Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 13. února 2017 16:15

caj s cukrem je hnus - ale caj s jablecnym sirupem, kterej se prodava ve sklenenych lahvich! to miluju od detstvi. naopak oslazeny kafe bych nepozrela, protoze se mi to chutove silene tluce. vztah k cukru mam bohuzel velmi pozitivni, proto se ho snazim doma take nemit :D

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:02
Reakce na žluťásek:

No fuj. To dalece předčí všechny recepty na cukroví spatlané z rozdrobených tatranek. Nedávno jsem viděla recept na nějaké maso pečené v krustě z rozdrobených chipsů. Jako proč??

To mi nepřipadá tak divný. Obaluju řízky v (rozdrcenejch) kornflekách... to zas není takovej rozdíl.

Offline Sweet Potato
Avatar
34828 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:07
Reakce na coralline:
Vorčestr? Ách, to bude kuchyňská rapsobódie!
Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:07
Reakce na Potrefenáhusa:

jinak kdysi dávno před lety, ještě na střední škole, měla kamarádka doma na výměnném pobytu holku z Německa a ta nás obohatila výrazem pro nechutný jídla - možná se tady toho někdo v Německu žijící chytne - banause. Používáme to už těch drahně let doteď, banause je přesně tahle kategorie nechuťáren.

Vaněk tomu říká pěkně česky šmakuláda, to by mohla být obdoba německého banause, ne?

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:11
Reakce na barbucha:

To mi nepřipadá tak divný. Obaluju řízky v (rozdrcenejch) kornflekách... to zas není takovej rozdíl.

No já nevím, paprikový brambůrky mi samy o sobě připadaj jako hroznej humus, nevím, proč tím kazit vepřovou panenku. Recept zde, ten blog mám ale jinak moc ráda.

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:16
Reakce na žluťásek:

Já je taky nerada, ale zdálo se mi to v podstatě dost podobný tomu způsobu s kornflekama. Tak jestli má někdo ty brambůrky rád...

Jo ale teď koukám na ten recept, a ono je to kvůli zbytkům po nějaký merendě  To je ovšem jiná...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:32
Reakce na žluťásek:

kdyz me Vaněk s tou smakuladou prijde uz nejak desne trapnej

Online žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:34
Reakce na Potrefenáhusa:

My jsme doma viděli jen pár dílů toho pořadu, co má na Streamu a docela se u toho bavili. Ale jestli se pořád opakuje, tak už je to asi otravný.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33722 příspěvků moje polička 13. února 2017 17:53
Reakce na žluťásek:

Ten porad je dobrej,ale na to slovo uz mam alergii

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 13. února 2017 21:34
Reakce na Sweet Potato:

jezisi!

Jako materiál k vzniku ohně je zde uvedeno uhlí, ale když nemáte uhlí můžete použít dřevo, když nemáte dřevo můžete zpopelnit Babicu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 13. února 2017 21:55

pro výstižné pojmenování hnusů s oblibou používám pěkné německé slovíčko eklhaft - protože to ekl- už mi samo o sobě evokuje ten zvuk při zvracení:-) /teda doufám že je to po německy a ne origoš hantec:P

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 13. února 2017 22:13

jj, ekelhaft 

Online continuity
Avatar
33681 příspěvků moje polička 13. února 2017 22:16

jinak caj a med, med se logicky nedava to variciho caje, je potreba pockat az to schladne na teplotu, kdy to lze pit a pak do toho muze med.

za me je mnohem lepsi, kdyz si deti do toho nacintaji med nez cukr (prelevam med od kolegy vcelare do takoveho toho medvidka, to je paradni vynalez, protoze neni vsechno kolem lepkava). jinak cistou pijou vodu, ale ty bylinkove caje jim moc nejedou, i kdyz treba pulmoran je sladky dost i sam o sobe. 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 10:20
Reakce na Jehelníček:

Nikdo nevaří? Nepeče?

Že vy máte někde tajný vlákno "Vaříme bez Jehelníčka?!

A zrovna, když jsem měla konečně záminku něco úpéct...a TAK se mi to povedlo! :-)

Carrot cake (vegan), úplně úžasnej, hned jsem byla požádána o recept (kterej nemám, neboť "přiměřeně, přiměřeně" byl můj postup:)

Můžeš mně prosím pro dceru ten recept napsat? Klidně ve formě  přiměřeně nebo třeba na hrst nebo hrnek, nebo co tam aspoň je.  Děkuji

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 15. února 2017 10:40
Reakce na Berta:

Ráda :-)

Dala jsem: 

4 větší mrkve, nastrouhané najemno

hrst vlašských ořechů

6-7 pokrájených datlí

celý prášek do pečiva

skořici

1 hrnek polohr. mouky

1/2 hrnku slunečnicového oleje

datlový sirup, podle chuti

vodu podle potřeby

Navrchu je citronová poleva, teda měla to být, ale když jsem viděla, kolik tam přijde cukru, udělala jsem ji tekutější, než by měla být. Částečně se vsákla, ale vůbec to nevadilo.

Byl opravdu skvělej, o poslední kousky byl boj :) A dcera ho hned včera taky pekla...

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 15. února 2017 10:55
Reakce na Jehelníček:

Tak si najedu na seznam posledních príspěvků, vidím "Jídlo a vaření" poslední "Jehelníček" a okamžitě dostanu chuť na polívku!!!  Pavlovovi psi jsou proti tomu břídilové!! 

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 15. února 2017 11:03
Reakce na Jehelníček:

Díky, ještě mně napiš,    na jakou teplotu a cca  jak dlouho jsi to pekla. Je to pro dceru, nemá   zatím moc zkušeností

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 15. února 2017 11:08
Reakce na Berta:

Hmm, pekla jsem v mírně předehřáté troubě, horkovzduch 180, ale jak dlouho? Asi půl hodiny, on nebyl moc vysoký. Zkouším pohmatem, dcera ať zkusí špejlí/sirkou- ale to jí asi poradíš taky :-)

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 15. února 2017 11:10
Reakce na Garfie:

No a teď mám na polívku chuť i já!

Ale dneska vaří muž, bude raclette. 

Lepší?

Offline Garfie
Avatar
23936 příspěvků moje polička 15. února 2017 11:52
Reakce na Jehelníček:

Uvidím příště, jak moc mi fungují podmíněné reflexy