"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:17

Se mnou prý naši už od mimina museli dělat kvůli kyčlím jakýsi prostocviky, v běžným životě mě to teda nijak neomezuje, ale tuhá (konkrétně v těch kyčlích teda) jsem dost, šňůru neudělám ani zdaleka a nikdy jsem neudělala, ale zas prej je to lepší než být hypermobilní. :) Nejvíc mi teda pomohl balet, tam jsem po roce utrpení fakt začala i v tom uvolnění kyčlí pozorovat pozitivní vývoj, ale šlo to hodně pomalu a jak jsem s tím po nástupu do práce flákla, jsem zas tam, kde jsem byla, no.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:26

paktofonika Tohle je strašně složité téma. Dáma, která mě přivedla k józe je úžasná, je to člověk s nadhledem a humorem. Ona je taky schopna říct něco esoterického, ale spíš ve srandě (jako teď máte otevřený čakry, tak si rychle dejte víno...). Meditaci dělá tak, že si vždycky na konci lekce, když všichni odpočívají, otevře knížku a něco přečte. Není to ale esoterická litaratura. Je to tŕeba pasáž, která ji zaujala v nějakém románu, krátká pohádka... Nic ti necpe, buď ti to docvakne, a nebo ne a nic se neděje.

České cvičitelky jsou většinou hrozně v křeči. 

A druhý extrém jsou ty moderní typy jógy, ale to jsou spíš věci na výkon... Mně vyhovují takové ty lekce, kde člověk cvičí ve svém tempu, někdo udělá pozdrav slunci 3x, někdo 10x... Lektor vede hodinu, prochází mezi lidmi, občas tě opraví, ale všechno v klidu.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:29

999 No jo, ale pak je třeba ta hormonální, kde to bez těch vizualizací a posílání energie údajně, a to i podle autorky, nemá smysl.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:34

Mutziputzi Na té jsem nikdy nebyla, tak to neposoudím. Ale moje sestra po lekci hormonální jógy, kde si cvičitelka přidala svoji oblíbenou práci s gongem, prozvracela celou noc... Na jednu stranu blbka cvičitelka, na druhou, je vidět, že ty energie fungují :-).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:36

999 No prej fakt jo, slyšela jsem hodně dobrejch referencích, ale já to prostě "neprocejtim"

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 11:47

Mutziputzi Ono je blbý, že ta hormonální jóga je většinou formou kratších kurzů a člověk nemá čas se do toho dostat. U mně největší zvrat přišel snad po roce (do té doby mě rozčilovalo, že cvičime pomalu, že tentokrat to bylo míň náročný...), když tam cvičitelka přečetla pohádku o ďáblovi, který šplhá po stvolu bambusu a pro mě to bylo zrcadlo, rána do hlavy....

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 12:02

999 no presne, ja by som tak povedala, že človek sa k tolerancii tej ezo časti asi musí dopracovať. Mne to tiež trvalo asi viac ako rok, prvý rok na joge som bola ako na ihlách a nemohla som vystáť pomalé tempo a precítenie nádychov a výdychov a podobne (vydržala som len preto, že mi to vynikajúco pomáhalo na chrbát), utekala som odtiaľ vždy čo najrýchlejšie sa dalo, a teraz už v pohode dokážem počúvať ezo hudbu, hlboko dýchať a predstavovať si, že ležím na zelenej lúke a perfektne sa uvoľniť :-)

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 12:07

betsey 

Online Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 12:16

Ještě k těm kyčlím, chodila jsem na jógu k lektorce, která byla zároveň i sportovní fyzioterapeutka, nebo něco podobného, a ta nám říkala, že ty hodně uvolněné kyčle jsou vlastně nefyziologické a že podle fyzioterapeutů je normální při sedu na zemi roztáhnout nohy tak do úhlu 90 stupňů a víc už ne. Ona sama teda měla ten názor, že každého tělo pustí někam jinam a žádný rozsah pohybu není špatný, něco někomu jde zlepšit a něco ne. Ke zlepšování nás motivovala, ale nijak na nás netlačila.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 12:17

999 To znie dobre. Ja nemám rada ak sa má snaží niekto nasilu presviedčať o jeho pravde, myslím si že tvoja lektorka nasla tú správnu mieru. Dychové cvičenia mam rada, pomáhaju mi so stresom a nervozitou.

Čo sa týka tých dvoch lekcií co som bola, vadilo mi aj priestor, prvý bol príliš malý a tlačidlo sa v miestnosti pre 4 ľudí asi 10 a druhy bol veľký chladný nezariadený. Ja so to asi predstavujem príliš štýlovo ale kamoška chodí na jogu v NYC a vyzerá to tam úchvatne. Má možnosť si tam nechať podložku a iné veci ako bloky a pod. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 13:58

999 a nemáte nějaký dobrý cvik na uvolňování kyčlí, resp. celé pánve?

já mám pánev úplně v háji asi od narození, cvičím pár cviků každý den, jinak bych už nemohla chodit, ale i tak mě to poslední dobou pobolívá. 

takže jakýkoli nový cvik neváhám zkusit.

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:05

Tá ezoterika, to je mor. Teda asi nie pre tých ľudí, ktorí to praktizujú a ja som posledná, ktorá by im to brala, len....

....akože fakt. S matkami spolužiakov/čok sa druží viac-menej manžel - s otcami som v poho, vo štvrti, kde bývam a on má dosť kamarátov a robí milión komunitných akcií, mám obrovský problém byť s ním na spoločných podujatiach, pretože sa tak nejako predpokladá, že budem klábosiť s manželkami, čo by mi ani tak nevadilo, ale akoukoľvek témou to začne, je to do troch minút pri energiách, čakrách a janeviemčoho.

Vždy, keď z takej akcie idem, tak hovorím, že som jeden meridián pred sebevraždou.

Akože to fakt sa ani pri spoločenských akciách nedá hovoriť o niečom neutrálnom? Veď ja ich nepresviečam o opaku, pre mňa je to, akože ako kto žije jeho vec, len.....kurňa o niečom inom by sa nedalo?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:09

slniecko v mym okoli o cakre nikdo ani necekne

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:19

Mutziputzi ... a kdyz cekne tak rychle zmlkne

Offline Janulik03
Avatar
16691 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:19

slniecko takže ti vždy rozhodia čakry?  

Online Potrefenáhusa
Avatar
33716 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:20

slniecko jsem si vzpomněla na jeden díl Black books Hello sun :-D

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:20

Mutziputzi sa máš

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:21

Janulik03 

Potrefenáhusa nepoznám, kuknem

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:25

slniecko a co je trochu postrašit, já bych asi neodolala

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. dubna 2018 14:51

paktofonika  Je to vždycky o konkrétním lektorovi. Pravděpodobnější bez exokeců bude powerjóga, je i trochu svižnější, ale ne zas moc. Já si v Pze oblíbila venkovní lekce jógy, to je velká paráda. A pokud to má nějakou ezočást, tak se prostě válim na podložce a čumím do nebe.