Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:41

MP Meri viz post nad tvým, i pokud by nakrásně začal Blesk informovat jak to teď zadas, tak výsledkem nebude informované obyvatelstvo, ale to, že Blesku klesne náklad. 

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:44
Reakce na razorblade:

MP Meri ja si nemyslim, ze by se o tom nepsalo... o mrazacich se psalo vcera a predevcirem (v Ostrave), pretizeny zachranky se jedou taky, zpravy z nemocnic taky. nesleduju teda uplne dukladne zpravy v televizi, novu a primu vubec ne. tady je asi problem v tom, ze vsechna, i soukroma, media v cesku se snazi fungovat nestrane - tj popisujeme to, co se deje, snazime se na tu upozornovat, ale opet informacnim stylem. ze to tady proste nefunguje tak jako treba v USA, kde si ten redaktor fakt muze nekam stoupnout a na plnou hubu rict: vlada selhava. to je u nas mozny jen v komentarich, ale v realnym zpravodajstvi si to nejak neumim predstavit. ale diky za zpetnou vazbu, zkusime se do toho oprit jeste vic. (byt je to teda nekdy tezky, protoze Blatny ti bude s bohorovnym klidem tvrdit, ze ceka do pondeli, aby zjistil, jeslti opatreni z 27/12 zabrala nebo ne, a doda neco o tom, ze kdyz to nebudeme dodrzovat, tak nepomuze zadny opatreni... a treba dnedka kritizovali to, ze lidi na horach, kde jezdej bobovat na sjezdovky, se shlukujou a nic nedodrzujou, ale v druhy vete ti reknou, ze to nebudou jako v Nemecku zakazovat, protoze chtej lidem umoznit pobyt na cerstvym vzduchu...)

​Díky za odpověď, já vás nijak nekritizuju. Vím, že se o tom psalo, i jsem to četla. Pod nás v práci spadá oddělení pohřebnictví, tak to mám často i z první ruky, až mi to leze i krkem

S tím zpravodajstvím v USA to myslíš jak? Že jsou tam jako ty reportéři více "bulvární"? Že si jakože můžou dovolit z toho dělat trochu show? To je asi fakt, samozřejmě to má svoje pro a proti. Mně šlo v tom mém původním dotazu asi hlavně o to, jestli se ten "hlavní proud zpravodajství" nebo jak to nazvat, takhle zformovat sám, že se teda jede informace o opatřeních na prvním místě, jestli to prostě tak nějak vyplynulo. Nebo jestli to spíš vyplývá z toho, že třeba mezi šéfredaktory převažuje názor, že je potřeba lidi úplně "nevyděsit" bulvárníma záběrama na mrazáky. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:46

continuity Souhlasím s tebou. 
OT: stěžovat, stížnost x ztěžovat = dělat těžším

Offline Pinot Noir
Avatar
24572 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:46

viktorka_od splavu moji rodiče zrušili prevenci u zubaře, že je nic netrápí, nechají to na jaro... Chodí jen spolu na procházky do polí, nakupovat jen máma a jen do vybraného obchodu, kam se chodí max po dvou osobách a prodavačka vyhazuje lidi bez roušky. Dokonce se naučili pečivo mrazit, aby nechodila denně, a tomu já skoro nemůžu uvěřit, protože není většího odpůrce včerejšího pečiva než můj otec, před půlrokem by rozmrazený chleba nedal do huby. Ale připadají si prý trochu jako blázni a zbytek rodiny se na ně zlobí, protože své sourozence, tj. ještě starší důchodce, nechtějí pozvat domů. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:46

MP Meri nebo jestli mají dojem, že když se ta opatření asi tak 2x denně mění a nikdo neví pořádně, co platí, tak je hlavně potřeba to těm lidem furt opakovat, aby teda splnili tu informační povinnost? razorblade  jen tak přemýšlím

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:47

Jinak jo, mam obavu, ze je pozde, lide vytesnuji a maji pocit, ze se jen moc nadela. nevim jak z toho ven. Pravdepodobne to uz nevi ani oni sami. 

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:47

Sweet Potato

Jsem se rozvášnila, navíc jsem v noci špatně spala, ani druhé kafe nepomohlo. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:48

MP Meri Když Blatný v tiskovce vykládá, že trasování se zvládá, že ve skutečnosti se trasuje víc, než čísla říkají, protože jeden telefon = vytrasovaná celá rodina, s tím zpravodajci asi nic nenadělají.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:52
Reakce na continuity:

MP Meri ale já za to nemůžu, že Blesk to dodatečně nevysvětluje. Upřímně nevím, co by s tím měl kdo udělat, dokonce nevím jestli je to potřeba, protože pokud si někdo utváří světonázor podle blesku, není mu asi pomoci. 

​Tohle mi přijde dost krutý, ačkoli chápu, jak to myslíš. Já nemám o lidech iluze, píšu metodiky a vím, že přestože část čtenářů je "osvícená", tak to prostě musím napsat tak, aby to pochopil i ten nejposlednější jouda. A i tak mi k tomu přijde deset dotazů. 

Prostě v době krize by mělo to zpravodajství na tohle hrozně moc dbát. Proč myslíte, že největší úspěch má v informování obyvatel Dominik Feri na IG se svejma žlutema vykřičníkama. Jedna věta, agresivní barva, milión sledujících. Masa to potřebuje jednoduše a o tom se bavím, vláda (a z mého pohledu i ta hlavní velká média) v tomhle prostě selhávají a výsledek je ten, že lidi vůbec nechápou, proč nemůžou jet lyžovat. 

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:52

viktorka_od splavu já čtu kopu příspěvků typu: běžte s tím Covidem uz nekam, lidi jsou z toho unavení. 

Ty neustále změny jsou samozřejmě špatně, ale za to nemůžou novináři, ale populistická politika vlády, ktera pořád chce dávat nějakou naději. 

Nadeje prostě není, do relativně normálních kolejí se to dostane ve chvíli, kdy bude nackovanych/ promorenych 60%obyvatelstva. Tak si každý běžte vypočítat, kdy se tak stane a je to. Cokoliv mimo toho je chlácholení/ strašení. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:53

A666 a jaky bude pro duchodce rozdil,jestli budou doma sedet oni,coby neproduktivni cast obyvatelstva,nebo vsichni (kdyz radeji navrhujes totalni lockdown),a tudiz pujdeme ekonomicky uplne do prdele,s odpustenim,a pak stejne nebude na jejich duchody ani peci?

A to vychazim z toho,cos napsala ty,ja jsem nic takoveho nepsala. psala jsem o tom,ze by se jejich vychazeni melo omezit na urcitou hodinu(vyhrazenou jen jim)a to jen treba na tyden,nebo dva,nez se prekona nejhorsi. Snizit mobilitu duchodcu v soucasne situaci by bylo vhodne obecne,i kvuli nekovidove peci v nemocnici(viz duchodci na kole).

Pokud se chceme jeste vubec bavit o jejich ochrane a o nejakem ucinnem opatreni.ne blbostech typu zavreme kverinarstvi. Podle blatneho roste pocet nemocnych duchodcu,coznadi nevylepsi zavreni skodovky.i kdyz ten pocet roste zase kvuli vanocum,takze ho nevylepsi nic.ale kdyby,teoreticky,se neco udelat melo,aby to pomohl cilene jim,tak prave omezit jejich mobilitu.bez se nekdy podivat do kauflandu,to je seniorske eldorado covid necovid.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:54

MP Meri To ani ne bulvární, spíš otevřeně projevujou názory a hodnotí dění, aniž by se urputně snažili nikomu nestranit. Třeba v CNN už nějakou dobu cupujou Trumpa na hadry naprosto bez respektu, obraty typu "Trump šíří lži a rozdmýchává nenávist", "Trumpův projev k událostem v Kapitolu je naprostá ostuda a hanebnost", "tito lidé, kteří se sešli před Kapitolem, se na záběrech smějí a radují, a přitom by se za své skutky měli stydět" jsou tam naprosto běžnou součástí vysílání. To by si ve veřejnoprávním ČTčku nikdo nedovolil. Ačkoli poslední dobou tam jistý subverzivní tendence trochu vnímám a dělá mi to radost. :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:55

Sweet Potato nevím jak zpravodajci, ale usvědčit ho ze lži by nemělo být těžký

no, tohle asi přesně ilustruje o čem mluvím..

pro mě z takovéhoto titulku vyplývá, že zásadní informace je zpřísnění zákazů. něco, co v člověku vyvolá odpor a nesouhlas. určitě nic, co by mě přimělo zabývat se starostí o vlastní zdraví

continuity a ano je mi jasný, že na 99 % médií vláda nemá vliv.. ačkoliv vlastně minimálně na ta, která vlastní pánko předseda jo, že?.. no každopádně, bez ohledu na to jak ne/informují soukromá média, by snad nějaká informační strategie vlády měla existovat. a ne já se nečertím že bych měla málo informací nebo že něco nevím. čertím se proto, že těch kteří podle tebe mají smolíka, protože čerpají info z blesku, je prostě v populaci tolik, že ty informované daleko přečíslují... a pak se nemůžeme divit.

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:57
Reakce na Karoleena:

To by si ve veřejnoprávním ČTčku nikdo nedovolil.

​Čím to je? (naprosto vážně míněná otázka)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:57

Jiná Realita 

No, ja bych chtela videt, jak by fungovaly vychazkove hodiny jen pro duchodce

Hele od zacatku je to to same, duchodce a rizikove ochranime nejvice tak, ze snizime virovou naloz v populaci. Tvrdy lockdown by byl tvrdy, ale rozhodne by to v celku ochranilo duchodce vice, nez vyhrazovat jim hodiny na vychazky. O tom, co je ekonomicky drazsi se nemusime bavit, z dlouhodobveho pohledu je lepsi kratkodoby tvrdy lockdown nez to, co se momentalne predvadi od zari tady. Kdyby se v rijnu/listopadu vse zavrelo jak v lzraeli, pravdepodobne by byly ekonomicke skody nizsi, nez jsou ted po 3 mesicich.....

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:01

A666

Amen

a ještě bychom byli na tom z pohledu epidemie lip. 

Offline continuity
Avatar
33786 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:06

viktorka_od splavu Smolíka nemají ti, co čerpají informace z blesku. ti se šťastně promoruji s hlavou v písku. Smolíka má ta část obyvatel, co se snaží chovat odpovědné. 

Že by měla existovat informační strategie vlády je pravda, ale diskuze začla tím, že novináři objektivně neiformuji. Já říkám, že minimálně ti, které sledují já, informují dostatečně.

Kdyz je někdo vůči zpravodajství resistentní, nepomůže ani to, že v jeho plátku se začne informovat důkladně a objektivně. Pokud mluvíme o IG DF, tak to už není zpravodajství, ale reklamní kampaň a nerada bych, aby se to zaclo zaměňovat. 

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:06

MP Meri No u ČTčka je nestranný objektivní zpravodajství přímo daný zákonem, ale proč třeba ostatní média jdou plusmínus touhle cestou taky těžko říct, asi moc malej rybníček, aby si mohli dovolit připravit se o část publika. V USA je to naopak úplně běžný, tahle TV je protrumpovská, tyhle noviny zas demokratický,... není to žádný tajemství kdo komu straní, všichni to ví a podle toho si pak taky vybírají, žejo. :))

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 12:07

Krehutka Teď jsem zrovna koukala, jestlito sem někdo dal...