Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 15:26

Rozhovor se Zimou na DVTV dala jsem deset minut a myslím, že Drtinové brzo vyraší svatozář. 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 16:36

Komu je málo toho zdravotnictví.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:02

continuity Tyjo, to je ale opravdu hrozný, chudák Drtinová! Fascinuje mě, jak mu to vůbec není blbý, místo toho, aby rovnou řekl třeba "ok, promořování je kravina, uznávám", tak se bude tvl dohadovat, jaká je přesně definice promořování a že vlastně tím, co řekl, myslel něco úplně jinýho, tuhle strategii vršit blábol na blábol obvykle lidi přestanou používat tak ke konci puberty, kdy jim dojde, že to kromě naprostýho znemožnění sebe sama jinej efekt nemá, nebo...? Rektor univerzity, no mě fakt trefí šlak.

Online letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:13

A666 Slovensko sprísnilo extrémne na papieri, za tých 9 mesiacov ma nikto na ulici nezastavil s otázkou, kam idem.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:28
Reakce na Jiná Realita:

Blatny nevyloucil zprisneni opatreni...a co chce zprisnit?chce zakazat chodit do prace,zavre skodovku,nebo ze by zakaz vychazeni?

​Ja jsem nedocetla jeste vlakno, ale nemuzou zprisnit soc bublinu? Tady to pomhlo velmi. Uvnitr se stykat jen s vlastni domacnosti (pro lidi co bydli sami je taky pravidlo). Jinak s ostatnimi venku na prochazku. Znacka ideal to neni, samozrejme, ale pomohlo to hodne, vcera novych pripadu pod 500. Tady je teda ok, ze hospody otevreny a se svou bublinou muzes i tam (aka jsi uvnitr, ale porad stejni lidi, rousky se nemusi jen u stolu, jinak porad a rozestupy jsou vetsi jak v lete). 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:30

0zero7 jak je to s tou bublinou? Vybírá si celá rodina nebo jednotliví členové s kým chtějí do bubliny? 

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:40

jinak co vim tak na jare byly u nas zastavene i chemoterapie (byt se na verejnosti tvrdil opak)

​kde u vas? V brne nebo celkove v cr?

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:41

ice v brně na žluťáku (z jiných nemocnic nemám insider zprávy)

ono je celkem jedno kde konkrétně, vyděsilo mě (tehdy) že skutečnost byla úplně jiná, než co se prezentovalo veřejnosti

Offline dorota
Avatar
848 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:45

0zero7 Na Slovensku na papieri fungovalo, že cez Vianoce a Silvestra sa má vytvoriť bublina max. z dvoch domácností, reálne to veľmi veľa ľudí nedodržiavalo. Teraz platí oficiálne úplný zákaz návštev medzi domácnosťami, obávam sa však, že opäť to veľa ľudí nedodržiava.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:50
Reakce na Mha:

0zero7 jak je to s tou bublinou? Vybírá si celá rodina nebo jednotliví členové s kým chtějí do bubliny? 

​Tady v BC? Pokud zijes s nekym v domacnosti, tak to je tvoje bublina a smytec. S tou bublinou muzes sedet v restauraci napr. Nejvic muze dostat stul 6 lidi, ale musis to byt vsechno jeden obytny prostor. Pokud bydlis v dome, co ma treba 3 jednotky tak to se nepocita. Kdo bydli sam, muze mit v bubline dva lidi (bublina tady vzdy znamena, ze se s nimi muzes vidat uvnitr), ti dva lidi musi byt vzdy z te trojice pro vsechny zucastnene, takze jakoby trifecta, kdyz ma Bara v bubline Katku a Nelu, tak Nela bude mit Katku a Baru atd. 

Jinak se s ostatnimi muzes vidat venku, coz je asi min omezujici nez v cz, protoze zatim teploty porad 8-10 stupnu. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:51

dorota Tady to urcite taky nekteri nedodrzeli, dost lidi ale jo a bezne se pokutuji vecirky a sleziny doma, pokud se o nich policajti dozvi. 102 vyjezdu meli na silvestra. Ne teda jen domu k lidem, samo. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:52
Reakce na 0zero7:

​Tady v BC? Pokud zijes s nekym v domacnosti, tak to je tvoje bublina a smytec. S tou bublinou muzes sedet v restauraci napr. Nejvic muze dostat stul 6 lidi, ale musis to byt vsechno jeden obytny prostor. Pokud bydlis v dome, co ma treba 3 jednotky tak to se nepocita. Kdo bydli sam, muze mit v bubline dva lidi (bublina tady vzdy znamena, ze se s nimi muzes vidat uvnitr), ti dva lidi musi byt vzdy z te trojice pro vsechny zucastnene, takze jakoby trifecta, kdyz ma Bara v bubline Katku a Nelu, tak Nela bude mit Katku a Baru atd. 

Jinak se s ostatnimi muzes vidat venku, coz je asi min omezujici nez v cz, protoze zatim teploty porad 8-10 stupnu. 

​Idea bubliny je podle me super. Akorát jak to dělají s prací? V práci se setkávají lidé mimo bublinu.....

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 17:55
Reakce na 0zero7:

dorota Tady to urcite taky nekteri nedodrzeli, dost lidi ale jo a bezne se pokutuji vecirky a sleziny doma, pokud se o nich policajti dozvi. 102 vyjezdu meli na silvestra. Ne teda jen domu k lidem, samo. 

​To by zas bylo řečí o národu udavačů.

Jaká je u vás celkově nálada, jak to lidi hodnotí? A ta opatření se liší v různých provinciích, že?

Dceru čeká po příletu karanténa. Ta taky asi vypadá jinak než tady. Žádný courání po lese, to nepřipadá v úvahu. Smí na dvůr/zahradu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:06

Jako už dopr...oni na to očkování nemaj jehly a stříkačky?! Teď je budou pbjednávat?!

Online letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:09

Sweet Potato nečakali, že ich budú potrebovať

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:09

letfenixa me zastavili na hranici okresu.

ZAse kdyby te nekdo porad zastavoval, tak by se to nikomu nelibilo.

Ja to beru tak, ze nemam pravo vyjet z okresu, tak tam nejedu. U nas ve meste chodi i dost hlidek. Hlavne vecer.

Offline MaeGandal
Avatar
1602 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:10

A666 v práci, pokud musíš, tak roušky, rozestupy, větrání, tak je to v BE. Děti chodí do školy, ale jinak máme bubliny - jedna osoba mimo domácnost

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:18
Reakce na Sweet Potato:

Jako už dopr...oni na to očkování nemaj jehly a stříkačky?! Teď je budou pbjednávat?!

​Cože?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:19
Reakce na ice:

​kde u vas? V brne nebo celkove v cr?

​O tom nic teda nevím. V Bohunicích na hematoonkologii jely všechny ambulance i chemo dál. Je to nesmysl. Na Žluťáku mám jen jednu kamarádku. Nějaká péče se omezovala, ale zrovna léčebná a chemo určitě ne.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 18:23

Aranel škodovka byla zavřená myslím 14 dní a zavřelo ji vedení společnosti, byla tam nákaza a tak naridili karanténu pro všechny, tak  nějak si to z jara  pamatuji ze zpráv. To už se asi nestane, takový fabriky nezavrou. Doly taky v létě nezavreli, i když se tam šířila nákaza, tam to snad ani nejde..