Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:08

A666 jenze to jsou kdyby.my to neudelali,mame tady a ted a musime se k tomu nejak postavit.na tvrdy lockdown (uz) nemame penize,i kdyby schillerka tvrdila,ze ona se s tim srovna.to se prokaucovalo. Tak musime holt vyuzit jine prostredky a to vsechny dostupne.tohle je jeden z nich.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:08

Karoleena V ČTčku by si to nikdo nedovolil a přesto po nich ostře jdou "pro neobjektivitu a strannost". Nová Rada ČT, Lipovská a spol se snaží ze všech sil.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:09

Karoleena přesně ti to asi napíše razorblade nestrannost je podmínka zpravodajství pro všetsinu médii. Že se to úplně nedodržuje je věc druhá. Můžou se rozhodnou podávat informace bulvárním způsobem, ale nemůžou nekomu stranit.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:10

Krehutka no počkej.. tak jsem si konečně přečetla co ten Dušek vlastně tají a já s ním souhlasím.. jestli je to opravdu tak, jak je popsáno v tom záznamu z parlamentu.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:10

Jiná Realita kdyz nebude tvrdý lockdown ted, tak za tri mesice tady zas bude: kdybychom ho udělali v lednu, nemáme teď dalších 25 tisíc mrtvých nejenom na covid a ekonomiku v troskách. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:11

Krehutka Ano. Jenže zrovna Slonková je pro mnohé symbolem novinářského zla. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:16

Sweet Potato Já vim no, zrovna ráno na mě zas odkudsi ze zpráv vybafnul Xaverův ksicht, to má pak jeden skoro zkaženej celej den. To je pro mě osobně jedna ze dvou věcí, který mě serou úplně příšerně, tím spíš jak se topí v jinak dominantně covidovým zpravodajství - dění v ČT a pak ještě ta Bečva achjo... 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:19
Reakce na continuity:

Jiná Realita kdyz nebude tvrdý lockdown ted, tak za tri mesice tady zas bude: kdybychom ho udělali v lednu, nemáme teď dalších 25 tisíc mrtvých nejenom na covid a ekonomiku v troskách. 

​Vždyť i ten Hel tvrdí, že neustálé lockdowny "nic" neřeší. Teď by to pomohlo, ale po otevření to zase poroste. Dokud neudělají další řešení systémově (jím zmíněné dostupné a jednoduché testování např.), tak tu můžeme mít lockdowny do promoření.

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:23

nonemy Presne. Vzdyt v tom slavnem Izraeli ted budou mit 3.lockdown a nyni maji asi 9tis pripadu. To je fakt uspech teda.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:23

viktorka_od splavu předpokládám, že po něm nechtějí, aby zveřejňoval jména, adresy a zdravotnické záznamy jednotlivých lidí. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:24
Reakce na Sweet Potato:

Krehutka Ano. Jenže zrovna Slonková je pro mnohé symbolem novinářského zla. 

​Nerozumím 

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:24

nonemy Hel tvrdí, že pokud to nedostaneme teď pod kontrolu, budeme se potacat v takové vlnovce až do jara. Tyhle polovičaté lockdowny v kombinace s mizernym testovanim k tomu povedou zcela jistě. 

Je potřeba lockdown, srazit to na pár stovek nove nakažených denně a ty důsledně trasovat a okolí testovat, kombinaci neustalym s testováním rizikových míst. Na toto už nemáme sílu, ani morální, vladu neschopnou.

Takže se budeme potácet mezi stupnema 4 a 5 a občasným zmírněním na týden na 3 až do totálního promoreni/ do pozdniho jara - časného leta

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:29

continuity Uplny lockdown se zakazem vychazeni a prace mimo nejdulezitejsi provozy u nas nikdo nezavede. Realne to bylo mozna jeste v zari, ted uz ne. A jiny typ lockdownu nebude mit takovy efekt, abychom se dostali na stovky pripadu, kdy je realne vytrasovat kontakty. Pomuze jedine proockovani. A tam ta logistika pekne pokulhava. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:30

Krehutka Že to spousta lidí nebude číst, protože to napsala ona. A i kdybys jim to dávala na zlatém tácku, odmítnou o tom vůbec uvažovat. 
Bohužel bulvární neozdrojovaný článek v bulváru má mnohem větší účinnost.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:33

Sweet Potato aha. To nebyla reakce na diskusi MP Meri. 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:38

continuity bylo by to hezké a jistě i míň bolestné vše zavřít a dostat se na počty ve stovkách, ale tomu opravdu nevěřím. Ať to vezmeš z jakéhokoliv konce (krom nemocnic) vše je špatně - hygiena naprosto nefunguje, nezájem vlády o řešení, teď už jen pluží a doufají, že se něco samo stane..., volby na krku, jde jim o velký prachy. A když jsem viděla ukázku s Prchalem, tak už se nedivím ničemu...

Offline razorblade
Avatar
8172 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:38

MP Meri medialni trh v USA je uplne jinej nez u nas a zjednodusene receno jsou tam proste republikanska a demokraticka a obecne se tam v clancich vic hodnoti. (treba vcera na ccn normalne reaktor k Trumpovi furt opakoval shame shame shame, to si u nas fakt nedokazu predstavit:D) V ceskych zemich pred valkou byval stranicky tisk (svoje noviny meli socani, agrarnici, nackove, komunisti, lidovci a ty novinari proste jeli zpravodajstvi jejich optikou), to ale narusila valka a o par let pozdeji to dorazil osmactyricatej (sice furt vychazelo pravo lidu a svobodny slovo a zemedelec, ale uz to vsechno ridila strana a vlada). po 1989 se media sice obnovila, ale uz v hodne neutralnim duchu, kor kdyz hodne medii v 90. letech prevzali Nemci, kteri z nich chteli hlavne generovat zisk, vlastne jediny noviny, ktery ted drzej nejakej nazorovej proud, jsou halo noviny (ano, muzeme spekulovat o tisku z mafry, ale i kdyz si z toho delame prdel, tak to ofiko stranickej tisk, kterej vede nejakou myslenkovou linii neni). A i soukroma media, ktera posleze vznikala, najela na ten system nestrannosti a takovy to padni komu padni (takhle to treba driv byvalo v mfd... kdyz vladli socani, tak si stezovali, ze mfd strani ods, kdyz vladla ods, tak si stezovali, ze mfd strani cssd... protoze ti redaktori proste psali o pruserech vladnich cinitelu, kterejm se to samozrejme nelibilo).

televize zacala vysilat v r 1953, tam nebyly nejaky prostory pro politicky orientace, a po revoluci se pretransformovala ve vysilani verejne sluzby, coz je typicky i pro ostatni evropsky zeme (opet zjednodusene reseno, protoze medialni systemy a verejnopravnost maj vsude trochu jiny).

zatimco v USA byly media vzdycky tezkej byznys a noviny a televize meli vzdycky medialni magnati (opet zjednodusuju, ne vsechny) a ti si  urcovali smerovani svyho media, ktery proste vzdycky nekomu fandilo. a tak je to i ted, ze jsou protrumpovska a protitrumpovska media. a cnn se profiluje jako k trumpovi silne kriticka, takze tam je normalni, ze moderatori a redaktori osobne kritizujou. vlastne to, co rikaj, je u nas spis zanr komentare, ale ve zpravodajstvi se nenosi, a to ani u soukromych medii.

Ale ber to hlavne jako moje dojmy, ne jako nejaky medialne historicky dogma. Medialni historici by v mem popisu nasli urcite radu nedokonalosti (kterou nasli i kdysi u statnic, kde jsem ze sebe mela ty americky medialni magnaty potit). Omlouvam se za tak dlouhej komentar, nedokazu to popsat kratsi formou.

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:41

Jos no takže jsme v loji. Úplný lockdown je otázka politicke odvahy, vládne nám zbabělec non plus ultra, takže nebude. Z toho plyne všechno ostatní a ti zkrachovali podnikatele a mrtvi to můžou jít reklamovat na lampáreň

Online continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:44

razorblade díky moc, je to velice zajímavé. 

Offline Liesel
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:55

razorblade smutné čtení o současné situaci, díky za něj!