Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:54

Mám dotaz, asi hlavně na razorblade. Je to tak, že se záměrně tlumí panika? Nebo je nějaký jiný důvod, proč média víc neinformují o tom, že na mrazáky v ulicích už (částečně) došlo, že už je omezena plánovaná péče, že hrozí omezení akutní péče, že s čeká desítky minut na sanitku, že jednotlivá oddělení kolabují, že krematoria jedou nonstop? Respektive já vím, že o tom zprávy jsou, ne že by se to zatajovalo, ale pokud vezmu hlavní televizní zprávy, tak dvacet minut jede očkování, pak opatření, pár živejch vstupů a pak někdy mezi uteklým hadem a Trumpem, kdy už to většina lidí vypíná, 30 vteřin info, že nemocnice jakože už moc nestíhají. Je to tím, že je to divácky nazajímavé? Nebo prostě se to záměrně tlumí? (Neříkám, jestli je to dobře, nebo špatně, jen mě zajímá, jestli to má nějaký konkrétní důvod.)

Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:54

Jiná Realita no myslím, že cesty za rodinami jsou na denním pořádku. Mám pocit, že nás, kteří jsme se přes Vánoce opravdu s nikým z rodiny nesetkali, moc není.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:54

Jiná Realita Těch 15 kiláků mohlo mít význam o Vánocích...

Offline Sweet Potato
Avatar
34877 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:55

razorblade Já ti rozuměla.

Horší byl pak ten z idnesu, tam jsem teda bojovala.

Jiná Realita Zpřísnění nevyloučil, ale neopomenul říct, k čemu jsou opatření, když je lidi nedodržujou.

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:55

Jiná Realita co delaji lidi ve tvém okolí je z pohledu řízení epidemie úplně irelevantní. Celá naše rodina seděla tři týdny doma, to není bohuzel argument, proč by se situace měla zlepšit. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:55
Reakce na Jiná Realita:

A666 a od se tady asi bezduvodne vzdaluje 15km od bydliste. Krom mestaku,co jezdi nicit prirodu do hor,tem by se to zatrhnout mohlo,i kdyz zase nevim,jak moc by to necemu pomohlo.

V mem okoli chodi lidi jen do prace,do obchodu a domu.

Neni kam chodit. A tedy na vylety do lesa.

​Duvodem se mysli cesta do prace, navsteva lekare anebo pece o nemohouci pribuzne. Rozhodne do toho nepatri treba objizdeni kamaradu/pribuznych, odjezdy na chaty a tak.....

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:56

Jiná Realita přesně tak,  do práce, na nákup, domů. Max.do lesa za barák

Offline continuity
Avatar
33822 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:57

MP Meri no já mám posledních pár dní úplně jiný dojem. Nekoukám teda na zvířátka na nove, ale na ČT24 a tam se do toho posledních pár dní pěkně opírají. 

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 10:58

Ještě přece můžou zpřísnit, aby se počet lidí na návštěvě u někoho doma omezovaly psem, jak přece kolem silvestra řekli že neplatí

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:00

Garfie nejsem Zarinya, ale ostrov, kam jezdíváme, je teď komplet uzavřený (turisti smějí ostrov opustit, místní jen ze zdravotních důvodů) a předtím tam měli přesně tohle nařízení - člověk musel napsat sms na určité číslo s údajem, kam jde. V životě jsem tam ovšem neviděla policajta, tak nevím, kdo (a jestli vůbec) to kontroluje.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:00

continuity A666 ja bych rekla,ze takhle to ma naprosta vetsina obyvatelstva.

Jen jsem dala priklad. Neznam nikoho,kdo by se nejak zasadne navstevoval. Krom vanoc,ale to uz nenapravime.ted mobilita poklesla extremne,v nasich koncinach,ja denne najedu hodne kilometru a vidim to hodne zretelne.a ta co zustala,uz jen skoro jen bazalni.

Pomoci by mohlo podle me uzavrit prumysl a zakazat vychazet z domu ohrozenym skupinam,krom jim urcenych hodin.coz ale vlada neudela a urcite misto toho zavre kvetinarstvi...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:00

MP Meri já už skoro věřím na to řízené neřízené promoření.. a jako jeden z důvodů vidím i ty blbý antigenní testy, resp. jejich úplně zcestný využití.. namísto aby sloužily k prvnímu vytřídění nakažených, tak se medializovaly jako super možnost jak bez rizika ponavštěvovat přes svátky všecko příbuzenstvo

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:03
Reakce na continuity:

MP Meri no já mám posledních pár dní úplně jiný dojem. Nekoukám teda na zvířátka na nove, ale na ČT24 a tam se do toho posledních pár dní pěkně opírají. 

​já ti nevim, já to sleduju víceméně hlavně tady/z odkazů tady, ale teď jsem mluvila s kolegyní a ta nic neví, jakože nic, prostě to detailněji nesleduje a ze zpráv na nově nic zvláštního (asi - ty zas nesleduju já) nevyplývá

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46137 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:04

Jiná Realita já si hlavně myslím že teď už nepomůže nic, že už to prostě jede

Offline Mohučanka
Avatar
6404 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:08

continuity jo, zahlídla jsem včera čt 24 (běžně zprávy jenom čtu), ale spousta lidí si pořád myslí, že se to přehání, že je to nějaký vládní komplot, že očkování nám nutí jen proto, aby si nahrabaly farmafirmy, atd. atd.

Offline Garfie
Avatar
24026 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:09

viktorka_od splavu Já chtěla MP Meri odpovědět nějak podobně, ale pak jsem se zamyslela a musím říct, že vlastně vůbec nevím. Nemám TV a vůbec netuším, jak vypadá hlavní směr zpravodajství na nejsedovanějších stanicích. A lidi podle mě vidí hlavně to co chtějí vidět, tady to platí úplně ukázkově. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:11

Garfie jo cekalo se na schvaleni sms.

Online Pinot Noir
Avatar
24594 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:12

viktorka_od splavu zrovna dnes jsem mluvila na mámou a ta se hrozila nad chováním sousedů a vlastní sestry, protože během našeho hovoru kolem vesele projížděli na kole, přitom sněžilo a dotyčným je kolem osmdesáti. A divila, jestli jako neposlouchají zprávy a nevědí, že polámat se na kole teď, když jsou záchranky přetížené a nemocnice plné, je poslední, co chceš. A máma neumí počítač ani zapnout a s nikým se nestýkají, takže informace má výhradně z TV a Radiožurnálu. Takže někde to říkat museli.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:18

Mohučanka jestli to kontrolovali policajti nevim,ale spis jde o to,ze kdyby te kontrolovali tak musis mit tu povolenkovou sms.Na pevnine jsou policajti k videni.:-)

Offline MP Meri
Avatar
5413 příspěvků moje polička 07. ledna 2021 11:19

continuity Já sleduju TV Nova a ani se za to nestydím, považuju se za dost příčetnou na to, abych si ty informace uměla přefiltrovat. Stejně je na tom něco kolem 1,4 mil. obyvatel, cca stejný počet TV Prima. A to si nedělejte iluze, člověk, které sleduje alespoň ty zprávy na Nově a k tomu občas přečte nějaký článek na IDnesu je spíš nadprůměr. Věřte tomu, že minimálně polovina obyvatelstva nečte a nesleduje prakticky nic. Co na ně nevyskočí random na internetu nebo nemá masivní kampaň typu "skáče to na mě i z lednice", to prostě nevědí. A tyhle lidi absolutně netuší, že se koná nějaký začátek kolapsu zdravotnictví, nebo že by byl "tam venku" nějaký reálný průser. Protože se jim servíruje jen tohle nesmíš, tamto nesmíš a zatni zuby, ale to PROČ, se prostě tolik neakcentuje. Takže já se jim popravdě ani tolik nedivim, že neustále vykřikujou něco o komplotech.