Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:14

A666 Otazka je, jestli i pri mensich cislech nekdy byl a bude zajem pripustit nejake efektivnejsi testovani. Treba na tom neni zajem pustit mezi sebe nekoho jineho, kdyz tohle pro nektere ekomicky zainteresovane generuje spoustu penez. Proc je tak zasadni, kdo bude ve vedeni pojistovny? To neni ani tak o politice jako o penezich. Samozrejme ze ne pro zdravotniky. V jednom z tech rozhovoru s prof. Helem i tohle tak opatrne padlo. 

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:16

Pinot Noir já ti nevím, ale včera mi spadla čelist, když mi vyprávěla moje maminka, jak byli s tatínkem na prevenci u nové zubařky, že ji pochválila páč před vánoci byla na zubní hygieně.. jinak samozřejmě vůbec nikam nechodí, sedí doma jak je nařízeno, jen na procházku a to teď venku nikoho nepotkají.. cestou zpátky se samozřejmě stavili v albertu ale to jenom pro chleba, však to je samozřejmě v pořádku. no je na tom teď zdravotně dost blbě, i psychicky, neřekla jsem nic.. oni to prostě nechápou. dokud je to možný, jde se objednat na preventivku, k hygienistce, zajít na poštu... tak prostě půjdou, proč by nešli. přece kdyby to bylo nějak nebezpečný, tak by jim to někdo řekl/vysvětlil/zakázal.. asi. jinak nevím jak si to vysvětlit.

​Jako kdybys mluvila o mých rodičích. A když jim promluvím do duše, tak se mamka sesype a já toho lituju. Pořád slyším- byla jsem tam a tam ALE NIKDO TAM NEBYL! byla i na obočí se slovy, že tam je to bezpečný. Dostává ceres i od ségry a tuhle jsem při telefonování slyšela, jak jí taťka říká- tak jim furt nehlaš, kdes byla! Kdyby to nebylo smutný, tak bych se i smála. Mám o ně fakt strach. V lednu je taťka objednaný na kolonoskopii a mám obyvy, že tam opravdu půjde. Chodí na preventivky, má problémy. 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:18

nonemy upřímně, kdybych k práci a vůbec životu přistupovala stylem, proč to zkoušet, stejně to nevyjde, tak jsem o suché kurce. To je přístup, který mi je asi víc cizí než zpravodajství blesku. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:20

mirajo taky si to myslím. Ať mi netvrdí, že tam jsou všichni tak hloupí, že to všechno neví/nevidí. Holt řeč peněz je silný "argument". Už jen ty jednoduší testy, které byly vyvinuty dávno, ale není snaha je používat.

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:20

ionicera tak zrovna kolonoskopii bych považovala za důležitější než úpravu obočí. A pokud na problémy, neodkládal bych to. Pokud ho vůbec vezmou. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:23

continuity to jsi dost překroutila. To nemá být přístup vlády, to je můj přístup, protože s tím nic neudělám. Můžu se trápit, můžu mít depku, můžu se vztekat a pomůže to něčemu? Co bych jako osobně měla zkoušet? Sedím doma na zadku od půlky října a můžu si tady zanadávat. To je tak všechno, co pro to můžu udělat.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:23

ionicera zrovna kolonoskopii bych neodkládala, tam teda vidím proti zubní hygieně docela rozdíl.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:25
Reakce na continuity:

Pokud ho vůbec vezmou. 

​já to vždycky sleduju jen tak na pozadí, ale nepadlo včera ve zprávách (asi), že nemocnicím zakázali poskytovat neakutní péči a jelikož "neposlouchají" tak nařídí pojišťovnám, aby neakutní neproplácely? to mě popravdě vyděsilo desetkrát víc než nějaké mražáky..

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:25

ionicera 

Pokud je kolonoskopie indikovana kvuli potizim/kontrola stavu, nevahala bych. Pokud je to preventivni, zadna zatez v rodine, zadne problemy, tak bych posunula

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:25

Zaujala mne anketka na Novinkách. Samozřejmě, málo respondentů, specifických - čtenáři atd. Plus celkem lze očekávat, že víc hlasují ti "vzorní". Ale napadlo mne, že problém nejsou ani tak ti, co nařízení porušují (i já k nim patřím), ale těch cca 15%, co nevědí a nezajímají se. A ve skutečnosti je takových určitě ještě víc.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:25
Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:26

ionicerana kolonoskopii bych taky šla, to může jít o dost...

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:27

nonemy podle mě bychom měli tlačit na vládu, aby to řešila. Vzhledem k tomu, že se řídí náladami obyvatelstva, má to možna větší cenu, než kdyby nám vládli nepopulisti. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:28

barbucha no 2021 ocividne bude taky zajimavy rok... 

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:30

viktorka_od splavu no to říkali ( taky mi to přišlo šílené). ale řekla bych, že co je akutní, musí posoudit lékař. Žlučník může být akutní i neakutni, revizak to od stolu nepozná. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:31

ionicera Vynechat takovouhle prohlídku mi přijde jako větší riziko.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:31

barbucha prosím tě, a jak je to teda s tou neakutní péčí, zachytla jsem to správně nebo jen plaším?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:31

Furt tady někdo votravuje s pletenejma šatama... tak jsem nevydržela s nervama už. Za ty prachy jsem to riskla

A jako správná vovce mam na cestě nejen dózu na máslo, ale i na citron a na špagety. Tak.

​Jako délka možná už trochu nepraktická, ale nevěděla sjem, že vlněné šaty mě řadí do ovcí (jo, taky jsem jedny letos pořídila Po zhubnutí my padá můj šatník a nemůžu se dostat do ČR aby švadlena udělala úpravy )

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 14:32

continuity já o práci revizních lékařů mám jen kusé info ale z toho co vím tak na mě fakt padá tíseň.. až panika (protože ti v terénu o jejich práci mají info velmi dobré:-(