Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:44

Prosím potřebuju inspiraci co s kuřecími stehenními řízky. Objednala jsem je nějak omylem bez rozmyslu, muž je nerad, že jsou prej "slizký".

Máte nápad na úpravu, kdy se víc vysuší, propečou nebo já nevím co? Mám jich hromadu, kus můžu strčit i mrazáku. 

(jako klidně můžu nadělat řízky a on to sní, ale vím, že si moc nepochutná) 

Offline Ava
Avatar
1110 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:46

betsey Hele, ono to není žádný velký vaření teda, tak snad místní gurmány moc nepohorším.

1. Omáčka z červené čočky (je vege, na rozdíl od toho videoreceptu na ragú) zhruba takto, recept je dole. Do základu tedy dávám řapíkatý celer, ne bulvový. Někdy dám do základu odpařit i maličko balsamica, ta navinulost je pak podobná červenému vínu, co se dává do klasiky. A je fajn přidat nasekaná sušená rajčata, chuťově to zvýrazní. 

2. Tofu na kari najdeš spoustu receptů, je to rychlovka z už hotové kari pasty. Třeba tenhle je fajn, sojovka je tam taková neindická, tu klidně vynech. Zeleninu přidávám podle toho, co používám a kolik času chce - teď jsem třeba dala mrkev, tu hned na začátek, cuketu a fazolky, ty až ke konci, aby zůstaly křupavý. U kari pasty doporučuju řídit se tím, jakou máš doma a jak máš ráda pálivé, ne receptem. Jednou jsem dala tři lžíce podle receptu a málem nám shořela huba

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:48

žluťásek ja z nich delam jakekoliv jidlo, kde je to maso na kousky (treba typu cina), jen je s tim vic prace s cistenim

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:49

a nemate nejaky tip na jidlo, kde se spotrebuje hromada rozmarynu? omylem se mi ulomila velka vetvicka pri presazovani

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:50

Zarinya JJ, díky, ráda bych :-) 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:51

žluťásek jidlo z jednoho hrnce?brambory,cesnek,citron,oregano a zapect.Takhle delam jehneci,ale i nekdy to kure....jen u jineho masa pridat brambory dyl,u vykostenych stehnech rovnou dohromady a to je tedy rovnou recept i pro Isca

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:54

baltik já jsem právě udělala jen kousky na pánvi jako takovej úplně super lehkej "guláš", s trochou šťávy. A byl z toho trochu nešťastnej. Sní to, to jo, ale vidím, že se v tom vrtá.

Jak asi dopadnou upečený třeba s nějakou zeleninou v troubě? Nebude z toho hnusná vysušená placka? Mám tu hromady kořenový zeleniny, asi to zkusím.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:54

Isca nalozit jehneci do cesneku,sul,oregano,jeden citron,oliv.olej,muze byt kousek masla.Pect hodinu,hodinu a pul(dle velikosti a pak pridat na osminky brambory,osolene,citron,oregano.Brambory potrebuji tak hodinku.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:55

žluťásek nebude,kdyz je budes pect tak hodinu.:-)

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 14:57

Zarinya to je dobrej nápad! dík. Mohla bys pro tupý i malinko rozepsat, jak na to?

Já točím pořád dokola pár jídel a nějak jsem zacyklená na tom, co jí dítě, že nic novýho ani nezkouším nebo mě ani nenapadne.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:01

žluťásek v tom je prave to kouzlo,nandas do jednoho hrnce vse najednou,priklopit a pect hodinku.

citron tomu doda svezi chut tak snad ti to muz vezme na milost.:-)

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:06

Zarinya jo já myslela einfopf jako na sporáku vařenej v hrnci, takže do trouby s tím? To je ještě lepší, když se to dělá samo a nemusí se míchat a hlídat :D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:09

žluťásek urcite do trouby.

mozna trochu podlit(malinko)vodou.kureci nema tolik tuku.

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:09

Potrefenáhusa Ava mám vydání z roku 1966, taky po babičce... 

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:14

andulka01 To je krásný :-). A určitě sem něco dej.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:30

žluťásek ja naopak doporucim cokoliv co se dele dusi v omacce, takze neni vubec potreba to cistit (leda křupky), takze jiz propirane kure na paprice, ruzna karí apod

jo jeste kure Lawang viz google, od nekoho odsud, vynikajici!

Offline Ounz
Avatar
19831 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:40

Lamicka jako ta Maškrtnica je opravdu studnice, podle tý se peče skvěle.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 15:48

žluťásek Nevím přesně, jak je míněno "slizké", ale já třeba kuřecí stehna taky nemusím, teda kvůli chuti. Jedna z úprav, kde jsem ochotna je akceptovat, jsou mleté. Tam by se možná ztratit i ta slizkost...?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 16:43

žluťásek jestli má rád řízky, tak je nálož do jogurtu. Pak obis už jen ve strouhance a máš nejrizky. 

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 09. dubna 2020 16:45

viktorka_od splavu kuře na paprice je velmi v nemilosti, to neprojde

Mletý by bylo bezva, ale nemám mlýnek, smůla. 

myslím to pečený bude ideál, díky všem