Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:05

Dadoo ze stehen ne kdo je nema rad, tak zadne "minutky" neoceni

Estara ta nedobrost se dusenim da fakt vylepsit, taky je jinak nemam rada, treba z peceneho kurete, brrr

žluťásek zkus to lawang, jestlis nenasla pohledam nebo si vzpomenu, uz jsem ho delala zpameti:-)

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:10

viktorka_od splavu našla jen v aj a moc tomu nerozumím a jsem lenivá to hledat. Na prvním místě je jogurt, spousta jogurtu a neumím si ho v teplé omáčce představit, to mě nějak nepřesvědčilo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:18

žluťásek :-)) je tam predevsim spousta, spousta cesneku a cibule (to ja rada) opect na hlubsi panvi s poklici, pak ta stehna osolena pridat, opect, poprasit kari korenim - hodne, tak1-2 lzicky, zadny spetky), priklopit a nechat dusit 50 min. nepodlivat! leda pokud to ani po 10 min pod poklici nepusti vodu, tak malicko podlit. jak je to uplne mekke rozpadajici se, vypnout a vmichat maly kelimek zakysane smetany (jogurt ble;-). priklopit zpet, nechat 10 min odstat, rozdelit na talire a posypat petrzelkou (koriandr ble;-) jime s ryzi

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:26
Reakce na Isca:

Biely kvet Napřed jsem neměla morál cokoli vařit, ale pak jsem se vyprdla na tradiční brambory a vajíčka, a ke špenátu (zmraženej nahrubo sekanej, cibule a česnek na másle, špenát na tom rozpustit, zaprášit moukou, kelímek smetany, pepř, sůl, muškátový oříšek, provařit), jsem udělala vrtule Barilla,  smíchala, strouhanou Gran Moraviu, plus čerstvý nakrájený rajčátka. Ani to moc nebolelo a celkem chutnalo :-) 

​To je zaujímavý recept!

Offline Biely kvet
Avatar
4031 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:31
Reakce na andulka01:

999 Nám napsala "Kuchařku pro mé tři dcery" máma v roce 1998 , když se stěhovala do Anglie. Já svázala prázdnou knihu, s holkama jsme dávaly dohromady která jídla tam chceme, máma psala a kreslila asi dva roky co se přestěhovala. Někdy sem dám pár fotek.

​Určite daj, na to sa teším!

Online žluťásek
Avatar
7651 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:40

viktorka_od splavu se zakysanou a petrželí leda

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 17:48

Isca Větší a silnějsí větvičky jsou použít místo špejlí na špíz.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:05

viktorka_od splavu hele já stehna vůbec nejím, nesnáším obirat kosti. Jednou jsme omylem koupili vykostena stehna a dostali je psi.

Ale vím, že zejména chlapi mají steh a raději než prsa. Že prý jsou prsa suchá. Z jogurtu ale nikdy. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:10

Dadoo ja mam taky rada stehna a rizky delam jedine ze stehen,ktere sama vykostuju.Prsa z peceneho kurete nejim.:-)

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:13

Zarinya no tak to spolu můžeme kamarádit oo jídlo se nepopereme

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:18

Dadoo jj,krasne se to rozdeli.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:24

Zarinya keď som kedysi piekla celé kura, vždy som časť pŕs vykrojila a usmažila rezne.

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:26

Dadoo kupujem si vykostené stehná, oberať kosti tiež nemám rada.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:29

milacka ja cele kure nepecu,dva by jsme ho nesnedli.Pecu jen stehna.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:36

Ava super, dík. Ja som vegetarián, takže táto varianta je pre mňa prijateľná. Ale aj tak dík aj Mrakoplas , keď muž konečne bude môcť jesť aj niečo iné ako suché cestoviny, suchú ryžu, suché zemiaky a banány, tak to urobím jemu

Offline Mrakoplas
Avatar
8851 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:58

betsey no ja som si tam akosi nevsimla tu slaninu

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 19:59

betsey Já veg nejsem, ale zavedli jsme doma maso maximálně o víkendu (jak to ostatně bývalo dřív normální) a vyhovuje nám to maximálně. A maso se snažím mít domácí. 

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:11

Zarinya aj ja pečiem len stehná

Offline milacka
Avatar
5481 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:21
Reakce na Ava:

betsey Já veg nejsem, ale zavedli jsme doma maso maximálně o víkendu (jak to ostatně bývalo dřív normální) a vyhovuje nám to maximálně. A maso se snažím mít domácí. 

​ja veg tiež nie som, mäso jedávam len cez víkend, vtedy zvyčajne varí manžel, cez pracovné dni si vystačím s vegetariánskymi receptami. Tie si varím len pre seba, nakoľko manžel je mäsožrút. Včera som mu ale urobila radosť s kapustnicou (údené koleno, bôčik, hríby...) to bolo radosti! Ja som si uvarila indické zeleninové kari, jedna kuchyňa a každý sa zalizoval pri inom jedle. Ale teším sa na kačicu s jablkami a pomarančami, pečienka, lokše. V nedeľu varí manžel a teda, vie ju upiecť famózne. V nedeľu budem mať veget.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 20:28

Dadoo jasně, akorát žluťásek se ptala kvůli chlapovi, kterýmu nechutnají stehna

Isca díky moc, je to skvělý!