Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:27

razorblade V US media hlavne velkej lobismus, skoro vsechny vlastni nejaky korporace, co maji zajmy i jinde a k tomu casto financuji politicky kampane, takze pruser. Nektera media jsou/snazi se byt nestranna, ale aspon nejaky naklon vpravo/vlevo maji vzdy. Oni tem komentarum rikaj svoboda slova, nicmene soudit se za to s nima muze kdokoliv taky. Je to na hlavu. Mmch jsem teda nevedela ze CT je tolik regulovana co se zpravodajstvi tyce. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:36
Reakce na Sweet Potato:

Jako už dopr...oni na to očkování nemaj jehly a stříkačky?! Teď je budou pbjednávat?!

​To fakt? A to včera Blatný v rozhovore s Bartoníčkom tvrdil, že ak budú vakcíny, tak sa od marca bude môcť zaočkovať 100 000 lidi DENNE. lol

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:43

A666 Naprosto vsude kde to jde je home office, u nas v kancelari jdu do prace v pondeli jen, nemusela bych ale, je to moje rozhodnuti. Mame rozvrh tak aby nas tam bylo cca 5 na prostor pro 25 lidi, musime byt daleko od sebe a mit rousku vsude krom pracovniho stolu. Pokud nekdo dela v obchode/restauraci tak plati stejna pravidla, 2 metry a rouska. Co jsem zaznamenala, tak i vsechny urady delaji z domu, tam kde musi byt (ridicaky treba) maji system na objednani, skla, rozestupy, vsude je to osetreny. To samo u fyzio treba. Ve fitku taky, hlidaj to zamestnanci, lidi se obchazi - je jasny ze i kdyz je tam 20 lidi misto 80 (to je ted povolena kapacita, zaregistrujes se online), tak kdyby nekdo prisel nemocny, asi nakazi dalsi tak jako tak, spis jde o to, ze se, zatim, lidi rozhoduji zodpovedne. Me nabehly jednou uzliny tak jsem zrusila, pak dobry tak chodim dal. Testy ti udelaji i s vysledkem do 24 hodin. Neplatis nic. Jestli jsem zapomela na neco ohledne uznych pracovist, tak se klidne ptej. Fabriky tady nejsou moc, a z hlavy me zadny jiny vetsi provoz nenapada, max supermarket, tam taky dobry, byla jsem pred vanoci dvakrat nakoupit a zadny silenstvi se nekonalo, lidi pockaj, znacky vsude atd. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:55
Reakce na Sweet Potato:

​To by zas bylo řečí o národu udavačů.

Jaká je u vás celkově nálada, jak to lidi hodnotí? A ta opatření se liší v různých provinciích, že?

Dceru čeká po příletu karanténa. Ta taky asi vypadá jinak než tady. Žádný courání po lese, to nepřipadá v úvahu. Smí na dvůr/zahradu.

​NO tady podle me lidi napraskali jen veliky vecirky, kde to fakt neslo prehlidnout, za jedna to prudi ty co to dodrzuji, za dve je to o tom, ze se tim ohrozi x dalsich lidi, to se tady hodne mele v mediich, coz je dobre asi? 

JJ, v jinych provinciich je to jinak, hlavne situace daleko horsi, i tim, ze je tam vetsi hustota populace plus cestovanim lip dostupne, tak meli vetsi narust nez se zavreli hranicea bojuji s tim docela. Quebec ted zprisnil moc, maji vecerku atd. Ontario je na tom taky docela spatne, co jsem videla. Dcera je kde? Tipuju ON? Karantena 14 pro vsechny plosne v Cad, i tady, pokud prijedes/priletis ze zahranici, kontroluji te telefonem a kdyz to 3x nezvednes tak je to dost velkej prusvih, appka kde musis vyplnit pred vstupem vsechno, kde budes, proc jak atd. 

BC je na tom jeste relativne dobre, pevnina hur trochu nez ostrov, vcera odpoledne aktualni stav na ostrove a42 pripadu, coz je dost proti nekterym cislum pred tydnem, asi kvuli vanocum. Co znam, tak vetsina lidi dodrzuje opatreni, davame si fakt bacha, zrusili jsme silvestra i kdyz nas melo byt jen 5, ze nema cenu to drazdit. Na Vanoce jsme byli 4, protoze dva z toho spolu bydli a nepachli z domu dlouho, takze v podstate jak jeden. 

Nalada, no ujde to asi? Dokonce otevrelo par novych hospod ve meste! HOdne lidi dela v turismu, coz je prusvih, vubec nevim, jak to bude treba u me v praci, kdyz se nevrati letos zamorske lode taky se muze stat ze to pujde do kopru a budou muset zase pustit lidi, loni propustitli asi 20 permanentne, protoze proste neni na vyplaty. Takze rizika to ma porad. Byl tady nejakej protest u parlamentu anti maskaru, no smutny to bylo, takovy schliply, 20 lidi a nikdo jim nevenoval pozornost. Spis bych rekla, ze vetsina lidi dodrzuje vetsinu opatreni, taky teda je oblibena ta BC health officer, Bonnie Henry, co s ministrem dela kazdej den update. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:56
Reakce na Sweet Potato:

Jako už dopr...oni na to očkování nemaj jehly a stříkačky?! Teď je budou pbjednávat?!

​OMG coze????

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:57
Reakce na Lamicka:

Jako ja jsem tak nasr... v rijnu/listopadu bylo videt, jak to podelali a oni to klidne zopakuji, hlavne ze meli lidi  nakoupeno a rozvolnene Vanoce.

​Napsala jsi to za mě...

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:57

Sweet Potato podle mají, ale ne ty, s kterýma naockujes těch šest dávek. 

Online Mrs.Robinson
Avatar
438 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:01
Reakce na nika:

Aranel škodovka byla zavřená myslím 14 dní a zavřelo ji vedení společnosti, byla tam nákaza a tak naridili karanténu pro všechny, tak  nějak si to z jara  pamatuji ze zpráv. To už se asi nestane, takový fabriky nezavrou. Doly taky v létě nezavreli, i když se tam šířila nákaza, tam to snad ani nejde.. 

​Škodovka byla na jaře zavřená určitě dýl, asi šest týdnů a podobně ostatní evropské automobilky. Zato od podzimu jede automotive na plné obrátky, víc než předchozí roky ve stejnou dobu, až tak, že je např nedostatek oceli v hutích. Samozřejmě např. při výpadku dodávek od dodavatelských firem kvůli covidu, resp karanténám, nemocnosti atd se to může velice rychle změnit. 

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:04
Reakce na nika:

Aranel škodovka byla zavřená myslím 14 dní a zavřelo ji vedení společnosti, byla tam nákaza a tak naridili karanténu pro všechny, tak  nějak si to z jara  pamatuji ze zpráv. To už se asi nestane, takový fabriky nezavrou. Doly taky v létě nezavreli, i když se tam šířila nákaza, tam to snad ani nejde.. 

​ta paměť je ti zrádná věc.

skodovka byla zavřená po domluvě s odbory 6 týdnů a další dva týdny jeli na dvě smeny.

OKD taky 6 týdnů, šly jenom technické provozy.

Offline Aranel
Avatar
4502 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:05

Mrs.Robinson Ano, 6 týdnů. Překrývalo se to tedy s Velikonocemi. nika A dneska, kdyby tam takhle propukla nákaza, tak by dotyčnýmu(dotyčným řekli, ať si doma lehne/ou do postele a hlavně to nikomu neříká/jí, a pásy by jely dál, obávám se

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:25

0zero7 Letí příští týden. Sherbrooke u Montrealu. 

Podmínky víme, povinný pcr test je celkem novinka, ale karanténa i tak. 

Kartu jsme aktivovali včera, appku staženou, snad to bude fungovat. Ta karta nemá roaming, takže tady nefunguje.

Školu tam teď mají obden - přiznám se, že to střídání po týdnech, co mělo být tady, mi přijde smysluplnější.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:25

Aranel tak to se mi pěkně zkreslilo. Ale nechtelo se mi to hledat. Myslím jak vy, že to nezavrou. Ale oni si svoje zaměstnance mají očkovat ve vlastním centru, ne... Ale zase se mi to nechce hledat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:31
Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:33
Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:35

Sweet Potato Aha, tak snad vsechno dobre dopadne! Skolu obden??? wth, je to vysoka nebo stredni? Mela jsem za to ze vsechny univerzity ted jedou online. Ale jak pises, kazda provincie to ma jinak, zrovna tam teda by to melo byt online, myslim. Tady jedou jen zakladky a stredni, omezeny pocet ve tride a meni se vyuka kazdy 3 mesice, takze v tu dobu je pocet co se setkava limitovanej, nemaji vsechny predmety a pak to zas prohodi. 

A s tema jehlama je to dost desny teda! 

Online continuity
Avatar
33618 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:36

nika no tak asi už hledaj. To jsou pak debaty o ničem. Skodovka by si očkovala, ale v těch prvních fázích se rozhodne nedostane k vakcíne. A zaměstnance nemá v těch prioritních skupinách. 

Ještě je může spasit, že se nebude stíhat očkovat v těch očkovacích centrech, ale zatím to není rozhodně na stole. Tuto vlnu musí zvládnout bez vakcíny. 

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:38
Reakce na A666:

ionicera 

Pokud je kolonoskopie indikovana kvuli potizim/kontrola stavu, nevahala bych. Pokud je to preventivni, zadna zatez v rodine, zadne problemy, tak bych posunula

​Tak. U nás by k tomu navíc nebyla poskytnuta anestezie.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:42

0zero7 Střední.

Včera jí poslali rozvrh, bohužel nemůže mít všechny předměty, které si původně vybrala, kvůli homogenním skupinám. Místo chemie bude mít hudebku, rve si vlasy! Ale vytouženou znakovou řeč mít bude (ne, nevím proč a k čemu)

Zajímavost - rozvrh není na týden, tj pět dní, jako u nás, po-pá, ale 9, které jedou furt pryč, aby se to rovnoměrně střídalo.

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:45

Candance no, mňa ani raz, a muža, ktorý je živnostník a premáva sa cez pol Slovenska, tiež nie

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 19:49

barbucha tvrdili, myslim primo blatny, ze pojistovny ji nebudou proplacet

​To je asi složitý k posouzení. Co je a co není akutní. U nás se postupně uzavírají určitá oddělení a mění se na covid-odd. Zcela se zastavila plánovaná neakutní operativa, ale stále se na sálech něco děje...plánované onkooperace ve všech oborech, a to vč. podezření - třeba divné gynek. cysty, krvácivé stavy na gynekologii, různé stenosy/infekční ložiska na urologii, zlomeniny, akutní břicha, traumata,..  stále toho zbývá dost.  Třeba ten někde zmiňovaný žlučník... zcela záleží na tom, jak šikovný bude ten indikující chirurg.... takže, kdo bude chtít nařízení obejít, tak ho obejde.

Problém jsou různá soukromá vydělávající zařízení, kde bychom mohli nalézt velkou pomoc v posytnutí personálu, protože personál citelně chybí, ať už dlouhodobě či je teď sám akutně nemocný.

Edit: posunuji se jen v diskuzi, takže upřesňuji, já to pochopila, že jde jen o tu plánovanou operativu