Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33793 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:46

Sweet Potato to bude dobrý, určitě se už těší.

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:48

Sweet Potato Ty jo, vůbec vlastně nevím proč jsem myslela na francouzskou?

Nikdy mě nenapadlo, nad tou znakovou řečí přemýšlet, ani když jsem se ji učila!! Děsný, až když jsem to psala mě napadlo, že by to možná mohlo fungovat...aspoň trochu. :-)

OliveOyl  jo vlastně!!

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:52

Sweet Potato FR ok, Pariz nelitam a nikdy jsem neletela, pokud to neni primo tam. Taky snam horor story prave. Fr jsem jednou malem nestihla dalsi letadlo, protoze je tak mega, mela jsem hodinu a Phy to melo zpozdeni, no utikala jsem celou cestu, tak tak, zpocena jako prase, hnedka prevlict v letadle. Mi tleskali u brany, myslela jsem ze je vyliskam. Tak lepsi mit vic nez hodinu cas zrovna tam :) 

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:53

Sweet Potato Fr jsem myslela Frankfurt, promin, napsala jsem to jak hotentot

Online viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:57
Reakce na OliveOyl:

​to dá rozum, že nejsou čipy, všechny spotřeboval Bill Gates

Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 20:58

0zero7 Potlesk je dobrej, mě už 2x vezli do letadla autem -jednou teda jejich vinou a jedou mi při přestupu v Římě zavřeli letadlo, borec od brány už odcházel, ale protože jsem se málem rozplakala (a příshala, že mě nezdržely nákupy), tak zavolal pilotovi...to byla ulička hanby, seděla jsem až úplně vzadu, rudá, zpocená, všichni už připoutaní, vzpamatovala jsem se snad až nad Sibiří :-)

Offline continuity
Avatar
33793 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:03

Sweet Potato vyhnout se CDG je rozumné, asi neexistuje v Evropě horsi letiště na přestup. Muž ho úplně nenávidí, naposled si museli vybrat jestli stihnou přestup nebo kufry. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:16

33lejaby Je mi moc líto, co s maminkou prožíváš, zvlášť v kontextu s tím, co píšeš o otci. Pro nemocné je určitě moc fajn, když mohou být v domácím prostředí, někdy je velice těžké to zajistit. Nedávno jsem byla na kurzu paliativní péče, který vedla MUDr. Irena Závadová, působila na mě moc dobře, zapáleně a určitě bych se na ni nebo podobného člověka či organizaci obrátila. Tím nemyslím, že je maminka k paliativní péči nyní, spíš, že je dobré mít nějak plán a opravdu se vyhnout tomu utrpení, co popisuješ u tatínka.

https://www.cestadomu.cz/lide/irena-zavadova

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:25

nika 

Škodovka stála z několika důvodů, takhle zpětně bych řekla, že karanténa byla ten nejmenší. Neměli díly od dodavatelů a dělníci řvali, že kancelářský si můžou na HO hlídat děti za 100% platu. Klidně se to může opakovat znovu.

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:25

continuity CDG je pruda. Mam rada Schiphol, na londynskych se fajn nakupuje. Nevim ted us presne kde, myslim nektery spanelsky letiste, jsem myslela ze me trefi, neni moc velky ale tvar tak debilni ze kazda brana desne daleko. Seattle je fajn, jinak US letiste maj min smrnc nez Evropsky, se mi zda, Atlanta treba, nebo ty mensi. Italie nekdy taky dobrej divokej zapad. 

Urcite ma nekdo dobry letistni historky! co co?

Offline Sweet Potato
Avatar
34868 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:26
Reakce na Garfie:

Sweet Potato Ty jo, vůbec vlastně nevím proč jsem myslela na francouzskou?

Nikdy mě nenapadlo, nad tou znakovou řečí přemýšlet, ani když jsem se ji učila!! Děsný, až když jsem to psala mě napadlo, že by to možná mohlo fungovat...aspoň trochu. :-)

OliveOyl  jo vlastně!!

​Asi proto, že jede do frankof.části?

Offline Sweet Potato
Avatar
34868 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:29
Offline Garfie
Avatar
24018 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:33

Sweet Potato Možná. Budu na vás myslet, je to těžký mít v tuhle dobu někoho daleko. Ale bude to pro ni skvělá zkušenost, uvidíš! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34868 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:35

Garfie No moc doufám, že to tam neprosedí u distanční výuky! Díky. Před rokem jsem byla připravenà jí okamžitě zamávat. Teď je to o dost jiné. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46116 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:38

Sweet Potato hodně smutné čtení a když se člověk proklikne k tomu Kulveitovi, tak komentář.."I blbec může mít zlý úmysl.."

fakt sedí

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 21:53

Tak člověk se snaží ochránit hlavě ty rodiče žejo. My za mamkou skoro třičtvrtě roku nejezdíme, abychom jí něco nedovezli. A pak se dozvím, že chodí do kostela, i když říkala, že tam teď chodit nebude. Chápu tu potřebu, ale místní farář vůbec neomezuje počet lidí, nenosí roušku a nechává to prý na vůli boží.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 06:22

continuity já jsem to nepsala kvůli 14 dnům ale že si to zavřeli sami. Jinak se hluboce omlouvám. Nemyslím, že by někdy vláda zavřela tyhle fabriky, tvrdý lockdown tohoto typu asi nebude, ledaže by nastal ten samovolny, že by se lidi bali vychazet z domu, nastal ten kolaps zdrav.pece a to vše..to se může stát. Můžeme se jen dávat na sebe pozor, nic jiného nám nezbývá. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 08. ledna 2021 07:09

razorblade Promiň, asi budu jako hnidopich, ale je to znakový jazyk. Jinak je to jedno, ale když je to v médiích, tak já pak musím poslouchat ty stiznosti:) 

Online Liesel
Avatar
1454 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 08:30

Poznámka k očkování ve Škodovce - oni říkali, že jsou připraveni své zaměstnance očkovat (mají lékaře, materiál), ale jsou vázáni na stát, zda jim poskytne vakcinu, protože je to v moci státu a ne soukromých subjektů.

edit: vše je popsáno také dnes na irozhlasu

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 09:07

Liesel já jsem postrehla jen tu první část info. přiznám, že mě víc zajímá kultura, jak budeme fungovat, jaké budou podmínky. Ale stejně s tím nic nenadelame, jak to bude, tak to bude. Díky