Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. října 2016 13:57
Reakce na jinx:

Tak to je Pohlreicha? Před 14 dny jsme seděli s mužem v Café Imperial u okna do Zlatnické a celou dobu jsme pozorovali, jak tam stěhují nábytek a já si říkala, že konečně ta hrůza z ulice zmizela.

Musím podotknout, že v Café Imperial jsem byla poprvé, dostali jsme to od dětí darem a využili u příležitosti narozenin a svátku. A z jídla jsem byla doslova nadšená, ani jeden z chodů neměl chybu. A zvládli jsme toho dost, jen jsme to museli rozložit do 4 hodin. Předkrm jsem nestihla vyfotit.... Připadala jsem si trochu jako food blogerka, ale nedalo mi to .

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:05
Reakce na cinkja:

Co takhle prozradit, co na tech fotkach vidime? 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:10
Reakce na jinx:

Teda jak nejsem žádnej knedlíkožrout, tak z dvou maličkých knedlíčků k talíři plnému svíčkové omáčky bych byla trochu smutná :-)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:17
Reakce na barbucha:

Popisy .

Francouzská cibulačka

Grilovaná vepřová pluma s lyonskými brambory a omáčkou z kalvádosu

Čokoládový fondant s pistáciovou zmrzlinou a višněmi

Manželovo jsem nefotila, protože se nedal. Představa fotografování plného talíře, kde se jídlo hned nekonzumuje, není prostě možná .




Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:17
Reakce na žluťásek:

nebyl duvod ke smutku, dalsi byly samozrejme pripraveny vedle na separatnim taliri a prekryte vlhkou platenou uterkou a servirovali mi je postupne, kdyz videli, ze ujidam/dojidam. Prinesli mi k nim i vic omacky, nevystydle, v samostatnem omacniku. 

Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:20
Reakce na jinx:

Ach, no tak to je samozřejmě jiná. Já bych se do takové luxusní restaurace bála vůbec jít, že nebudu vědět, jak to tam chodí. Můj level jsou různé ty Kozlovny a Potrefené husy, tam se separátní talířky s vlhkou utěrkou a omáčníky s přídavky moc nenosí :)

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:23

Také mám dnes dýňovou . Muž odjel, tak jsem využila, že nevařím nadvakrát. On jí nesnáší, prý mu to připomíná kojeneckou stravu...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:28
Reakce na žluťásek:

Také jsem měla trochu strach, jestli nebudu jak v Pretty Woman.

K tvému výčtu oblíbených restaurací přidávám ještě Lokál, tam to máme nejraději .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. října 2016 14:48
Reakce na cinkja:

asi su kojenec:-) nastesti muz tyhle kremove snasi, jinak se s polivkama moc neupichnu

Online domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 08. října 2016 15:16
Reakce na cinkja:

Děláš mi chutě. Jen pokud jde o dyňovou polévku, manželovo námitce docela rozumim. Možná to dělá ten odstín, protože špenátová nebo hrášková polévka/krém mi nevadí.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 08. října 2016 15:29
Reakce na domenica:

Když on má v polévce nejraději něco hmatatelného - třeba klobásu .

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 08. října 2016 15:40
Reakce na jinx:

Kdyz te tu vidim: divala jsem se na stranky fine dining lovers a super, maji tam dost relativne jednoduchych receptu z mych oblibenych surovin, ktere vypadaji hodne dobre. Vcera jsem pratelum uvarila tohle, podavala s cerstvym chlebem a melo to velky uspech!

https://www.finedininglovers.com/recipes/first-course/chickpeas-pumpkin-coriander/

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. října 2016 15:54
Reakce na Lilly_Ku:

vypada to moc dobre, to mi bude chutnat, taky to vyzkousim

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:36
Reakce na cinkja:

Dik za info 

Ta cibulacka vypada nadherne, az se sliny sbihaji... nejvic me ale zajimal druhej obrazek, to jsem se nechytala - vypada to - na fotce - dost mdle  Jsem si rikala, jestli aspon ta rukola tomu neprida trochu chuti. Ale omacka z calvadosu uz zni lip!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:40
Reakce na žluťásek:

já mám teda ráda hoodně omáčky a knedlíček stačí jeden - dva:-)

ve slušné restauraci je nejlepší to, že se tam taky slušně chovají, takže určitě by se ti nikdo nesmál, když nevíš, stačí se zeptat

tak, teď nevím kdo dával na MP tenhle recept, usoudila jsem že je dnes čas na teplá oranžová a červená jídla, takže k dýní dýně a ještě mrkev:-) i když teda ne tak krásně, jen na plech

mrkvový dort

(propekl se teda napoprvé, ale je hodně hodně sladkej)

možná se mi podaří vložit ještě fotky, ale je to teda těžká disciplína

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:41
Offline žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:46

Teda ale jako... Já jsem nemocná, mám ležet v posteli a pít teplej čaj, ne trdlat u linky a péct dort. Teď na něj mám chuť a asi se neovládnu :-))

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:52
Reakce na žluťásek:

tak ten můj moc lákavě nevypadá:-)

ale buchta je to fakt dobrá, voňavá a taková vlhká, žádná suchá drobivka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 08. října 2016 17:53
Reakce na žluťásek:

pardon double