Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 09:51

Kokoska Ounz co je simax jsem si musela vyguglit, ale mám.  I ten litinovej. Diky! Ale třeba nakonec bude držet dobře,  uvidím odpoledne.  Já se akorát znám,  tyhle "alternativní" pokusy se mi většinou nepovedou. I u sladkého. 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:36

nonemy Delala jsem dnes s lilkem Dynove kari a dcera si myslela, ze lilek je maso, tak treba by to u vas proslo? Ten lilek jsem pekla v troube. Vypada to slozite, ale s pyre se nedelam, proste tu dyni rozmackam, arasidy nedavam, prihodim cizrnu aby byl vetsi objem jidla;-)

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:44

Máme to doma nějaké otočené. Včera byla svíčková a dnes čočková polévka a palačinky. Udělala jsem jich 30 a ono je to skoro pryč

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:46

Karja Děkuji, nevypadá to špatně. Dýni mám jen máslovou, ale to vyjde skoro nastejno.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:51

nonemy To vyjde nastejno, to se tam ztrati;-)

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:52

nonemy No ale celkove ta uprava lilku na kosticky v troube je dobra! To by mozna odpurci snesli, osolit a pokapat olivovym olejem a dat pect.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:56

Karja Pečenou zeleninu na kostičky máme moc rádi, s tím bych mohla začít. To se dá vždycky vyzobat, kdyby nechutnal :) Nakrájíš ten lilek na kostičky celý, nebo ten vnitřek vydlabeš?

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:59

nonemy cely, uplne, i se slupkou a vnitrkem;-)

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 12:59

Karja Lilek dělám celý dlouho pečený v troubě, pak jej rozříznu a vyjídám s česnekovým máslem na topince. Tuhle jsem dělala musaku, ale na tu snad radši někam zajdu, strávila jsem u toho půl dne. A ratatouille, nojo, bych mohla teď udělat, mám na to všechno.

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 13:03

andulka01 Jo, ja mam taky rada takhle peceny cely. Davala jsem na nej i salat z bulguru, je to myslim v te Jeruzalenske kucharce. Musaka je na delani fakt pitoma, ja ji snad se sebezaprenim delala vloni, no tak ted tak zas rok pauza;-). Pul dne to nebylo, ale tak dve hodiny jen prace urcite! 

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 13:05

andulka01 Jo a dobra zprava je, ze ten lilek je ted v porovnani s ostatni zeleninou stale levnejsi a levnejsi, takze asi doma budeme furt zrat lilky. Snad jsem to ted nezakrikla:-D

Offline andulka01
Avatar
10771 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 13:12

Karja no taky jsem s ohledem na vývoj přemejšlela, co za další zeleninu do těch květináčů nacpat, abychom se pak neživili jen chlebem se sádlem nebo tak. Nakonec jsme zůstali u rajčat a tuším okurky jsou v plánu. Na příbuzenské zahradě červená řepa a mrkev (snad ji letos nic nesežere).

Offline Karja
Avatar
36017 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 13:16

andulka01 Ja jsem kvuli uspore mista zrusila i pesinky v zahoncich, holt sklizet budou jen ty ohebny! Ale dojde voda a bude po ptakach:-D U nas moc neprsi totiz;-)

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 21:21

Ounz 711990 Tak hlásím, že anabáze žitnej chleba dopadla dle očekávání  Přitom do poslední chvíle to vypadalo velmi nadějně. Prohrábla jsem spíž u rodičů a našla dvě obdélníkové formy typu chlebíček. Zajásala jsem, podle receptu vymazala, vysypala semínkama, těsto vyšlo akorát na ty dvě, krásně to nakynulo. No, jenže po 15 min na 250 + 20 minutách na 230 byl vršek už fakt hodně tmavej, tak jsem je musela vytáhnout, i když tam měly být 30.  Z jedné formy vypadl ok, ale spodek je o dost světlejší než vršek a dost měkkej. Z druhé jsem to nemohla vůbec dostat, spodek se tam fest přilepil, takže je celej potrhanej a podle mě byl ještě nedodělanej. Tak jsem ho na prasáka vrazila spodkem nahoru ještě na 10 minut dopéct.  Jestli se to bude vůbec dát jíst nevím, uvidím ráno, ale moc tomu neveřím. Ach jo, a takový práce s tím. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 21:26

Ava no, na tohle se dá přikrýt vršek alobalem. A chleba je obecně dobrý dát na spodní rošt. Žitnej se peče dýl, tohle bude nedopečený asi.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 21:28

Ava já mám tu teflonovou formu a na celožitnej chleba jsem tam dávala pečící papír, nastříhanej do toho tvaru. I tak mi ten chleba nešel vyklopit, v tom receptu se má dopejkat vyndanej z formy, tak to jsem nezvládla, takže jsem ho pekla celou dobu. šel vyndat až trochu vystydlej po objetí nožem. 

ale pro mě jsou ty celožitný chleby zatim trochu nepokořený, vždycky se něco podělá :-D

ten tvuj recept neznám, ale bych ho přikryla alobalem, kdyby se vršek pálil

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 21:44

Ounz hmm, tak spodní rošt v receptu zmíněnej nebyl, měla jsem to na druhym odspodu (ze čtyř) jako vždycky, to by asi pomohlo. Příště bych byla chytřejší. Problém je, že se mi to nikdy nechce po prvním neúspěchu zkoušet znovu s představou, že se to zas nepovede. 

Potrefenáhusa to přichycení k formě asi bude fakt vina spíš špatné formy, protože z druhé trochu jiné šel dobře, no ale výsledek je blbej prostě. Pro mě jsou úplně nepokořený, zkoušela jsem cca 5x a ani jednou to nedopadlo bez chyb. U nás peče hlavně sambo, ale ten dělá furt dokola stejnou klasiku, takže pokud chci něco jinýho, je to na mě. 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 22:03

Ava no, vony se všechny informace nepíšou v každým receptu, to by to bylo na deset a4...já už sem to tu psala několikrát, ale fakt se vyplatí, pokud to člověk chce dělat a ne marnit čas, pročíst si ty návody. Zas tolik toho není, je to zajímavý a dost to pomůže. Já tohle ani nikde číst nepotřebovala, prostě znám svou troubu. Ale kdyź je jeden začátečník, tak si ty informace opatřit musí. 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 22:11

Ounz Já ty návody čtu průběžně furt, ale asi to nezanechava patřičné následky. Buď na to nemám hlavu nebo ruce. Ale ještě to nevzdávám.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 27. dubna 2020 22:17

Ava Jasně no.