Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:06
Reakce na Bledule:

Zkus to fakt bez toho česneku, natenoučko nakrájenou... já znala řepu jen v boršči a sterilovanou - "takovej sprostej pokrm!"  Ale teď ji mám za luxusní pochoutku 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:10
Reakce na Bledule:

u nás je to s řepou stejný. experimentovala jsem hodně usilovně loni, a vyšlo mi z toho:

řepu je nezbytně nutné zakoupit v lidlu předvařenou, zatavenou v pytlíku (to někdo radil na mp a fakt tolik nesmrdí)

pak se dala jíst jako salát s nadrobno nakrájenou cibulkou, balsamicem, fetou a praženými kešu oříšky (pokud si ten recept pamatuju dobře, teď ho nemůžu najít)

nebo pečená s hooodně cibulí a česnekem, a, samozřejmě, teď ten recept taky nenajdu:-( ale rozhodně nebyla v alobalu.

zkrátka snědli jsme to (a i to je co říct:-) ale neujalo se to natolik, abych ji dělala zas

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:11
Reakce na barbucha:

no nejde o to že by byla "sprostá" ale mně smrdí hlínou a plísní:-(

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:15

Trochu tam obojí cítit je, to máš pravdu. Ale mně to nevadí, navíc když se pořádně vydrhne ta šlupka, není to tak hrozný. A dobrej olej a dobrej sýr pak udělají svý 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:19
Reakce na barbucha:

Dobrá teda. Ještě někdy ji dám šanci.  

Můj muž mě syrovou řepou krmil při akutní anémii. Chutnalo to jako hlína. Od té doby mám na řepu jistiou averzi, ne, že by to bylo před tím lepší. 

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 18. února 2017 19:20

Vidím, že jsme na tom stejně. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:09
Reakce na Bledule:

ježiš, no to je trapič:-( při anémii se přeci má jíst hovězí a pít červený víno!

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:12

O řepě z Lidlu jsem psala já. Je skvělá, sladká, vůbec není cítit hlínou.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:17
Reakce na Dadoo:

no vůbec.. o tom by se dalo polemizovat:-) ale je stokrát lepší než jakákoliv jiná to rozhodně. díky moc

jo ještě mi kdysi chutnala zavařená u jedněch známých, nebyla tak klasicky nasladko s fenyklem, ale uplně jiná, myslím s křenem a ještě něčím k tomu. na zavařování jsem líná, tak jsem si bohužel nevzala recept:-( ten křen dokáže taky dobře přehlušit tu pachuť.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 18. února 2017 20:18

Když on je abstinent. A vůbec nechápal, že se mi při pohledu na řepu zvedá žaludek.  Příště mu naservíriju krůtu i se šlachami. 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 19. února 2017 08:54
Reakce na Kokoska:

"Pořadí podávaných jídel určuje šéfkuchař"

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 19. února 2017 08:57

Před časem se tu probíralo, jak kdo dělá halušky.

Včera jsem viděla závěr nějakého krajového pořadu o vaření a tam je kuchař dělal jednu po druhé lžící o dlaň.

Vtipný bylo pojetí pořadu, žádný střih a zkratka, pěkně jsme si museli počkat, až ušoulá všechny

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33720 příspěvků moje polička 19. února 2017 11:15
Reakce na Dadoo:

akorát v tom lidlu ji teď několik posledních pár týdnů mají v jiným obalu a už mi nepřijde taková. Jako já mám řepu ráda, takže mi chutná pořád, ale před tím mi přišla o něco lepší.

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 19. února 2017 13:08

Přesně. A výbornou maj v makru, ale to zas nemá každej při ruce..

Offline Karja
Avatar
35841 příspěvků moje polička 19. února 2017 16:49

Zrovna pecu repove muffiny. Repu mam rada, nejcasteji jim pecenou v nejakem salatu, nebo syrovou. Vzdy ji okrajim, tak mozna proto mi s pachuti nikdy neprisla. Mam ji rada pridanou I do ruznych stav. Ale my jsme divni, pritel ji syrovej celer jako jablko a ted presel dokonce na korenovou petrzel. Tak daleko nejsem.

Offline Ounz
Avatar
19832 příspěvků moje polička 19. února 2017 18:07

Taky mám ráda červenou řepu, hlínu ani plíseň na ní necítím, plesnivou bych nekonzumovala..

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 19. února 2017 18:24

Vloni jsem poprvé vyzkoušela jablkovo-řepový mošt. I když jsem se k němu stavěla nejdřív dost rezervovaně, protože červenou řepu mám ráda jenom naslano, tak musím říct, že lepší mošt jsem asi nikdy neměla. Akorát to nebylo nikde běžně z obchodu, moštoval ho kamarád z přebytků ze své úrody.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 19. února 2017 19:07

Tak dnes další premiéra, dýňové risotto. Mňam! 

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 19. února 2017 19:18

Na stánku koupené škvarky. Ach.... Zítra běžím pro další.

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 19. února 2017 20:13
Reakce na Bledule:

Super

A mimochodem, řepový je taky skvělý, kdyby ještě někdy dostala šanci...