Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:16

Evaeva a toho herce, jak tam vysvětloval, že když půjde na pracák, tak dostane mnohem peněz v součtu než nabízejí jim jsi viděla? To bylo taky dobrý. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:17

Catherinne no viděla jsem to celé, ale tohle si nevybavuju. Nicméně mě to vůbec nepřekvapuje:( 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:20
Reakce na continuity:

A666

To je úplně padlé na hlavu, když hypermarkety můžou prodávat zboží, které je jinde zavřeno. To se mělo zakázat v každém případě. Ona by ta motivace k rozumným řešením taky vzrostla. 

​Jako Honza Kulveit dneska v příspěvku vysvětluje nutnost nespravedlnosti (kromě toho taky jak je to s těmi rkaji a co je špatného na štěňátcích - různých spešl tabulkách mimo PSA), ale zrovna tohle si myslím do té nutné nezapadá - už jen proto, že se pak těžko zdůvodňuje, proč si někdo může koupit knihu v Tescu a ne u knihkupce......

Jako samozřejmě, u kadřnice je prostě obecně mía rizika větší (kvůli strávenému času a blízkosti) a dovedu si představit, že bohužel ne všechny kadeřnice jsou jako Catherinne co se týče opatření, ale nějaký základní smysl by to dávat mělo (a mluví tam i o nutnosti opravdu cíleně odškodňoat ty postižené v dostatečné výši).

BTW to jste zaregistrovali kauzu hospody v Praze co otevřela?

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:21

Zarinyaaž budem pracovat, tak roušku a štít. Bez toho vlak nejede i když na jaře se pp dvou týdnech usnesli, že štít je zbytečný. Já teda pojedu v respirátoru  a štítu. Jestli tam budu 12 hodin tak to budou zase zážitky. Už i ty uši si odvykly. 

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:22

A ta podpora státu je úplně šílená, je to spíš snaha ušetřit. V 168 mluvil průvodce a ten by na pracáku by dostal vic než s tou podporou. 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:24

A666 v kauze se pak vymlouvali , že všichni byli zaměstnanci a připravovali hospodu

Tak až mi muž umyje v práci výkonu a já nazdobím  stromeček, uděláme si mejdan.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:25

continuity jo to byl on, takovej rozvrkočenej , myslela jsem si,  že to byl herec.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:28
Reakce na Catherinne:

A666 v kauze se pak vymlouvali , že všichni byli zaměstnanci a připravovali hospodu

Tak až mi muž umyje v práci výkonu a já nazdobím  stromeček, uděláme si mejdan.

​Mě spíše pobavilo, že prý chtěl rebelovat proti tomu, že jim vláda řekne že mají otevřít ze dne na den. A pak otevře sám z hodiny na hodinu. Potom zase tvrdil, že musí vydělávat, ale pivo dal za korunu......

Jako mě je Vás všechn děsně líto, protože to co tvrdí že je kompenzace je směšné (a marně tápu kam zmizaly ty stovky miliard). zavít se to prostě muselo ale tahle prodluřovaná agonie s minimem kompenzací je šílená

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:29

continuity fakt nevím, jak to dělají samoživitelky s dvěma dětmi a 350 korunami na den. Většíma dětma, navíc i s malým a si teď musíš vybrat, jestli ošetřovačka nebo bonus. Tentokrát nemůžeš nic brát současně.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:39

A666 jako rozumím nespravedlnosti a rozumím i tomu, že škodovka jede a retail ne. Ale uz nerozumim tomu, proč se může v hypermarketu prodávat obleceni, ale vedle musí být zavreno. 

Když byly na jaře otevřená záhradníctvi, Hornbach mel regály rozdelené. 

Obravdu mi tento dlouhý lockdown ne-lockdown přijde jako zbytečná agónie. Zavřít na tři týdny všechno by bylo opravdu spravedlivější a možná i účinnější a s menšími ztrátami.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:40

Catherinne OSVČ nárok na ošetřovačku ani nemá, ne? Tohle jsem si totiž taky říkala. I kdyby nakrásně měly nějaké rezervy, jsou už z jara pryč.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:41
Online 0zero7
Avatar
10782 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:43
Reakce na A666:

Catherinne 

No od ideál je dostat to tam, aby se už zavírat nemuselo ale evidentně je to naivní

Jako narovinu, ty polovičaté řešení taky nemám ráda. Buď to e řekne, že enchceme, aby lidi moc lezli ven, zavřeme vše nepotřebné a znemožníme to zboží kupovat i v hypermarketech anebo nastavíme pravidla na bezpečnost.... Já si ymslím,ž e se mělo udělat to rpvní (ve stavu kde jsme byli) a potom najet na to druhé. Ale jasně, je absurdní, když je otřevřený psí salon a ne kadeřnictví

​no presne, je to uplne na hlavu! 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:46
Reakce na continuity:

A666 jako rozumím nespravedlnosti a rozumím i tomu, že škodovka jede a retail ne. Ale uz nerozumim tomu, proč se může v hypermarketu prodávat obleceni, ale vedle musí být zavreno. 

Když byly na jaře otevřená záhradníctvi, Hornbach mel regály rozdelené. 

Obravdu mi tento dlouhý lockdown ne-lockdown přijde jako zbytečná agónie. Zavřít na tři týdny všechno by bylo opravdu spravedlivější a možná i účinnější a s menšími ztrátami.

​Souhlas, já hlavně myslím že tuhle nespravedlnost na mysli v tom článku fakt neměl.... Já si taky myslím,ž e se mělo omezit vše a hotovo.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:51

No další věc je rozvolňování po krajích, kdy logicky nemůžu otevřít retail v Praze, protože se sem nahrnou všichni. Ale kdyby se na základních a strednich skolach nastavili pravidla podle stupně, na kterém jsme, tak sem asi nezačne dojíždět půlka republiky. A těch pár stredocechu žádné hrůzy nepřinese. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:53

A666 presne. Tvrdé obmedzenie na kratšiu dobu, nie ako teraz. Trvá to už dlho, ľudia na obmedzenia kašľú, podľa mňa to v tomto momente už nemá cenu. I tak bude po novom roku nárast.

Offline Sweet Potato
Avatar
34819 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:05

A666 Ten Šeberák? To jsem vůbec nepochopila

Offline letfenixa
Avatar
7956 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:09

Dnes cestou k zubárke MHD a naspäť pešo som premýšľala nad tým, že aspoň že u nás sú tie obchody otvorené, ruska sa nosia, ruky dezinfikujú, počty ľudí v obchodoch dodržujú, aj odstupy celkom ... až na babky, ktoré idú vedno rúško pri rusku z kostola, do obchodu na čerstvé pečivo, mimo dochodcovskych hodín - to vidím každé ráno, bývame pri kostole. A Pošta je otvorená normálne, akurát pri vstupe jedna pani stojí, dezinfikuje ruky a vnútri je max 4 zákazníci, ostatní čakajú vonku v odstupoch.

Online Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:14
Reakce na Evaeva:

Catherinne ty kompenzace jsou fakt směšné. Ve 168h byla reportáž, kde nějaký malý podnikatel s pár zaměstnanci říkal, že buď může mít kompenzace na sebe nebo na zaměstnance, obojí dohromady ne. To je taky super, muset se takhle rozhodovat.

​Toto je úplně na palici, kompenzační bonus může mít sice za stejných podmínek OSVČ i jednatel s.r.o., jenže..

Malá s.r.o. může dostat peníze z programu Antivirus na zaměstnance, a zároveň může její jednatel (tam jsou teda nějaký podmínky, nanejvýš dva jednatelé v s.r.o., nebo jednatelé z blízké rodiny) dostat  kompenzační bonus, protože jednatel jako fyzická osoba  a s.r.o. jako právnická osoba jsou formálně dvě různé osoby.

OSVČ, který má zaměstnance, nemůže čerpat zároveň Antivirus na zaměstnance a kompenzační bonus na sebe, protože to jsou dva podpůrné programy na jednu a tutéž  ( fyzickou)  osobu, což podmínky vylučují. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:17
Reakce na continuity:

A666 jako rozumím nespravedlnosti a rozumím i tomu, že škodovka jede a retail ne. Ale uz nerozumim tomu, proč se může v hypermarketu prodávat obleceni, ale vedle musí být zavreno. 

​No a kromě nespravedlnosti je to úplně na hlavu kvůli hygieně. Menším obchodům vyhrožujou jak budou muset po každým vyzkoušení hadrů/bot dotyčnej kousek dezinfikovat... a v Tescu visej ty hadry celej den, lidi se mezi nima prodíraj... a pokud si to rovnou nevyzkoušej, tak si aspoň, procházejíce kolem, sáhnou...

Nevim proč furt vymejšlej kdo jo a kdo už ne... taky bych buď zavřela nebo votevřela všecko, a šlus. Spíš bych asi jako ty nechala eště chvíli zavřeno - snad by se jedny vánoce bez zásob jak pro třetí světovou a bez hory dárků přežily!