Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:33

4n4 neakutni planovane operace nemyslim, mluvil o veskere neakutni peci, coz je imho i ta kolonoskopie apod-kontroly, preventivky.. tzn ambulantni pece v nemocnicich

​To je nesmysl, normálně to běží. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:35

barbucha tak to se mi ulevilo!

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:45

viktorka_od splavu 

Hele logicky - nemůžou přece jednoho každýho doktůrka převelet na covid... pochybuju že v covidáriu by někdo nutně potřeboval třeba tu kolonoskopii Přece ty ambulance nezavřou, aby tam doktůrek čuměl do stropu... a nevydělal ani korunu

Jiná situace nastane až se tady votevře to očkovací centrum, to se tam budou asi střídat (to jest k omezení ordinačních hodin dotyčnýho potrefenýho možná dojde).

Offline Liesel
Avatar
1455 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:51

Ještě jeden Rozhovor s profesorem Helemna Seznamu.

Offline dorka
Avatar
120 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:04

4n4 neakutni planovane operace nemyslim, mluvil o veskere neakutni peci, coz je imho i ta kolonoskopie apod-kontroly, preventivky.. tzn ambulantni pece v nemocnicich

barbucha má pravdu, tady u nás všechno běží dál,  na konci září jsem si zlomila kotník, takže operace, kontroly, všechno to proběhlo jako v normálních časech, teď jsem začala chodit na rehabilitaci, tam byl zrušený jenom bazén a vířivka. A včera, jak jsem čekala na odvoz, tak jsem zahlédla, jak z vedlejší kolonoskopie odchází pán očividně po zákroku 

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:38

0zero7 

Kyjev. Přestup do Thajska. Šílená fronta do odletové haly přes různá schodiště, kde to vypadalo jak back to 80s. Na konci fronty nebylo žádné sofistikované zařízení, nene. Seděla tam báryšňa s čtverečkovaným blokem a dělala si obyčejnou tužkou křížky k počtu pasažérů jednotlivých letadel. Zavazadla naštěstí v poho, jeli jsme s potápěčskou výbavou.

Londýn, Heathrow. Přestup z Prahy do Edinbourgh. Čtyři hodiny zpoždění, namačkaní v odletovce, čekalo se na letadlo. Z okna bylo vidět jak přivezli zavazadla a nic. Pak nás nahnali do letadla, odlet a hezky až ve vzduchu řekli, že ty zavazadla nenaložili. Asi je rovnou odvezli do skladu, protože se ztratila komplet. Měla jsem tam teplé vybavení na cestu otevřeným autem po Skotsku. Takže do Edinbourgh jsem v říjnu přiletěla tak jak jsem odpoledne vypadla z kanclu a místo návštěvy galerie musela nakoupit oblečení. Naštěstí bylo počasí milosrdné, steaky z Angus vydatné a whisky dokonalá.

Paříž, CDG. Přestup z Phy na Martinique. Vysvětlit na odbavení, že monoploutev nemůže do zavazadel byl takový překladatelský oříšek, neb francouzsky neumím. Ale nakonec byl super, pustil kvůli mě větší rentgen a ani mu nevadily ty dvě kila olova :-)

Jinak teda Heathrow mám moc ráda, u gejtu do Prahy je fajn restaurace Oriol.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:47

andulka01 

Hele v Kyjevě jsme šli k letadlu přes plochu pěšky

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 10:52

andulka01 

Nairobi. Letadlo otevřelo zavazadlový prostor a zavazadla vyhazovali rovnou na plochu.

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:08

Sweet Potato  To je vtipný. Já zase zažila let z Accry s mezipřistáním v Lagosu-kde ovšem prodali letenky na už obsazená místa. Musím říct, že to byl dost drsný let a pochopila jsem, proč na té trase letěli jen stewardi a ani jedna letuška. 

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:15

barbucha Jo, to taky.

Jo a odlet do Athén z Bratislavy, před pěti lety. Byli jsme na letišti úplně, ale úplně sami, jak z divnýho filmu (nebo koronáčový reality) to bylo. Na ploše byly dvě letadla. To naše a vládní speciál. Po tom co byl člověk zvyklej na Ruzyňský cvrkot, jako by odlítal odněkud ze vsi.

Sweet Potato
Odlet tuším z Cape Town, paní si na letišti nakoupila spoustu vína, na schodech do letadla se jí protrhla taška a všechno se rozbilo a vylilo. Vzhledem k tomu, že do toho všichni šlápli, na palubě se vznášel lehký vinný odér.

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:20

Istanbul, Sabiha Gocken, prestup do Antalye. Nebylo poznat ktera fronta je pro koho, brutalni chaos. Mala mela 4 mesice takze vyslali na vyzvedy me s miminem a nakonec nas protahli gatem pro diplomaty:D

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33797 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:32

Zvartnoc v Jerevanu, pěšky z letadla přes plochu, v temný hale vystat dvouhodinovou frontu na razítko do pasu a administrativu. Ještě si pamatuju, ze se při přeletu nad Abcházií v letadle zhasinalo...cesty zpět, kdy měli nějaký vzlitaci problém, jsem se nezúčastnila, ale byl to let, kdy přítomnej kamarád, budoucí evangelickej farář, sviral sedadlo před sebou a opakoval doprdele, doprdele

no a na Istanbul já mám nejlepší vzpomínky, jelikož jsme se kvůli prebookovanymu letadlu do Prahy dostaly do bussiness tridy, včetně vstupu do salonku (po mesici v Gruzii ve stanu, 24 h cestě busem ze Tbilisi a noci na letišti, tak jak jsme se v tom salónku musely vyjímat)

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:33

Teda vůbec nevím, jak se od pandemie přešlo k veselým historkam z letišť, ale je to výrazně lepší čtení . Nostalgicky trochu, taky par takových mám...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:35

ja to teda narusim pravnim stanoviskem odboru k ockovani

Podle § 106 odst. 4, písm. b), ZP je zaměstnanec povinen podrobit se pracovnělékařským prohlídkám, vyšetřením nebo očkováním stanoveným zvláštními právními předpisy. Takovým zvláštním právním předpisem je § 37 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů.  

Podle tohoto ustanovení se řeší kategorizace prací dle rizikovosti pro zdraví zaměstnanců do 4 kategorií. O zařazení do kategorie 3 a 4 rozhoduje orgán veřejného zdraví, do 2. kategorie zaměstnavatel (výjimečně i orgán veřejného zdraví). Do 1. kategorie jsou zařazeny ostatní práce nezařazené do kategorie 2 až 4. Zaměstnavatel je povinen zaměstnance informovat o tom, do jaké kategorie je zařazena jím vykonávaná práce. Podle výsledku hodnocení rizik dle tohoto ustanovení může být zaměstnancům zařazeným do kategorie č. 2, 3 a 4 nařízeno očkování, vyšetření a podrobení se pracovnělékařské prohlídce dle § 103/1d) a § 106/4b), ZP. Odmítnutí povinného očkování je překážkou v práci na straně zaměstnance, za kterou mu nenáleží náhrada mzdy a porušením povinnosti zaměstnance, které může mít pracovněprávní následky, včetně možnosti ukončení pracovního poměru podle § 52 písm. f), ZP.

 

Nelze tedy tvrdit, že zaměstnancům žádný právní předpis neukládá povinnost podrobit se očkování a že jim nehrozí postih za odmítnutí očkování. Za podmínek shora uvedených taková zákonná povinnost existuje i za současné právní úpravy a je odvislá od hodnocení rizik práce a zařazení prací do příslušných kategorií.

 

Naše členy - zaměstnance upozorňujeme na tyto povinnosti a rizika plynoucí z bezdůvodného odmítnutí povinného očkování, zejména pak zaměstnance kritické infrastruktury státu a zaměstnance zařazené do kategorie prací 2 až 4.

Offline Mohučanka
Avatar
6403 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:45

Na CDG mně nechtěli pustit do letadla do USA kvůli podezření, že se jedu do Ameriky provdat. Na Ukrajině mi při příletu vybalili z batohu isostar a začali pokřikovat kokain, heroin? To jsem se dost bála. Ale v obou případech pomohl zvací dopis univerzity s razítky a podpisy. Ukrajinští kolegové z toho byli ale dost otřesení, takže mi na zpáteční cestu sehnali kamaráda kamaráda kamaráda, který byl nějakým vyšším pracovníkem onoho letiště, a na odletu mně doprovodil všemi kontrolami (=všude jsme pokonverzovali a nekontroloval mně nikdo).

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 11:52

Když se začalo lítat do Egypta na potápění, nejdražší věci jsme brali na palubu. Například podvodní světla. Takže rentgenem jede taška a v ní kovovej válec s drátky a bateriovými články. Ze začátku to budilo dost podezření :-D Z potápěčských zavazadel se toho taky dost ztrácelo, přišla jsem o ploutve i neoprény.

Online Mrakoplas
Avatar
8846 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:01

Neapol. Tak 15 rokov dozadu. Môj prvý let. V Neapole dva gaty, náš let striedavo preblikaval na jednom aj druhom, tak sme sa všetci ako v groteske presúvali hore dole. 

VB, Bristol. Kvôli chybe navigátora sme meškali na letisko, prišli sme akurát keď sa mal gate už zatvárať. Doslova sme preleteli celym letiskom až k najvzdialrnejsiemu gatu, kufrom som nechtiac pozrazala nejakých chudákov, ktorých som predbiehala, aby sme upachteni prišli na gate a boli sme PRVI . To bol strašný trapas, hlavne keď za chvíľu po nás prišli ti chudáci, čo som ich predbiehala. Doteraz sme nepochopili, čo sa stalo, meškanie nehlásili ale v čase, keď malo lietadlo odlietat, ešte len otvárali gate.

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:08

Můj první let. Na výročí sametové revoluce měl SAS pro studenty zdarma letenky na sever. Letěla jsem do Švédska za příbuznými. 17. 11. 1990 byla v celé Evropě silná sněžná bouře, napadlo asi dvacet cm v Praze a 30 ve Švédsku, plus vichřice. Dvanáct hodin zpoždění na starém letišti na Ruzyni, let byl starším Fokkerem a teda mazec. Ve Stockholmu kalamita, cesta do Uppsaly dalších x hodin. Ale boží to bylo!

Offline Sweet Potato
Avatar
34871 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:25

andulka01 Tím fokkerem jsme jednou letěli do Helsinek, nemohl hned přistát, kroužili jsme nad letištěm, nebylo to pěkné.

Offline andulka01
Avatar
10759 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:35

Sweet Potato No já byla trochu zklamaná, bylo to jak v rozhrkaným autobusu na D1 :-) A teda přistání ve vichřici do závěje taky nic moc.