Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:32

Catherinne 

To netušim anžto to tak není vůbec myšleno. Mně se to prostě líbí Ale klidně to řešme, nic důležitejšího neni! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:35

barbucha Obchody jsou prý (jak vysvětloval mnohokrát Blatný i jiní) zavřené hlavně kvůli snížení mobility. Pokud by všichni courali k okýnkům, bylo by to tedy k ničemu. A plus, jak říkávaly děti "neni to fééér" - nebo tvými slovy, není to cajk.
Padesát odstínů šedi od kámošky, co ti donese propisku, k tajným mejdanům v zavřeném bordelu.  (A jo, taky bych si pro tu propisku došla, kdybych měla tu kámošku.)

Ještě mne napadlo, hospodští prominou, proč není varianta obchody otevřené, hospody ne? To riziko mi přijde, že je dost jinde.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:36

Catherinne Nejen tobě. Barbucha tak sice mluví i o sobě, ale nezvyknu si.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:39

Sweet Potato 

Vždyť snížená ta mobilita je... objednáš, vyzvedneš (venku mezi dveřma, na vzduchu) a táhneš. Kdežto v obchodě, kde potkáš další lidi, zevluješ kolikrát jak dlouho, dyk to známe... podíváš se na to a to, pak zas na něco jinýho... to neni to samý. Stejně tak když objednám jídlo v hospodě, nesedím vevnitř s ostatníma, ale vydá mi to chlápek z okýnka - já v roušce, on v roušce. Ergo obchod nebo hospoda, nevidim rozdíl.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 10:45
Reakce na continuity:

Lucia Salvatore

Renusatko  Nedivím se teda uz nikomu, kdo to porušuje, ale ohradila bych se proti tvrzení, že všichni. 

​Já jsem nikde nepsala, že všichni něco porušují. Naopak, že všichni tvrdí, že neporušuji nic. 

Já ve svém okolí nikoho takového nemám. Možná tak svoje rodiče, jenže ti tak žijí i mimo ty opatření. 

Taky pokud mi někdo řekne, že má obavu, od března sedí doma a nikam nechodí, tak mu nebudu vykládat, že jsem byla u kadeřnice. Jednak nemám důvod a ještě bych měla strach, že ji potom zavaří. Myšleno všeobecně. Já do kadeřnictví nechodim.

Offline Pavlena
Avatar
6558 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 10:46
Reakce na continuity:

A kdybys byla sestra na jipu, která má za měsíc oslpuzenych 29 dvanáctek v dost šílených podmínkách a konce nevidno, mluvila bys asi jinak. 

​toto je opravdu realita..? bych asi nechtela byt takovou sestrou osetrovana, to prece nejde vydrzet. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 10:55
Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 10:57
Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 10:59

barbucha to ví přece každá tetina už od začátku, komu to nahrává. Však se Babiš netajil tím, že malí a střední podnikatelé jsou k ničemu, tak co s nima.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:16

Torrah 

Babiš je jasnej, ale zeťák Schillerový je (pro mě) novinka.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:26

barbucha aha, no jo. Já jsem od Brna, tak tady to tak nějak víme.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:27

continuity jenže i tu sestru na jipu drží v práci daně těch lidí, kteří jsou momentálně na hraně krachu. nebudou daně, stát bude v háji, a sestry jaksi s ním. už to dávno není volba mezi zdravím a ekonomikou, jak to bylo na jaře, kdy stát totálně zpanikařil, všechno zavřel, a už tehdy nás poslal do háje, protože vyčerpal rezervy celkem na nic, v porovnání s aktuálním stavem a předpokládaným vývojem.

jak jsem někde četla, kroky naší vlády dohnaly stát do slepé uličky. nemáme žádnou správnou možnost. jen samé špatné nebo ještě horší.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:34

prosím vás, a nesrovnávejte nás s německem (@A666 ?) . nemůžeme se s nikým srovnávat. je úplně jedno, jestli bude třeba německo zavřené klidně ještě celý leden. německo si totiž svým lidem zaplatí a to nikoli na úkor jejich dětí. náš stát nezaplatí nikomu nic, kromě pár papalášů a vyvolených, kteří neuvěřitelně zbohatnou. zbytek zavření do ledna opravdu nevydrží. 

takhle to proboha přece nefunguje, že se řekne, no vy a vy prostě zkrachujete, my musíme teď ještě měsíc chránit sestry na jip, protože jsme to totálně zkazili. samozřejmost toho, jak někteří vidí takovýhle požadavak jako správný, je trochu děsivá. a to nijak nesnižuju práci sester na jip, a plně chápu, že jsou celkem s odpuštěním v pr....a na jejich místě bych být nechtěla.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:39

a ještě poslední názor.

za mě by možná bylo nejlepší, kdyby stát tedy nechal vše dál zavřeno, ale supermarkety by mohly prodávat jen jídlo a jen drogerii a granule pro psy. žádné pastelky, knihy, boty, hadry, polštáře, svíčky, sešity, hrnky nebo rukavice, ozdoby na stromečke, elektroniku...a pak bych si počkala, co udělá hlas lidu (a hlavně těch supermarketů, kterým to tady všechno patří).

kdyby tohle udělali před měsícem, tak už tady podle mě lid ohryzává dveře do strakovky.

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:42

Jiná Realita jste skvělá. souhlasím s vámi do puntíku a děkuji za váš názor a za to ,jak jste ho tady napsala.

Offline Černá kočka
Avatar
1326 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:57

Jiná Realita Oni s největší pravděpodobností vymyslí zas nějaký paskvil ve stylu otevřených hobbymarketů,  protože se lidi musí přece nějak na ty Vánoce nachystat.

Taky si myslím, že mezi nákupem sešitů, svíček, obuvi atd. v supermarketu a nebo jinde není žádný rozdíl.  Pokud mají strach z obchodních center, tam se přece dá nařídit zákaz shromažďování ve společných prostorách. Když se chce tak to jde, když se nechce tak nejde. To samé služby kde se neshromažďuje moc lidí najednou, navíc tam se kontakty dobře trasují.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 11:58
Reakce na barbucha:

Torrah 

Babiš je jasnej, ale zeťák Schillerový je (pro mě) novinka.

​I pro mě je tento "drobný" detail novinkou. Teď chápu ...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 12:02
Reakce na Sweet Potato:

barbucha Obchody jsou prý (jak vysvětloval mnohokrát Blatný i jiní) zavřené hlavně kvůli snížení mobility. Pokud by všichni courali k okýnkům, bylo by to tedy k ničemu. A plus, jak říkávaly děti "neni to fééér" - nebo tvými slovy, není to cajk.
Padesát odstínů šedi od kámošky, co ti donese propisku, k tajným mejdanům v zavřeném bordelu.  (A jo, taky bych si pro tu propisku došla, kdybych měla tu kámošku.)

Ještě mne napadlo, hospodští prominou, proč není varianta obchody otevřené, hospody ne? To riziko mi přijde, že je dost jinde.

Jinak ono to přesně tak je tady v Německu - obchody v drtivé většině otevřené, resturace zavřené (a do Vánoc se neotevřou a netuším, zda budou otevřené přes ně).......

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 12:07
Reakce na Pavlena:

​toto je opravdu realita..? bych asi nechtela byt takovou sestrou osetrovana, to prece nejde vydrzet. 

​Nevím, jestli úplně všude, ale přítelova ségra je zdravotní sestra na JIPce, ze které před pár týdny udělali covidárium, a přesně takhle to tam funguje, domů se chodí akorát vyspat a hned zas mete zpátky do práce. Kdo měl mít do Vánoc nějakou dovolenou, tak už ji nemá, a i tak je jich tam na směně málo. Myslím, že říkala, že to vychází o jednu až dvě sestry na směnu míň, než by s ohledem na počet pacientů mít měli.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 12:18

Jiná Realita 

To srovnání je hlavně o tom,ž e nikde se to nerozjelo tak jako u nás a stejně to zavírají........ Tady se teď dostáváme na úroveň, na které to v jiných státech zavřeli. A pokud se prostě rozhodneme zachraňovat ekonomiku urychleným otevráním, tak to skončí průserem, ze kterého se ta ekonomika tady nevyhrabe. Že je průser s neosttečnýma kompenzacema je pravda, ale prostě vykašlánís e na to a otevření nášs zavede do ještě většího marastu.

Já osobně mám obavu z toho, že zdravotní personál v téhle situaci totálně vyhoří, vyléčí se z altruismu a ve velkém se na to všechno vykašle. A pak se můžeme bavit, co je důležitější Protože celé české zdravotnictví jede už hodně dlouho na altruismu lidí v něm zaměstnaných (a to i mimo epidemii). Až jim dojde, skončí to tady jako v Polsku, kde se to zdravotnictví momentálně reálně hroutí.

Jako na rovinu, situace v ČR je fakt na žalobu na Bureše a všechny kdo v té vládě sedí (spojenou se snahou dostat od něj alespoň něco zpět).

A ano, zavřít se to mělo totálně, koukni na Izrael, přežili 4 týdny fakt tvrdého lockdownu a teď mají čísla dole. Před tímhle (prodlouženou agonii) varovala většina datařů!