uzpůsobený k budování svalů, kdežto ženský jsou celý postavený mnohem rozvolněnějc

jako pozorovat chlapy (evidentní sportovce) začátečníky na joze je skoro až komický, já udělám spoustu věcí taky bez rozcvičení (některý jo a některý ani po letech snahy, haha) a někdo se ohne sotva do půlky a je rád

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:02

viktorka_od splavu jako bylo to fakt zvlastni, ale celkove si myslim, ze tyhle zazitky vychazeji z vlastnich dusevnich zdroju. ja se toho nebojim, mam ego zoceleny dvouma rokama psychoterapie  

ale joga je na zklidneni fakt super, vyborne si tam dycky odpocinu. cviky na rovnovahu jsou nej. chodim v nedeli vecer, takze i takovy mily uzavreni vikendu.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:03

Mutziputzi nejde o to udelat, ale vydrzet dlouho, v normalnim drepu, s patama na zemi, toto je nejaka joginska pozice, kterou jsem vlozila pro ilustraci

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:05

baltik Fakt vydržim, nemam problém a nerozlámaná, neztuhlá vstanu a jdu, u mě to fakt neni otázka zvyšování pružnosti vazů nebo natahování svalu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:10

baltik Jj vždy keď si chceš sadnúť máš si radšej drepnúť. Ako ja si takto sem tam drepnem, priateľ drepí furt a nevadí mi to(teda na verejnosti nie) ja na to ale zabúdam a príliš dlho s pätami na zemi nevydržím. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:11

Lilly_Ku jj jóga je super, ale ty další věci by mě mohly psychicky fakt hodně sejmout, brrrrrrrr. já su ráda že su ráda:D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:12

baltik A dôležitý je narovnaný chrbát, zvádza to k hrbeniu 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:13

viktorka_od splavu Sim tě nedělej z toho woodoo

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:14

Potrefenáhusa Já tam jednou zažila bývalého hokejistu, který neudělal nic, fakt nic... A asi mu docvaklo, že v přípravě malých sportovců je něco v nepořádku a vyjednával s trenérkou, jestli by aspoň jednou týdně nechodila s malýma hokejkama cvičit jógu :-).

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:15

999 Ty si odborník. Býva aj joga bez tých ezo kecov? Lebo ja som doteraz bola len na takej kde čakry, energie, či, vyššie ja a tak. Mám k tomu dosť averziu keďže som istú dobu žila s ezoterikom či ako sa im hovorí a každý deň som mala hodinové prednášky a snažil sa ma presvedčiť aby ma mohol vyčistiť.  Každé ráno 2 hodiny krúži príveskom a čistí byt, auto, cestu do práce a pod.