Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:14

Jak děláte dušenou mrkev s hráškem? Musím se přiznat, že jsem toto jídlo nikdy nedělala. 

Offline brrr
Avatar
10018 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:29

Bledule Nastrouhanou mrkev osmahnout na másle. Přidat sůl, pepř a trochu mouky smíchané s vodou. Dusit do změknutí a pak přidat hrášek. :-)

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:57

paktofonika mi jdete tady do rany s tema vlockama atd, po dvou tydnech slanych snidani asi udelam "sladky"

Neco podobnyho jsem sem uz davala, tech receptu je spousta... jde to i bez proteinu a s bilkem, aby se to nacuckovalo atd. Moc dobry, plnotucnej jogurt nebo slehacka do toho (mliko nepiju eee)

https://alldayidreamaboutfood.com/peanut-butter-flax-power-granola-bobs-red-mill-giveaway/

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. května 2018 19:59

Jeste jsou variace tady

tady treba

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 19. května 2018 11:52

Bledule udělám cibulku na másle, pak na tom ještě osmahnu tu mrkev a lžičku krystalu aby to kapku zkaramelizovalo, lehce zapráším moukou, osolím, podliju ideálně vývarem. tak 10 min. před koncem přidám hrášek. nakonec trochu citronové šťávy, aby to bylo sladkokyselé. nejhorší je pro mě odhadnout poměr mouky a tekutiny, aby to neplavalo nebo z toho nebyl pop:-) pokud to má být hlavní jídlo, tak k tomu vařené brambory s petrželkou a kousek kuřecího pěkně opepřeného jen tak osmahlého na pánvičce.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. května 2018 11:54

0zero7 Teda, to vyzerá skvelo. Ďakujem za tip!!!

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 19. května 2018 12:06

viktorka_od splavu Děkuji, tak nějak jsem to nakonec udělala, ale nepřidávala jsem cukr a udělala jsem záklechtku, ale udělala jsem jí moc, ale naštěstí jsem to tam nevlila celé, takže to není samá mouka. Maso právě k tomu být nesmělo, když muž řekl, že by k tomu bylo skvělé dušené hovězí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 19. května 2018 12:40

Bledule on ten cukr tam vlastně není potřeba, protože mrkev je sladká sama o sobě, ale dělala to tak babička:-) a pěkně citron+cukr dá dohromady tu dobrou chuť. záklechtka je nebezpečná to znám

ad dušené hovězí - já znám všechna tahle "omáčková" jídla jako levný/předvýplatový jídlo a hlavně rychlý, k všednodenní večeři a tak, kdežto muž má taky představu že by k tomu měl být plátek až tři hovězího:D

Offline whiskas
Avatar
19535 příspěvků moje polička 19. května 2018 20:50

Potrefenáhusa Pohanková Nomina je skvělá. Mně chutná i s domácím meruňkovým džemem + tvaroh, nebo se čtverečkem hořké čokolády, krásně se v té horké kaši rozpustí .

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 20. května 2018 21:29

Ja dneska byla v lese na smrkovych vyhoncich s poprve v zivote zkousim smrkovy sirup. Fotky nedam, pac je neumim na mobilu zmensit

Offline RoSa
Avatar
8218 příspěvků moje polička 20. května 2018 21:37

razorblade

tak dej aspoň recept, jak ho děláš - něco jsem už kdysi o tom četla, ale zajímá mě praktická zkušenost ... díky!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. května 2018 21:37

razorblade pošli si fotku mailem, na dotaz na velikost vyber zmenšení a pak ji z mailu zas ulož:-)

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 20. května 2018 22:27

RoSa viktorka_od splavu boze, to byl porod :D ale fotky jsem nejak pretahla. Navod jsem okoukala tady, jen jsem to jeste zlehka prolozila platky citronu. Za tri tydny by melo byt hotovo, jsem napnuta, jak to dopadne :) Na vyhonky jsem vytahla do lesa matku a nasbiraly jsme toho pulku plateny tasky, chtela jsem delat tu jednu velkou sklenici, nakonec z toho jsou sklenice dalsi tri, bylo mi lito zbytek vyhodit :)

Offline RoSa
Avatar
8218 příspěvků moje polička 20. května 2018 22:35

razorblade krásný, díky! netušila jsem, že je to tak jednoduchý... měla jsem pocit, že se to vaří - tohle je lepší!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 20. května 2018 22:36

razorblade hezkyy:-)

Offline razorblade
Avatar
8176 příspěvků moje polička 20. května 2018 22:40

RoSa viktorka_od splavu dik... z tech trech mensich lahvi jsem musela presypat jejich obsah do mensich sklenicek, co jsem nasla myslim, ze bych mela co nejdriv spotrebovat polentu a cervenou cocku, ktery se mi ted v polici valej v nevzhledny sklenicce od dzemu :D (jeste, ze pravidelne syslim kvuli jahodovymu dzemu, kterej rada varim a pak jim zasobuju celou rodinu:D)

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 21. května 2018 18:04

razorblade Kdysi jsem z takových výhonků dělala čaj, takže sirup musí být taky dobrý. Nejlepší je ta vůně pryskyřice. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 21. května 2018 20:07
Reakce na razorblade:

Bledule my z nich vařili čaj na pionýrském táboře:-) spolu s malinovým listím

razorblade  zkouším teď chanel sycomore a hned jsem si vzpomněla! plátky citronu a 

​to je přesný!:D

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 21. května 2018 20:23

razorblade To musí být dobrota...a té vůně u toho 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 23. května 2018 16:25

Dnes karfiol varený na parę s bryndzou a slaninou. Mam náhradu za halušky, chutilo to skvelo.