Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:43

Ounz Aha

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:45

rozarka aha? Jako na ocel nebo na kámen?

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:51

Ounz nasadilas mi brouka do hlavy. Nevím, jak bych měla vysvětlit chlapovi, že ten kámen, co mi sehnal, si může vetknout za klobouk . No nic, počkám na vyúčtování elektřiny....

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 17. února 2020 19:58

rozarka  jako kámen poťrebuje trochu dýl na pořádný pečení a teda troubu úplně na max, ale to znáš. Elektrika se dá uplatit

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 17. února 2020 21:17

Ounz Já ho mám tak 35-40minut na 275st. Ale řekla bych, že ta teplota není tak docela košer. Trouba, co jsem měla předtím měla max 250 a stačila mi půlhodina.A tak chleba je propečenej, to jo, jen bych brala tmavší kůrku. A to ho Peču úplně vespod trouby.

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 17. února 2020 21:40

rozarka vono na tý troubě záleží dost no, jako já tu můžu teoretizovat jak chci, stejně je nejdůležitější dělat to tak jak to nejvíc vyhovuje. Já bych taky brala jinou troubu, no zatim bohužel :)

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 18. února 2020 07:38

Ounz Pravda!

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. února 2020 10:37

Dávate do pácu bravčové mäso, keď ho pečiete vcelku? V poslednej dobe sa mi veľmi nedarí, je pravda, že mäso nerobím každý deň, ale teraz by som potrebovala osvedčený recept.

Offline continuity
Avatar
33703 příspěvků moje polička 18. února 2020 11:35

Biely kvet myslím, ze je problém v mäse. Ja bravčové skoro nevarím, ale mala som nejaké spesl španielske na pečenie. Po upečení to bolo ako triesky - nasolene a plne vody.

Kúpila by som čerstvý kus niekde u masiara a piekla skôr dlhšie na nižšiu teplotu. 

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 13:43

Biely kvet vepřové kupujeme normálně v Lidlu a pod. Sůl, kmín , pepř, ve skleněném pekáčku podložím plátky másla, nahoru taky , opeču cca 20 minut odkryté, potom podleju troškou teplé vody , přidám pokrájenou cibuli a pár stroužků česneku, zakryju a  aspň  hodinu a půl si toho nevšímám, jen občas mrknu jestli voda nezmizela.

Během pečení se na pekáčku udělá příškvar, seškrábnu a doplním trochu teplé vody, ještě chvilku nechám v troubě odkyté. 
Peču od počátku na 180 horkovzduch a aspoň dvě hodiny, spíš necelé tři.

Recept není můj, od někoho tady jsem opsala.

Online andulka01
Avatar
10703 příspěvků moje polička 18. února 2020 14:09

continuity Vepřové peču moc ráda, přijde mi celkem nenáročné. Kupuju teda u našeho řezníka, buď kýtu nebo bůček s kůží. Na dno pekáče pár rozmáčknutých stroužků česneku, kusy cibule, biocitron a kyselé jablko na čtvrtky, snítky tymiánu. Na to položím důkladně osolený velký kus masa (bůček s prokrájenou kůží), zaliju deckou suchého bílého vína, zakryju a peču na nižší teplotu aspoň dvě hodinky. Pak odkrýt a nechat dopéct. U kýty přidám plátky másla. U bůčku dopékám dýl, aby kůžička zkřupala. Jíme i nastudeno, ten bůček je geniální s hořčicí mezi chleba.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 18. února 2020 14:42

continuity Antje andulka01 Ďakujem za inšpirácie.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 14:56

Biely kvet Zkus , uvidíš že to je snadné. My tedy kupujeme jen libovou kotletu vcelku, jak to těch prvních 20 minut pečeš jen na másle tak po 20 minutách uvidíš , kolik vody  to maso pustí , eventuelně kolik vodybudeš muset přidat. jen tolik kolik budeš chtít mít šťávy z masa.



Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 18. února 2020 14:57

Ava S kašičkou je trochu patlání, ale co jí vařím, tak se mi ještě nestalo, že by mi kimči nevykvasilo, (předtím párkrát jo). Krom rýžový mouky se dá použít i kukuřičnej škrob, v mým recetu se do ní rozmixuje kus jab'ka. Když mi přijde málo sladký, tak si to připojistím ještě lžičkou cukru, pak to kvasí jak vzteklý.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 15:24

andulka01 nemáš prosím nějaký dobrý recept na králíka? 

Online andulka01
Avatar
10703 příspěvků moje polička 18. února 2020 15:43

Antje eee, klasiku příliš nedělám :-) Králičí stehna dělám ráda dušená alla putanesca. A pak mám moc ráda králičí panenky, jen narychlo na pánvi s citronovým přelivem a salátkem z čerstvé majoránky. Celého králíka jsem snad ještě nedělala. Zajíce jo, jako svíčkovou.

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 15:46

andulka01 mám stehna, ala putanesca to je rajčata , olivy, kapary?

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 18. února 2020 16:11

Antje já králíka nejím, ale rodiče milují tohle (recept náhodně vybraný, najdeš jich spoustu). Králík je i tradiční maltský jídlo.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 18. února 2020 16:11

Antje Grossularia tady kdysi dávla recept na králíka po normandsku. Vyzkoušla jsem (ne úplně doslovně) a byl moc dobrý!

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 18. února 2020 18:32

Garfie Ava  děkuji, vypadá to výborně!