Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:58

razorblade Díky, moc zajímavé.

A titulek Vidím, že se řídíš radami svých parfumaniaček.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:58

razorblade 

Je to super vhled! (s americkými mediálními magnáty, stranickým tiskem a veřejnoprávností televize jsem si svýho času taky docela užila ).

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:01
Reakce na Sweet Potato:

Karoleena V ČTčku by si to nikdo nedovolil a přesto po nich ostře jdou "pro neobjektivitu a strannost". Nová Rada ČT, Lipovská a spol se snaží ze všech sil.

​Pro mě jeden z největších průšvihů současnosti.

Offline moora
Avatar
7522 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:04

razorblade nojo, to máš pravdu s tím stranickým meziválečným tiskem!

a ještě bych se přimlouvala za osvětu mezi kolegy ohledně používání slova "rekord"

Online MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:07

razorblade Zajímavý vhled do mediální situace v USA, díky. A jdu si přečíst článek, doufám, že i do budoucna si budu moct objednat nějakej článeček na přání

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:15

razorblade super zaujímavý príspevok

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:17

Sweet Potato MP Meri nojo, jsem ty informace nakonec jeste omlela o tech zachrankach a nemocnicich

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:30

razorblade to bylo náhodou fikany mit tam ty ZZS, protože už jsou tam komentáře, že si to novinari jenom vymyslí.

A hlavně vláda nechce zavírat, takže asi vědí o nemocnicích něco víc než verejnost.

To mě teda rozsekalo,  úplně neprůstřelná logika. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:33
Reakce na Jiná Realita:

A666 jenze to jsou kdyby.my to neudelali,mame tady a ted a musime se k tomu nejak postavit.na tvrdy lockdown (uz) nemame penize,i kdyby schillerka tvrdila,ze ona se s tim srovna.to se prokaucovalo. Tak musime holt vyuzit jine prostredky a to vsechny dostupne.tohle je jeden z nich.

​na prodluzovani agonie castecnych opatreni do jara anebo zrhouceni zdravotnictvi ty penize ale nejsou taky A zadna jina sance neexistuje, naockovat jak v Izraeli proste nezvladame....

jako ted nas bude uplny lockdown stat to, co bude stat, kdyz se nebude delat nic. Ale ten lockdown muze zachranit zivoty. 

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:33

continuity komentare necti nebo si to budes chtit hodit! Ja to taky nedelam.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:41

Taťka byl včera na očkování, druhá hlava mu nenarostla, ale večer 38. Dneska už bez teplot, ale ležel tady jak placka. Ale už šel krmit do lesa, takže asi lepší.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:44

razorblade to je asi rozumne. Ja to občas dělám, abych nemohla byt nařčena, že nevystrkuji hlavu ze své sociální bubliny.

Tak já vždy vystrčim, zjistím, že je vše při starém a můžu zas zalézt. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:45
Reakce na nonemy:

​Vždyť i ten Hel tvrdí, že neustálé lockdowny "nic" neřeší. Teď by to pomohlo, ale po otevření to zase poroste. Dokud neudělají další řešení systémově (jím zmíněné dostupné a jednoduché testování např.), tak tu můžeme mít lockdowny do promoření.

​hel tvrdil, ze je treba si stanovit jasny cil. treba v Nemecku bude lockdown, dokud 7-denni incidence neklesne pod 50.

Pokud by se udelal totalni lockdown a vyckalos e fakt do klesnuti cisel, tak se dostanes do situace, dky soucasne kapacity budou stacit na trasovani a testovani po urcitou dobu..... protoze virova naloz v populaci bude nizka, takze se dostaneme treba do situace ze zacatku zari (co se tyce virove naloze), ale kapacity na testovani a trasovanis e mezitim zvysily......

Ale jasne, bylo by treba udelat zmeny a i v tomto, ale ja doufam, ze by je to konecne nakoplo.... ted se muzou vymlouvat, ze to stejne nema cenu....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:48
Reakce na Jos:

nonemy Presne. Vzdyt v tom slavnem Izraeli ted budou mit 3.lockdown a nyni maji asi 9tis pripadu. To je fakt uspech teda.

​Ale dokazali utlumit 3.vlnu, dokud nebylo ockovani, meli nekolik tydnu, kdy vse mohlo byt v provozu, deti ve skole.....

jasne, ze to neni vsespasne, ale dava to cas. Jim to dalo cas naockovat rizikove skupiny

Tohle neni na tebe ale obecne:

Ted uz bude kazde reseni drahe. potrebujeme vydrzet do jara. Ano, nic neni diealni, ale dkyz virovou naloz v populaci snizime drasticky, budeme mit vetsi sanci na alespon castecny provoz, nez to jaro prijde.

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:51

A666 hlavně jestli bude do jara zdravotní péče ve stavu jako teď, tak bude kopa mrtvých už nejenom na covid. 0 volných lůžek na neurologické JIP v celé Praze pro mě znamená kolaps zdravotní péče, ať si o tom říká kdo chce, co chce. A člověk jen těžko ovlivní, jestli si pořídí mrtvici. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:55
Reakce na continuity:

A666 hlavně jestli bude do jara zdravotní péče ve stavu jako teď, tak bude kopa mrtvých už nejenom na covid. 0 volných lůžek na neurologické JIP v celé Praze pro mě znamená kolaps zdravotní péče, ať si o tom říká kdo chce, co chce. A člověk jen těžko ovlivní, jestli si pořídí mrtvici. 

​presne. A pak tu mame dalsi problem - nase zdravotnictvi bylo v pruseru uz rpedtim, ale jak tohle na nej dolehne bude strasne. zapomente na empaticke doktory (kdo by si po tomhle udrzel empatii). kolik lidi to zabali, protoze to nebude davat, protoze se vykasle na spolecnost, co se vykaslala na ne? Kolik jich bdue mit takovou PTSD, ze bude potrebovat leat terapii? 

nemluve o rozdeleni spolecnosti.

A to budeme mit kliku, jestli to svetove neprihraje body populistum a nedostaneme se do stavu, do jakych bychom nechteli........

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 13:58

ČT 24:

V nemocnicích v Karlovarském kraji docházejí lůžka intenzivní péče, hejtman se s žádostí o možnou pomoc obrátil na představitele Bavorska a Saska.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:02

continuity 

V Sasku moc nepochodi, yejmena prihranicni oblasti jsou hotspoty a sami jsou v problemech.....

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:04

A666 no to mě taky napadlo, že kdovijak to mají tam. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:05
Reakce na A666:

Pokud by se udelal totalni lockdown a vyckalos e fakt do klesnuti cisel, tak se dostanes do situace, dky soucasne kapacity budou stacit na trasovani a testovani po urcitou dobu..... protoze virova naloz v populaci bude nizka, takze se dostaneme treba do situace ze zacatku zari (co se tyce virove naloze), ale kapacity na testovani a trasovanis e mezitim zvysily......

​A tak ne že by to nemuselo být nejlepší řešení, ale nad naší hygienou jsem zlomila hůl už dávno, nevěřím, že by začali fungovat lépe. Nezvládali to ani při desítkách nakažených. Obávám se, že v přístupu jim žádné navýšení kapacit nepomůže. Přístupnější testování taky nebude. Už jsem ztratila jakékoliv naděje, že se přístup vlády zlepší, vidím to, jak už tu bylo zmíněno, budeme se plácat v lockdownech 4 a 5 stupně do promoření. V létě se to asi zklidní, tak červen až srpen si možná oddechneme. Do konce května je potřeba zatnout zuby a děj se vůle boží.