Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:19

Pinot Noir tak rozumny clovek si to uz mysli od jara,ze fakt je lepsi nepotrebovat lekarskou peci.:-)

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:20
Reakce na continuity:

nika to je samozrejme vsechno už dávno vymyšlené. Nejsme jediní na světě co omezují pohyb obyvatelstva.

​To samozřejmě ano, ale my půjdeme zase svojí cestou. Sázka?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:22
Reakce na Garfie:

Jiná Realita Těch 15 kiláků mohlo mít význam o Vánocích...

​no mohlo,ale to se nechalo tak. Vanoce fakt uz za ocas nechytime. Co znam v okoli,tak po vanocich ma koronu hodne lidi,kteri to chytli pres vanoce od pribuznych. Ale sam blatny prohlasil,ze chteji umoznit se lidem navstivit.

Ale po vanocich se to uplne umrtvilo,tedy u nas ano. Takze ja optimisticky doufam,ze to zase pomerne brzo klesne,i kdyby vlada nezprisnila nic navic.

Kolega,ktery se casto stravuje v rychlem obcerstveni po celem kraji,rikal,ze vidi,ze je tam oproti stavu pred vanoci uplne mrtvo.je to sice humorny,ale taky jakysi ukazatel poklesu mobility.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:22

viktorka_od splavu Taky to vnímám jako rozjetej vlak, v kombinaci s naprosto selhávajícími testy a trasováním. To bylo výborný v tom rozhovoru s prof. Helem, antigenní testy nejsou k ničemu, jen se musí vhodně používat, nejsem ok, PCR test není dostupný, udělám antigenní, klidně doma a pak se rozhoduju dál. U nás je potřeba odběr až z hlavy, vyškoleným odborníkem, co má nasmlouvaný spec. kod s pojišťovnou...zatímco on předvedl, jak odběr štětičkou jen z nosu /dostatečně dlouho a z obou stran/, s náledným PCR, má spolehlivost cca o 5-10% nižší. Nabídka testů ze slin, kloktání, zabývá se tím někdo? Odběr by mohl udělat každý sám, nemusel by u toho stát hodinu ve frontě s X-potenciálně nakaženými, ale museli by byli bývali...včas investovat do přístrojů a zázemí na zpracování, mít nějaký plán, představit ho lidem... A nesmělo by to stát 1500,-. Místo toho Blatný organizuje tým odborníků a řeší, kdo a jak bude v restauraci kontrolovat testy a očkování. Zavřená drogerie bude tak leda o tom, že si vložky a pastu půjdu koupit do lékárny mezi nemocný. 

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:23

viktorka_od splavu no tak na sociálních sítích závisí v jaké jses bublině. Na mém Twitteru jede neodvratny průser v nemocnicích už tak 14 dní. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:25

jo zavrit jeste drogerii a v supermarketu ji zapaskovat.....

To tedy fakt doufam,ze nikoho nenapadne.

Offline Pinot Noir
Avatar
24579 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:26

Zarinya no právě. Ale teda co s osmdesátníky, které nezastaví ani náledí a musejí vyrazit pro rohlíky na kole? V jejich ulici už byl v nemocnici s covidem každý druhý, vyprávějí si, jak to bylo strašné, ale ti zbývající mají pořád pocit, že jich se to netýká.

Offline razorblade
Avatar
8195 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:27

MP Meri ja si nemyslim, ze by se o tom nepsalo... o mrazacich se psalo vcera a predevcirem (v Ostrave), pretizeny zachranky se jedou taky, zpravy z nemocnic taky. nesleduju teda uplne dukladne zpravy v televizi, novu a primu vubec ne. tady je asi problem v tom, ze vsechna, i soukroma, media v cesku se snazi fungovat nestrane - tj popisujeme to, co se deje, snazime se na tu upozornovat, ale opet informacnim stylem. ze to tady proste nefunguje tak jako treba v USA, kde si ten redaktor fakt muze nekam stoupnout a na plnou hubu rict: vlada selhava. to je u nas mozny jen v komentarich, ale v realnym zpravodajstvi si to nejak neumim predstavit. ale diky za zpetnou vazbu, zkusime se do toho oprit jeste vic. (byt je to teda nekdy tezky, protoze Blatny ti bude s bohorovnym klidem tvrdit, ze ceka do pondeli, aby zjistil, jeslti opatreni z 27/12 zabrala nebo ne, a doda neco o tom, ze kdyz to nebudeme dodrzovat, tak nepomuze zadny opatreni... a treba dnedka kritizovali to, ze lidi na horach, kde jezdej bobovat na sjezdovky, se shlukujou a nic nedodrzujou, ale v druhy vete ti reknou, ze to nebudou jako v Nemecku zakazovat, protoze chtej lidem umoznit pobyt na cerstvym vzduchu...)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:29

Pinot Noir já ti nevím, ale včera mi spadla čelist, když mi vyprávěla moje maminka, jak byli s tatínkem na prevenci u nové zubařky, že ji pochválila páč před vánoci byla na zubní hygieně.. jinak samozřejmě vůbec nikam nechodí, sedí doma jak je nařízeno, jen na procházku a to teď venku nikoho nepotkají.. cestou zpátky se samozřejmě stavili v albertu ale to jenom pro chleba, však to je samozřejmě v pořádku. no je na tom teď zdravotně dost blbě, i psychicky, neřekla jsem nic.. oni to prostě nechápou. dokud je to možný, jde se objednat na preventivku, k hygienistce, zajít na poštu... tak prostě půjdou, proč by nešli. přece kdyby to bylo nějak nebezpečný, tak by jim to někdo řekl/vysvětlil/zakázal.. asi. jinak nevím jak si to vysvětlit.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:29
Reakce na MP Meri:

continuity Já sleduju TV Nova a ani se za to nestydím, považuju se za dost příčetnou na to, abych si ty informace uměla přefiltrovat. Stejně je na tom něco kolem 1,4 mil. obyvatel, cca stejný počet TV Prima. A to si nedělejte iluze, člověk, které sleduje alespoň ty zprávy na Nově a k tomu občas přečte nějaký článek na IDnesu je spíš nadprůměr. Věřte tomu, že minimálně polovina obyvatelstva nečte a nesleduje prakticky nic. Co na ně nevyskočí random na internetu nebo nemá masivní kampaň typu "skáče to na mě i z lednice", to prostě nevědí. A tyhle lidi absolutně netuší, že se koná nějaký začátek kolapsu zdravotnictví, nebo že by byl "tam venku" nějaký reálný průser. Protože se jim servíruje jen tohle nesmíš, tamto nesmíš a zatni zuby, ale to PROČ, se prostě tolik neakcentuje. Takže já se jim popravdě ani tolik nedivim, že neustále vykřikujou něco o komplotech. 

​to bude asi vystizne,prave jsem mluvila s prodavackami z jedne prodejny,a nejak prisla rec prave na ten kolaps,a nevedela zadna nic. Pamatuju si,ze jak nekdy pred lety vybuchla treba ta islandska sopka nebo zmizelo nekde v indonesii letadlo,coz uz jsou dost bulvarni veci,ktere nepochybne probira i blesk,tak nevedely ani tohle. Zpravodajstvi je uplne miji,jakekoli.je to maly vzorek,ale takovych lidi je urcite hodne.i kdyz nevykrikuji veci o komplotech.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:29

continuity Jenže víš kolik lidí vůbec používá Twitter? Realita společenský masy je úplně, ale úplně jinde. O tom mluvím. Pokud chci lidi udržet doma, musim jim to za prvé zaplatit (kompenzace tu jely jako téma včera) a/nebo jim dostatečně vysvětlit proč. Schválně jsem koukla do Blesku, první zpráva s titulkem jako kráva - klíčová slova jako "nekompromisně uzavřené Česko", "školy neotevřou", "bude se zpřísňovat" ... o důvodech ani slovo, první zpráva z nemocnic je na nějakém sedmém místě. 

Samozřejmě si o úrovni toho zpravodajství můžeme myslet svoje, ale prostě představa, že si běžná populace udělá úsudek na základě sledování tiskovek, rozhovorů odborníků, sledováním statistik ve světě a reportů Evropské komise, je fakt iluze. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:31

Pinot Noir no je to blby,no.obvzlast v zime na kole,ale tem by asi ani nepomohlo omilat furt do kola,ze zdr.pece je ted problem.

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:33

MP Meri sleduj si zprávy jaké chceš, klidně i žádné. Jenom si nesmíš ztěžovat, že tam nejsou informace, ktere bys potřebovala. 

Verejnoprávne zpravodajství, které má zakonnou povinnost vysvětlovat co, jak a proč běží na ČT24 prakticky nepřetržitě a ty informace tam ( zatím) jsou. Že si člověk vybírá zpravodajství,které konvenuje jeho světonázoru je věc dobře popsána v různých výzkumech. 

Co dávají na Nove nemám tušení, protože jsem to uz před časem vyhodnotila jako ztratu času. Je úplně lhostejné, kolik lidí to sleduje, vliv na to, co vysílají, pokud neporušují úplně základní principy vyvazenosti, nemá nikdo žádný. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:35

continuity chceš říct, že vláda nemá žádnou odpovědnost v tom, jak informuje obyvatelstvo?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:38

Pinot Noir on takovy zlomeny krcek u osumdesatnika neni prca ani v dobe nekovidove.

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:38

MP Meri ale já za to nemůžu, že Blesk to dodatečně nevysvětluje. Upřímně nevím, co by s tím měl kdo udělat, dokonce nevím jestli je to potřeba, protože pokud si někdo utváří světonázor podle blesku, není mu asi pomoci. 

Pokud je realita národa, že je nezajímá, co se kolem děje a proč, tak nezbývá než nasadit tvrdá opatření a policajne je vynutiť. Protože, kdyby nakrásně začali na nove a v blesku epidemii detailně rozebírat, jsem si dost jistá, že to tito lide přepnou/ preskoci. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:38

continuity Ale já si nestěžuju, že ty informace nemám, naopak hned zkraje jsem říkala, že vím, že jsou. Já je mám, protože se o ně aktivně zajímám, vím kde je hledat atd. 

Já se tady bavím o tom, že je nemá většina běžné společnosti. Protože běžnej člověk prostě tohle, co dělám já nedělá a čeká, co mu kdo naservíruje až pod nos. A vzhledem k tomu, že každej večer koukám (klidně tomu říkejme, že ze zajímavosti), co se masám servíruje, tak o tom mám myslím celkem reálnou představu. A tam prostě jedou dokolo zákazy, příkazy, omezení, nemocnice a stav zdravotnictví až někdy na předposledním místě. Ale jo, třeba se to teď zlomí, ale za mě už se to mělo do veřejnosti cpát hlava nehlava týdny. 

Jako jasně, můžeme si říct, že chyba je v tom, že lidi jsou tupý stádo a že je to teda fakt smutný, ale to je něco s čím (teď) rozhodně nic neuděláme.

Offline continuity
Avatar
33797 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:39

viktorka_od splavu samozřejmě že má, ale k tomu má jine instrumenty než bulvární média. 

Ještě může zaplatit reklamní kampaň.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:40
Reakce na Jiná Realita:

continuity A666 ja bych rekla,ze takhle to ma naprosta vetsina obyvatelstva.

Jen jsem dala priklad. Neznam nikoho,kdo by se nejak zasadne navstevoval. Krom vanoc,ale to uz nenapravime.ted mobilita poklesla extremne,v nasich koncinach,ja denne najedu hodne kilometru a vidim to hodne zretelne.a ta co zustala,uz jen skoro jen bazalni.

Pomoci by mohlo podle me uzavrit prumysl a zakazat vychazet z domu ohrozenym skupinam,krom jim urcenych hodin.coz ale vlada neudela a urcite misto toho zavre kvetinarstvi...

​Continuity to napsala dobre. proste se enda vychazet z tve bubliny, pouzivajis e statistiky a ty zati co sjem registrovala zadny opravdu vyrazny pokles mobility neprinesly. Plus co vim, zijes u hranic se Slovenskem a Slovensko zpristnilo xtremne, takze i to muze mit vliv....

zakaz vychazeni pro rizikove skupiny by byl pro mnoho lidi konecna, oni pohyb potrebuji a covid jim stale muze prinest navsteva..... Kdyz uz zakaz yvchazeni, tak pro vsechny, proste trvdy lockdown Izraelskeho typu, nakupovani v nelblizsich kramech a domu, prochazky jen v nejblizsim okoli

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46118 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:40
Reakce na MP Meri:

Jako jasně, můžeme si říct, že chyba je v tom, že lidi jsou tupý stádo a že je to teda fakt smutný, ale to je něco s čím (teď) rozhodně nic neuděláme.

​no s tím neuděláme nic ani teď ani jindy.. spíš naopak, ale když už si nás jako ty ovečky pěkně chovají, tak by se měli trochu více starat. jinak jim stádo vyzdechá a budou namydlení