Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 07. května 2016 11:59
Reakce na Ronna:

Kdysi jsme ho dělali, ale bylo to stejný jak s domácím kečupem - výsledek nebyl adekvátní tý piplačce.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 28. května 2016 12:33

Dneska čekám návštěvu rodičů, tak jsem musela udělat nějakou "klasiku":

moravský vrabec - kyselé zelí - houskový knedlík.

Recept na vrabce: http://www.albert.cz/recepty/moravsky-vrabec-se-spenatem-a

Nikdy jsem to nedělala, tak snad se to povede. Ten recept se mi zdá záludně jednoduchej...

Knedlík je koupenej, zelí už mám hotový.

Offline VojtaB
Avatar
1 příspěvků moje polička 25. července 2016 14:18

Ahoj lidi, nemáte někdo zkušenosti s e-shopem foodparadise.cz ? Zajimám se nově o italskou kuchyni, a tento ex-shop k ní má hodně blízko, ale nvím, kde se na zkušenosti s nimi mám zeptat, předem díky všem! Vojta

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 26. července 2016 11:53
Reakce na VojtaB:

Vyhledávat něco k italské kuchyni na eshopu mi připadá poněkud bláhové. Není snad proslulá tím, že používá hlavně čerstvé ingredience?

Takže ne, zmíněný eshop ani nenavštívím

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 05. října 2016 21:33
Reakce na barbucha:

posílám ten slíbenej recept, kterym ohromíš švédské spoluobčany!

3kg okurek (salátovky, polní, nakládačky - to je fuk) nastrouhat nahrubo

1kg cibule nakrájet na "měsíčky" (proužky)

3,5 lžíce soli

... toto zamíchat a nechat uležet do 2. dne

2.den uvaříš lák (teplý):

2 hrnky cukru (hrnek = 1/4l)

1,5 hrnku octa

2 lžičky hořčičného semínka

1 lžička kari

1 lžička pepře

... svařit "do bublání", teplé přelít na okurky (ty z předchozího dne), nacpat do skleniček a následně 10 min. zavařovat...

HOTOVO!

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 05. října 2016 21:35
Reakce na RoSa:

Dík! To budu muset vyzkoušet... a možná tím pak ohromit i české spoluobčany!

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 05. října 2016 21:40
Reakce na barbucha:

Přitáhli to známí, emigranti, právě z toho Švédska - ale dneska se to tam asi kupuje už hotový v supermarketu; oni ještě zažili dobu, kdy si to místní dělali sami doma

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 09:55
Reakce na RoSa:

No jo, tam maj těch omáček, remulád, hořčic atd. mraky. Třeba to tam najdu v sámošce. Nevíš jak tomu říkali?

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 06. října 2016 10:10
Reakce na barbucha:

To nevim, ale můžu ti vyfotit vlastní výtvor - abys věděla, jak to má vypadat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 10:16
Reakce na RoSa:

To můžeš... bude to asi tak nějak kafebraun dozelena, což? Snad bych to našla podle názvu, přece když je vokurka hlavní ingredience... tak gurka-něco to jistí!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. října 2016 18:29

Oooo jidlo, to se mi mi libi. Ja vcera pizzu bez mouky, protoze omezuju sacharidy. Dobra, jo a je bezlepkova taky.

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:00
Reakce na 0zero7:

To by mě zajímalo... jednak omezit sacharidy nikdy neškodí, a pak taky synkovo děvče má celiakii, tak by se nám recept hodil (protože pizzu může každej, to dá rozum)!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:11
Reakce na barbucha:

To by mě zajímalo... jednak omezit sacharidy nikdy neškodí, a pak taky synkovo děvče má celiakii, tak by se nám recept hodil (protože pizzu může každej, to dá rozum)!

Je to docela jednoduchy. Delam podobne i "chlebovy cookies" (protoze do tvaru uzlu to proste nedam, jak to maj na food blogu, ehm). Jo a udelala jsem super krekry z lnenyho seminka a parmezanu o vikendu! Taky bez sacharidu.

Testo na pizzu je

dva hrnky strouhane mozarelly (lepsi snizena vlhkost a min tuku, lip se to micha)

pul hrnku kokosove mouky

2 vejce

kremovy syr (ten jsem mela na lince a zapomela sem a svet se nezboril, priste dam, mozna to bude min suchy)

sul, pepr a dala jsem i oregano a bazalku, petrzel do testa, at to ma trochu chut.

Mozarellu rozpustim na keramicke panvi na velmi slabe teplote, aby se nepripalila, jakmile je komplet rozpustena, pridam vejce, ale bacha, nesmi to byt moc teply, nebo se bilek uvari. Jakmile se to spoji, pridam suchy ingredience co jsem predtim smichala a promicham, nelip silikonovou sterkou vsechno.

Rozprostru a vyvalim na plech s papirem, udelam dirky vidlickou a upecu na F420 12 min, na to topping a zpet do trouby na 5min cca, ja to prisolila i grilem, at je syr uplne rozpusteny, klidne jsem to mohla poklast driv myslim, delala jsem poprve. Testo je sussi, ta kokosova mouka sezere desne vlhkosti, kraje maji min toppingu a prostredek je tim padem lepsi, priste zkusim tenci testo, ale i tak, super, porce ma 4g sacharidu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:15
Reakce na 0zero7:

Dík!

Tu určitě vyzkouším. Není tam ten kokos moc znát - v chuti? (já tu mouku v životě nejedla, tak netuším)

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:17
Reakce na 0zero7:

nešlo by místo tý kokosový mouky dát třeba rejžovou? nebo cizrnovou?

kokos můžu, ale mám ho spojenej spíš s thajskou kuchyní, a ne italskou...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:24
Reakce na barbucha:

Neni to poznat vubec, ona po kokosu voni, ale moc nechutna. Trochu jsem se obavala napoprve, asi pred rokem, kdyz jsem delala chleba bez mouky, pohoda, jde to krasne.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:28
Reakce na RoSa:

To urcite muzete, pokud chcete bezlepkovou a na sacharidech vam nezalezi :) Cizrnova zni dobre, pouzivam nekdy fazolovou do jinych veci.

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:37
Reakce na 0zero7:

Tak uvidíme. Kde se dá koupit vlastně? Třeba v Country Life? Eh, beru zpět, ty vlastně nejsi tady. Poohlídnu se.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:46
Reakce na barbucha:

Tipla bych si, že kokosovou stejně jako rejžovou budou mít v ..... no, hádej! (haf, mňau - mňam)

Offline barbucha blogger
Avatar
30597 příspěvků moje polička 06. října 2016 19:53
Reakce na RoSa:

Neexistuje. Nedávno jsem si u jednoho koupila jakože keřík pálivejch papriček - nejen že keřík ihned značně olysal, ale z těch papriček by se dala připravovat bez problémů kojenecká strava. Zařekla jsem se, už nikdy víc!