Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 28. května 2018 14:37

Renusatko No mrazená dreň, sú rozne recepty, niekde píšu že povariť s cukrom a tak rozmixovať ale ja som rovno mixovala aj s citrónovou šťavou. Ani som necukrila pretože jahody boli sladké. Ale kamarátka robí ten recept že povaríš vo vode jahody s cukrom a tak rozmixuje a tiež dobré. A robila som aj smotanovo jahodové nanuky ale už si nespomeniem ktorý recept presne ale internet je toho plný. Tuším to bolo s bazalkou a limetkou?? 

Offline baltik
Avatar
4425 příspěvků moje polička 28. května 2018 14:41

Renusatko ja miluju eton mess

https://www.bbcgoodfood.com/recipes/eton-mess

nebo jen rozmackat jahod s mouckovym cukrem a dat si tam kopecek zakysane smetany a delat si dokonale sousto

vyborna je i takovata salkova zmrzlina a tam zamichat jen tak mramorovane rozmackane jahody

http://www.apetitonline.cz/recept/zmrzlina-bez-potizi-a-pucku

no a kdyby porad zbyvalo, muzete udelat dzem

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. května 2018 14:47

Potrefenáhusa U nás by asi uvařenou jahodu nikdo nesnědl. Já vůbec nechápu, co nás to napadlo nasbírat kýbl jahod. 

Tak vyzkouším tu dřeň a zamrazím, možná i tu zmrzlinu Dřeň mě nenapadla. Mamka mrazila často jen jahody, ale to už potom taky nikdo nechtěl, když to rozmrzlo.

Offline RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 28. května 2018 17:36

Renusatko 

Když jich mám hodně, tak je zamrazím - jen tak, bez cukru, nakrájené na plátky a nacpané do dózy. Po vyndání je lze zpracovat jako čerstvé. Já je většinou ještě polozmrzlé rozmixuju tyčovým mixerem a smíchám s kokosovou smetanou.

Online barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 28. května 2018 18:55

RoSa 

Ta bezinkova limonada je moc dobra! Teda ta tvoje, ja ji nedelam a delat nebudu  Akorat se mi podarilo jeste pred odjezdem naflakat x litru bezinkovyho sirupu, mladej pan ho miluje. Ted ho muzou pridavat i harantum do mlika 

A jinak... tesila jsem se na skoricovy sneky... princess tortu... oblozeny chlebicky... Vy tady furt vo sladkym este ke vsemu...

No, dneska jsem mela to poteseni nekolikrat se v kabinkach detailne prohlednout zepredu, zezadu i ze strany - procez tohle je moje cela a kompletni vecere (a pravdepodobne i zitrejsi obed a vecere a proste na mnoho mesicu utrum) 

Offline brrr
Avatar
9994 příspěvků moje polička 28. května 2018 19:17

Na večeři jsem si udělala špagety s rukolovým pestem, abych spotřebovala nadúrodu. Asi ji nespotřebuju, bylo to pekelně, ale pekelně hořké.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 28. května 2018 20:47

Renusatko tak ty rozmrzlý jahody se musí zužitkovat nějak do jídla, rozhodně se nedají jíst tak:-)

jsem docela zapomněla že jsme dělávali (a taky hojně kupovali ve spuťálu:-)) přece jahodovej koktejl!

no a samozřejmě jsme taky dostali jahody, přestože tak akorát na jídlo máme vlastní, takže vařím rozvar na zítra na ty tvarohový knedlíky a z třičtvrtě kila jsem udělala zmrzlinu, uff

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. května 2018 20:51

viktorka_od splavu Já jsem udělala tu zmrzlinu podle odkazu baltik , něco dřeň a zbytek padl se smetanou na kynuté knedlíky. A neskutečné je, že tady všichni plánují, kdy pojedou znovu

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 28. května 2018 20:58

Renusatko tak bych jim popřála hodně zdaru a předala nějaký ty recepty

jako mně to fakt stačí, dostat 7 kilo třešní, tak s tím dárce vyrazím.. ačkoliv na mateřské bych asi zrobila nějakou marmeládu, teďka fakt ne, mamince už jsem to vysvětlila - pokud mi chce něco darovat, tak ať to přiveze už zpracovaný. no a co se týká druhé strany tak doufám že i muž už to vstřebal:D hlavně chlapi o ovoce a zeleninu nijak zvlášť nestojí, jedno dítě jí z ovoce akorát banán ostatní je moc kyselý.. třeba nakládaných okurek máme plnej sklep a nikdo to nechce atp. a já už tak trávím v kuchyni zbytečně moc času.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. května 2018 21:07

viktorka_od splavu Tak u nás se jí zelenina a ovoce ve velkém, ale vše syrové. Dokonce bych řekla, že to u jídla bude jedna z našich nejvíc nakupovaných položek. Večeře bez půl kila zeleniny u kluků není večeře.  Jakékoliv zavařené, uvařené a jinak zpracované věci ale ne. Takže co se musí nějak zavařovat...to je u nás zbytečná práce a nedělám to. 

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 28. května 2018 21:12

barbucha jak jsou pripravene ty krevetky? 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 28. května 2018 21:18

Renusatko jo, zeleninu chystáme každý večer a sní se, ale nemůžu připravit žádný salát nebo něco podobného, protože jeden jí výhradně mrkev a kapii a druhý se může utlouct po rajčatech a mrkve se netkne... muž sní všechno, naštěstí:-)

Online barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:09

jinx 

Nijak. Tady je kupuju domu narychlo v kyblikach v nalevu a davam na to akorat citron.  

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:14

Renusatko  ja jahody mrazim tak, ze je nejdriv zasypu curkem, necham tak alespon 12 hodin. pusti hodne stavy a tak se jako zcrknou a ztvrdnou a no pak to lze dobre zamrazit i rozmrazit a je to celkem pouzitelne - treba do dortu na korpus, kdy se to zajile vodou. s tou stavou pak cokoliv, i jako stava se to da pouzit. treba to vyuzijes priste.

pak je vyborny tvarohovy dort. dva mekke tvarohy, citronovou stavu, vymixovane jahody, nejaky cukr, vmichat jednu vyslehanou slehacku a pak dve lzice zelatiny rozpustene ve vode (malo vody, co nejmene, tak 75ml). cele se to vyleje do formy na piskoty s jahodama a necha ztuhnout. jahod kolik chces, kdyz vic nez pul kg, tak bych pridala zelatiny :D

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:16

continuity Děkuji, ukládám. Jestli hoši pojedou o víkendu zase, tak se to bude hodit .

Offline continuity
Avatar
33535 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:17

Renusatko prosim te, zelatiny dve lzice ne lzicky, preklep.

Offline Karja
Avatar
35775 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:28

Renusatko Ja jsem lina a jahody jen mrazim, ale my jsme zvykli je jist v pudinku, kterej jime dost casto, nebo je svarit do nejakeho dezertu a tak.

Offline Renusatko
Avatar
11579 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:36

continuity opraveno. Karja já jsem to nikdy nemusela řešit, na zahradě u našich nebo na chalupě  byly tak akorát na snězení. No ten samosběr se nám nějak vymknul z ruky. U Brna to teda prý bylo strašné. Málo jahod, hodně lidí a třeba 3 hodiny fronta. Jenže my jsme si v rámci výletu vyjeli pod Pálavu a jediné, co jsme měli v autě byl kbelík. V původním plánu jahody vůbec nebyly. Tak jsme trhali a trhali a pak teprve přemýšleli. Manžela to nějak nadchlo a chce jet znovu. Jako asi je mi to jedno, zmrzlina i dřeň byly hned hotové. Zas tolik práce to nebylo. Místo v mrazáku je, tak ať si jedou. 

Offline Karja
Avatar
35775 příspěvků moje polička 28. května 2018 22:45

Renusatko My taky chceme jet, tak jsem na to zvedava. Ale ja teda chodim I sbirat boruvky, coz je asi nejvetsi hardcore:-D. A pritel je taky sberac, chodi I na byliny:-D, muj tata treba takovehle aktivity nikdy psychicky nezvladal:-D.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 29. května 2018 06:37

barbucha no ze nevypadaji zrovna lakave, pritom krevety jsou vyborne a nebyl by zadny smutek muset je jist.