Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Kokoska
Avatar
28382 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:36

Mrakoplas nám jednou v Řecku pustili z jednoho letadla kufry na dva pásy. Kdyby to bylo s manželem, naše kufry poznáme a stoupnem si každý k jednomu pásu. Ale zrovna jsem letěla s kamarádkama a vzájemně si kufry neznáme, tak to bylo taky dobrý.

A CDG taky nenávidím, přestupovali jsme tam snad 10x a vždycky to byl boj s časem, neochotou personálu a schválnostma při kontrolách.

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:38

Muj asi nejintenzivnejsi zazitek byl let na uplny vychod Ruska. Nejdriv do Petrohradu, kde jsme spali na krosnach na letisti (strasny to bylo) a pak asi dvacet hodin do Petropavlovsk-Kamcatij spolecnosti Rossiya. Vcetne dvou mezipristani, v Novosibirsku nas dokonce vyhnali z letadla. Na palube ruskych airolinek se treba nesmi pit alkohol a maji tam hektolitry rajcatoveho dzusu. Ale letadla byla v perfektnim stavu, to jsem byla hodne prekvapena a vsechny lety prijemne. Pak jsem po par letech letela do Thajska s Aeroflotem a to bylo teda uz strasny. 

Offline 999
Avatar
17610 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 12:51

Já mám naopak na letiště SDG jednu hezkou vzpomínku. V roce 1992 jsme se vraceli z USA přes Paříž. Nejdřív jsme měli problém sehnat letenky, pak letěli letadlem, do kterého by mě dneska nikdo nedostal, já byla těhotná, manžel měl zablokovaná záda a kamarád v Americe ztratil pas. Dostal pouze náhradní doklad, o kterém jsme věděli, že ho některé země neakceptují. A pak jsme vylezli z letadla, tam nás naváděli do koridorů a když u mě v ruce viděli československý pas, tak nás poslali kolem fronty Američanů dopředu, bez kontroly a ještě se na nás smáli. Tehdy se podepsal nějaký dokument (Maastricht?). Tři roky po revoluci to byl povznášející pocit .

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 14:28
Reakce na Renusatko:

​O tom nic teda nevím. V Bohunicích na hematoonkologii jely všechny ambulance i chemo dál. Je to nesmysl. Na Žluťáku mám jen jednu kamarádku. Nějaká péče se omezovala, ale zrovna léčebná a chemo určitě ne.

​Zrovna nedavno jsem si na na vzpomnela. Je to neskutecny, ale uz to bude rok, co jsem si to tam strihla. A bavila jsem se teda minule s par pacosama a tem teda nejaky kontroly behem podzimu zrusili. Ale chemosky urcite ne. Tak ja uvidim, jestli mi taky reknou, at tam nelezu nebo co bude. Ale zatim mam cas, treba se situace trochu zlepsi...

Offline Sweet Potato
Avatar
34868 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:25
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:44

Tenhle myslenkovej pochod taky stoji za to

Nemocnicím by pomohly otevřené školy, řekl Blatný

Proc neleci hemofiliky, kdyz to delal dobre

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:46

Sweet Potato Konečně titulek odpovídající pravdě. Článek nečtu. Už dneska nechci to svinstvo vidět. Nedávno jsem tu psala, že kamarádky tchýně s tchánem leží na kyslíku v nemocnici. Tak tchán už zemřel a paní je na morfiu. A to je sanita ani nechtěla odvézt, odvezla je až na podruhé a ani to nechtěli. A stihli nakazit komplet rodinu, protože vánoce! 

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:47

mirajo Ony teď nefungují ty školy pro zdravotníky a záchranáře? Rsp. teda jejich děti myslím.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:47

mirajo

Moc lituju toho řízenýho zbavení se Prymuly. 

Offline Lamicka
Avatar
13369 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:55

Garfie myslim, ze zalezi na kraji/zrizovateli. Nekde psali, ze je ministerstvo vyzyva k zajisteni pece o deti zdravotniku, ale asi to aktivne neridi. 

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:56

Sweet Potato ovšem ty formulace, na těch by teda chtělo ještě zapracovat...
jakože "šance na těžký průběh"??! to snad ne... 

„Občané ve věku 65+ nakažení covidem mají 30–32procentní šanci, že budou mít relativně těžký průběh a budou potřebovat nějakou formu hospitalizace, a třetina z nich potom intenzivní péči.

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 17:59

RoSa Jo, tohle je klasika....občas to uletí, ale v tom psaném textu to fakt razí. 

Lamicka Aha, to je zajímavé. Zkusím zjistit, jak je to u nás. 

Offline Liesel
Avatar
1453 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:06

Pokud mate dnes jeste silu, tak dnes to Kulveitpopsal dost vystizne. To co dnes predvedli na tiskovce, byla tragedie a zmar...

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:08

Mamka mela posledni tejden "neco na pruduskach"... dneska rano prej ztratila cich. Tak jeli oba nasi natesty a ted cekaj na vysledky. Zacala jsem se o ne uplne panicky bat. Letos jim bude 70, nejakou tu diagnozu za sebou v zivote taky maj. Co kdyz je to poskodi do budoucna, ze pak treba umrou driv nez by mohli... asi dneska nebudu spat z toho :/

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:10

andulka01 barbucha Garfie rasaNori Potrefenáhusa Mohučanka Mrakoplas super historky!!

eM To je moje vina, nejak se to zvrtlo a zeptala jsem se, muzem se presunout jinam, cestovaci vlakno treba nebo tak. Je fakt, ze to je teda OT, ale zas je to min depresivni.

K tematu, tady vcera prodlouzili vcsechny opatreni (bubliny atd) do 5 unora a jestli nezacnou pripady klesat prej pritvrdi. Vcera 761 pripadu v BC, na ostrove 23 a celkem mame 154.

Offline Catherinne
Avatar
9869 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:11
Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:11

ionicera dnes jsem volala s bývalou kolegyní a u nich v obci zemřeli na kovid dva muži, 30 a 44 let. Neměli žádné chronické onemocnění, jeden prý byl silnější postavy,  ale jinak zdravý, druhý aktivní sportovec. U nás nevlastní ségra loni onkologické onemocnění, její muž zdravý, oba věk 48, ona lehký průběh kovidu, on zápal plic, naštěstí je už v pořádku. Je to nevyzpytatelna nemoc. 

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:17

Kokoska 999 Jos taky dobry!

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:18

nechci to moderovat, sama to nesnasim, ale... presunte se a nechte to tematu... me toto nebavi a uz preskakuju druhou stranu...

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:23
Reakce na Liesel:

Pokud mate dnes jeste silu, tak dnes to Kulveitpopsal dost vystizne. To co dnes predvedli na tiskovce, byla tragedie a zmar...

​precetla jsem, fakt sileny toto. STRASNE me to s.re i odsud