"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 21:36

coralline Jo Já se toho nebojim. Stojí mě to teda spoustu modřin,  většinu léta tak vypadám jako po nějaký ohromný bitce! A taky se ze mě stala degustátorka rybníkový vody.

Offline Noren
Avatar
616 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 21:38

paktofonika V Praze se dá půjčit na několika místech. Já si ho taky půjčuju, svůj nemám, ale časem bych si ho chtěla koupit. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 12. dubna 2018 21:40

Lama_z_Lana Smekám. Hluboce. Já teda čuměla, už když to v létě dělaly děti, ty mají ale příhodnější rozměry. Pro mne už stát je výkon.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 07:22

andulka01 Ja mam jednu neterinku dost pri tele, nevim teda, kdy a jak u deti uz mluvime o obezite, mozna do toho taky spada, ale udela, kotoul, stojku, hvedu, most, provaz a to I ten s rozstep nebo jak se tomu rika. Do toho provazu se jeste vzprimi na rukou nebo lehne plne na zem a podobny blbosti Prej se to naucila sama s detma. Je sikovna, jen ty kila, snad se to podari sundat, ony to ty deti dokazou vnimat hodne brzo a trapit se:-/. No s tvym prispevkem to temer nesouvisi, no coment videa fitness matky s nefitnessndetma.

Offline Karja
Avatar
36004 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 08:06

Neporadite nekdo v okoli Riegracu, spis smerem na Ipak nejakou kavarnu nebo neco, kde bych se mohla pripadne odlozit s rocnim ditetem? Takze nejakej koutek na hrani abych ho mohla vypustit ci tak? 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 08:17

dzizisketa tady je to tak, ze pronajimani bytu vychazi z premisy vlastnictvi zavazuje, plus presne z toho, cos psala - pravo na dustojne bydleni.

najemni smlouvy se standardne uzaviraji na dobu neurcitou. Majitele si najemce dost proklepavaji pred uzavrenim smlouvy (doklad o prijmu, potvrzeni o bezdluznosti... ), ale po uzavreni smlouvy ji neni mozne jen tak vypovedet, plus i pro zvysovani najmu plati presne dany pravidla, o kolik a proc se muze zvednout.

Ale tady lidi co kupujou byty jsou v mensine, spis nejaka rodina z bavorska koupi celej najemni barak :) byty spis kupujou lidi odjinud jako investici nebo protoze muzou, v tech pak ani nikdo nebydli...

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 08:30

coralline Ještě k těm počtům nájemníků, nejde dát do smlouvy, že s každým dalším obyvatelem bytu se zvedá nájem? Tak aby to prostě pokrylo eventuální škody. Protože i reálně se (aspoň u nás) platí do společného fondu podle toho, kolik lidí v bytě bydlí. A překvapivě to udělá dost rozdíl. Když jsem měla v bytě šest studentů platili jsme téměř polovinu úklidu celého domu! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 08:45

Garfie Zvedají se samozřejmě platby za služby.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 08:55

Garfie zrovna to chci napsat: do fondu se platí podle spoluvlastnického podílu a ten by měl být teoreticky konstantní (pokud tedy nerozšiřuješ m2 bytu nebo se společně jako SVJ nerozhodnete navýšit platby á m2); počet osob ovlivní jen položku zálohy na služby (voda, úklid, odpadky, společná elektřina atd.) - minimální počet osob je 1ks, i když v bytě nikdo nebydlí

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:00

Sweet Potato RoSa No právě-proto myslím, že minimálně tohle jde do smlouvy s podnájemníkem zakomponovat....

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:06

Karja Muj pripad. Tlusty, nesmirne sportovne nadany dite. Vyhravala jsem sprinty a strasne jsem chtela do gymnastiky. (Otec delal zavodne atletiku, tak asi nejaky dedictvi) Ale nesmela jsem. Museli jsme sedet doma a jist. Jidlo=matka ma od nas klid, nikam=matka ma od nas klid, pac musime sedet doma. Drzim palce neterince. Ja jsem mela deprese ze vzhledu a furt je vlastne mam. Tak at to utnou co nejdriv!

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:08

Garfie tak to určitě! já jen, že do společného fondu se neplatí podle počtu osob - tj. nepatří tam zálohy na služby  (i když ve skutečnosti platíš jednu částku, jsou to dvě položky)

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:16

RoSa To já chápu, ale třeba svým nájemníkům proúčtovávám jen energie a vodu, zbytek je prostě zahrnutý do nájemého. Ale to je vlastně asi špatně....

Karja Takovou holčičku taky znám, chodila s mojí dcerou do tanečního kroužku. Moje štíhlé drobné dřevo se neumí hýbat (teď dostala v těláku dvojku!!! ) a ona ne že oplácaná, ale fakt už tlustá holčička, hýbala se perfektně, vždycky v rytmu, ohebná....no zírala jsem! Ovšem po cvičení ji vždycky čekala maminka s koblížek....

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:55

Mutziputzi ja to urobím. Ale neurobím sviečku bez toho aby som si nepomohla švihnutím nohami a podopretím zadku rukami. Nám trenerka dava robiť sviečku z lahu spojené natiahnuté nohy na zemi. Potom pomaly s rukami pozdlž tela nohy dvíhať vyrovnané do sviečky a spustiť až za hlavu a špičkami sa dotknúť zeme a pomaličky späť. No tak to neviem. Mám ťažký zadok, no 

Offline Janulik03
Avatar
16727 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 09:56

olivieraa a nie je to jedno, či sa nosia? Kardigany su v tomto období vhodné, dobre sa nosia a dlžku si daj aká sa ti hodí k ostatnému.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:01

K tomu opření loktů, mně nelimitujou zkrácený svaly ani vazy, mně vadí kostra. S pružností nemám problém, dlaně ve stoje dám zfleku na podlahu i níž a nemám ztuhlý nohy při 90 stupních, fakt prostě asi kyčle.

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:13

Mutziputzi Uvolněné kyčle, uvolněné emoce.... Najdi si někoho, kdo ti ukáže ty správné cviky, protože do budoucna jsou kyčle zásadní pro chůzi i záda. Moje učitelka jógy říkala, že mládí se skrývá v kyčlích....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:14

999 takhle nějak, jo?

(jsem chodila chvíli na břišní tance, ale když odhlédnu od své hluchoty - koho zajímá že je to na hudbu:-P tak jsem ten pohyb prostě nedokázala nasimulovat, teoreticky vím jak na to, ale prakticky...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:16

999 Počkej počkej, co to pro mě znamená ty tuhý kyčle? Za a) že v sobě dusim emoce? nebo za b) že jsem tělesně sešlá nebo je to za c) něco ještě horšího?

Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 10:17

viktorka_od splavu Asi jsi na to byla málo macatá...:-). Štíhlejm holkám tyhle tance moc nejdou...