Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online žluťásek
Avatar
7617 příspěvků moje polička 13. února 2017 12:48
Reakce na Garfie:

S medem jedině bylinkové čaje, černý naopak s trochou cukru. Mám to rozdělené a černý čaj s medem a citronem mi hrozně nechutná, stejně jako bych si bylinkový neosladila cukrem. Bylinkové teda nesladím skoro nikdy, leda při nemoci, když do nich vyždímu spoustu citronu a už bych se ošklíbala. Earl Grey mi vyloženě chutná malinko přislazený, i když ho klidně vypiju i bez cukru a je dobrý i tak.

Kávu bez cukru bych vypít nedokázala, ale to, co si vařím já, stejně není káva. Ani ne půl lžičky rozpustného kafe, půl hrnku vody, půl hrnku mléka a lžička cukru, taková břečka no

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 13. února 2017 12:52
Reakce na betsey:

Tak ja az ted zjistila, ze jste Slovenka.   Vy jste z Povazi?  Ja myslela, ze z Prahy nebo Pardubic, ale neptejte se me prosim proc.

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 13. února 2017 12:52
Reakce na betsey:

Tak ja az ted zjistila, ze jste Slovenka.   Vy jste z Povazi?  Ja myslela, ze z Prahy nebo Pardubic, ale neptejte se me prosim proc.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 13. února 2017 13:03
Reakce na žluťásek:

Mně med v čaji obecně moc nechutná. Navíc myslím, že vroucí čaj tomu zdravému, co v medu je, moc neposlouží. Takže "zimni" čaje (černý s citrónem, zázvorový, cibulový) osladím cukrem a med radši sním bokem. Z bylin sladím jen mátový, ale ten hodně. 

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. února 2017 13:04
Reakce na Candance:

na Kohútku chodievam cez leto na bicykli :-)

Online Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 13. února 2017 13:10
Reakce na žluťásek:

jj, proto píšu, že černý vlastně moc nepiju, k tomu se mi ten cukr taky tak nějak víc hodí :-)

Jinak to slazení cukrem je možná dané i tím, že máme zdroj domácího medu, takže všichni kolem jsou zásobení....

A pochopitelně, jak říká Sweet Potato, horká voda medu moc neprospěje, takže je to nakonec jedno.

U kávy si myslím, že hodně záleží, jak se ji kdo naučí. U nás v rodině se prostě pije hořká, poprvé jsem ji tak ochutnala a pamatuju si, že jsem byla zaskočená, když jsem poprvé zjistila, že se vlastně i sladí  

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 13. února 2017 13:54
Reakce na betsey:

Fiiha, tak to jste dobra   

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 13. února 2017 13:59
Reakce na Candance:

tak tie čučoriedkové knedlíky sú silná motivácia

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:09

Pardon, že sem lezu s tímhle, ale potřebuju se svěřit (a vlákno na gurmánské peklo tu myslím není). Právě jsem objevila chipsovou pomazánku . Mimibazar hadr  I když, kdo ví, třeba je to odtamtud zkopírovaný.

Offline andulka01
Avatar
10695 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:10

O víkendu bylo marocké jehněčí s meruňkami a kdoulí a šafránovým cous-cous. Velká dobrota. A nejlepší na tom bylo, jak kamarád seděl u stolu, cpal se a koukal blaženě. Boží, proto mě baví vařit.

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:22
Reakce na andulka01:

Taky bych koukala blazene

Offline Candance
Avatar
5349 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:23
Reakce na betsey:

To jo. Budu to muset nekdy vyzkouset.

Amun
Avatar
13. února 2017 14:30
Reakce na coralline:

A kruci. Nemela jsem odvahu odkaz otevrit, jen me pronasleduje predstava provlhlych chipsu v pomazance :D co se tyce mimibazaru, nikdy me neprestane udivovat, co jsou lide schopni vyfotit a vyvesit na internet. Fakt bych pochopila, ze to nekdo ji, ale to zverejnovani ne. Moje kamaradka nedavno vyvesila jidlo na fb s popisem, ze se to konecne povedlo. Nepovedlo se mi rozlustit, co to vlastne zkousela uvarit.... 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:32
Reakce na coralline:

Tak to je masakr! A argumenty v diskusi ještě lepší! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33723 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:37
Reakce na coralline:

nějak nechápu, k čemu je dobrý někam rozčvaňhat pytlík chipsů, ale to asi nejsem sama

Offline coralline
Avatar
2156 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:42
Reakce na Jehelníček:

Jo, diskuze mě definitvně dorazila.

Amun Dle diskuze to pochází z nějaký knížky P. Novotnýho. Omlouvám se mimibazaru.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 13. února 2017 14:57

Uh huh. Ale recept je to náročný, jak nemáte tu správnou gramáž chipsů, nepovede se! Diskuzi jsem vzdala záhy, takže netuším, zda bramboru vařeniu či syrovou? Nebo dokonce sladkou?

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 13. února 2017 15:04

Se tady ofrňujete, ale děti mističku houstičkou vytřely! Taková je to dobrota.

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 13. února 2017 15:08
Reakce na Sweet Potato:

Jedna paní píše, že dá vařenou, ale neví, jestli se slupkou nebo bez. Je to drama

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 13. února 2017 15:12

No ale! Je tam rostlinné máslo, takže je to zdravej recept. A ještě ušetříte! (za šunku, protože šunkový brambůrky přece!)