"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 20:28

Nemyslím si, že když člověk ví, jak ten strom nakreslit, aby to bylo dobré, tak to udělá. Jś jsem na VŠ studovala i arteterapii a každý týden jsme malovali pět teček, tak, jak jsou na hrací kostce. Byly důležité barvy, i jejich pořadí. Za pár měsíců jsem věděla, co znamená, když zrovna tam loupnu fialovou a stejně jsem ji tam dala :-).

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 30. dubna 2024 23:54

MP Marge Tak to je jasné, navíc ani každý psycholog určitě neumí s kresbou pracovat úplně správně, vždyť je to dost složité. A jak píšeš o tom kreslení každý rok, tak to to je fakt úchylný, přesně!!!

Jinak teda musím říct, že mě vůbec ta kresba stromu v pracovní psychologii docela překvapila, vždycky jsem to považovala za nějaký doplňující test klinické psychologie. 

Offline continuity
Avatar
33848 příspěvků moje polička 01. května 2024 09:56

Garfie to bude tím, že ta naše byla původně klinická psycholožka. Pak z těch dětí po rozvodech a jiných katastrofách úplně vyhořela a dělala nám to napůl jako koníčka (její manžel byl jeden z majitelů). 

Já bych řekla psycholog do každé firmy, ale po otřesné zkušenosti z minule práce, kde se koučce/psycholožce povedlo firmu za půl roku rozvrtat tak, že odešlo pár klíčových lidí, tak už si tak jistá nejsem. Navíc to byla příšerná workoholicka a zrovna v tom jsme opravdu podporovat nepotřebovali. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 01. května 2024 13:53

Klikla jsem tady na nějaký odkaz a přepnulo mě to v aplikaci do slovenského Zalanda. Vůbec se mi nedaří dostat se zpět do českého. Nevíte, co s tím? Díky

Online mitford sister
Avatar
1410 příspěvků moje polička 01. května 2024 13:54

999stává se mi to taky. Odinstalovat a přeinstalovat aplikaci 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 01. května 2024 14:56

999 v uctu je myslim te nastaveni aplikace -krajina

Offline Janulik03
Avatar
16756 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:14

999 ako píše Candance vybrať krajinu a ono sa to restartuje. 

Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 01. května 2024 15:55
Online slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 02. května 2024 14:07
Reakce na mitford sister:

Nemá někdo v rodině/kamarádech nějakýho antik-bazaristu? Kamarádka koupila viluna Vinohradech a bude rekonstruovat, je tam spousta dobových prvků (asi 1.pol.20 století, historizující styl) - dveře i s futry, radiátory, různé skříňky původně vestavěné....my si něco vezmeme, ale jen zlomek. Jinak se to zlikviduje nebo to prodá za stavební firma a zůstane jim to za žebrem. Mne přijde, že je to škoda...Fotky mám. 

​Toto ma vždy až fyzicky bolí...keď si niekto kúpi historický byt a potom tieto dobové prvky vyhadzuje

Online slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 02. května 2024 14:08
Reakce na MP Marge:

Damy, mam dotaz sice ponekud neobvykly, ale (pro me) dulezity! Kdyz se podivate na tento obraz, jake rocni obdobi se vam vybavi? 

​Počuj, hlavne si over, či to nie je iba tlač, mne je ten obraz nejako podozrivo povedomý (akože ja viem, že lodičiek na mori je na mrte...)

Online slniecko admin
Avatar
17627 příspěvků moje polička 02. května 2024 14:34

 MP Marge

No google lens mi vyhodilo toto, ale či je to tak neviem, ja nie som absolútne odborník, skôr by som tipla, že mi to padlo do oka pri prezeraní nejakách "vetešníckych" stránok pri hľadaní nejakého konkrétneho flakónu.

https://www.montys.fr/reproductions/6692-reynolds-t.html

Možno 999 by vedela poradiť?

Online mitford sister
Avatar
1410 příspěvků moje polička 02. května 2024 15:50

slnieckono jo no...já bych to neudělala, ale zase ji chápu, že to chce udělat trigenerační a úplně to musí vevnitř předělat. 

Offline andulka01
Avatar
10786 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:23

Staví se u vás máje? A choděj to přespolní kácet? U nás to chlapi neuhlídali, ostuda je to veliká. Normálně v půl čtvrtý sousedku probudilo auto před barákem a hlasy, vůbec jí nenapadlo, že jde o máj, tak to pustila z hlavy. Kdyby pustila ven psa, byla by za hrdinku.

Offline JankaM
Avatar
2404 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:24

Je tu někdo atletka běžkyně? Jsou tretry pro trénink a případné závody nutnost nebo to jde o bez nich? Dcerka 10 let chodí do atletické přípravky, zatím nezávodila kvůli nemoci. Ale údajně je všichni mají (podle mě asi tak jako vsichni jezdí k moři atd.) Trenéři se zatím nevyjádřili. Myslím ty s těma čudlíkama. 

Offline Candance
Avatar
5355 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:25

JankaM jde to bez nich

Offline Raduza
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 17:30

andulka01 u nás jo, říká se tomu májka teda. Syn s přítelkyní tam letos zůstali až skoro poslední, nikdo nic nehlídal, prej naběhli nějaký chlápci, že májku porazí...asi už měli dost vypito, páč jim to nešlo a nakonec prohlásili, že se na to můžou vys.at a odtáhli. Takže asi tak.

Já tam chodím vždycky jen k ohni opéct buřty. 

Offline andulka01
Avatar
10786 příspěvků moje polička 02. května 2024 17:40

Raduza taky říkám májka, ale tady byla pozvánka "k máji". Byli jsme až večer na ohni a pálení košťat, odcházeli jsme po jedenácté, chlapi tam ještě byli. Myslím, že fakt nečekali, že by sem někdo v noci dojel

Offline dzizisketa
Avatar
7493 příspěvků moje polička 02. května 2024 18:03

andulka01 

V dědině u našich se staví. A chodí se kácet. Ale to je na východní Moravě, tam ten folklór pořád žije.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 02. května 2024 18:38

JankaM jsou nutnost u takhle velkého dítěte. Ale nemyslím si, že je to velká investice (stojí jako boty) a dají se sehnat z druhé ruky. Jsou různé typy, ona asi bude potřebovat univerzální, ale poraďte se s trenérem. Zrovna tady bych řekla, že je fakt budou mít všichni.

Edit: ona už bude brzy mladší žákyně, ne? Tam už bych to fakt viděla jako nutnost.

Offline Sweet Potato
Avatar
34890 příspěvků moje polička 02. května 2024 22:42

Dá se višňák koupit bez předpisu? Nebo je nějaká stejně účinná alternativa?