Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:21
Reakce na andulka01:

mirajo Pokud to nebudou třeba housátka nebo tak...

​Hele housátka se vždycky hoděj, vzpomeň si na Gargantuu

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:37
Reakce na barbucha:

​Spíš bych asi jako ty nechala eště chvíli zavřeno - snad by se jedny vánoce bez zásob jak pro třetí světovou a bez hory dárků přežily! 

​vidíš, mě tenhle názor třeba mrzí, já nepotřebuju peníze na Vánoce, ty nebudou tak jak tak, já ty peníze potřebuju na další platby na prosinec a na leden.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 19:45

Catherinne 

Já vim, já vim... ale vem si, že to pak v lednu zas zavřou Tak jakou to má cenu, měsíc to nechat fungovat (protože vánoce) a pak se v tom dalšího půl roku zase plácat?! To se přece nevyplatí ani vám

Prostě si myslim, že je lepší to odbejt najednou (a zodpovědně) než nějakejma přískokama, který tu agónii jenom prodloužej. Jo, nemam jistotu že by to stoprocentně pomohlo, ale tak pokusila bych se, co nejdýl, a pak už to nechala osudu. Fakt bych řekla, že rozvolnit... zavřít... rozvolnit... zavřít... je jen pro kočku a pro zlost všech zúčastněnejch. 

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:13

barbucha jenomže já si myslím, že ať otevřou teď nebo za dva měsíce, stejně půjdou čísla nahoru. To prostě stejně není naposledy a teď na to koukám čistě ze svého úhlu pohledu, že za těch 20 dní vydělám nějaké peníze na prosinec a možná i leden. 

Když nás pustí až v únoru, protože vánoce to zhorší tak jak tak, už mám velký problém

Offline Garfie
Avatar
24030 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:20

Evaeva Běžně ne, ale když jsou školy zavřené státem, tak ano. Tady jsou podrobnosti. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:28

Catherinne 

Jenže za dva měsíce se bude moct (aspoň jak doufám) začít už očkovat, což bude významný zlepšení resp. významná ochrana těch nejohroženějších. 

Chápu tvoje stanovisko, ale tak nějak v globálu by asi bylo prospěšnější to nechat eště bejt. Samozřejmě bych na tvým místě byla na mrtvici resp. nevim co bych si počala... a ty provozovny otevřít bych na jednu stranu uvítala, páč jsem zanedbaná jak neandrtálská žena (no houby starosti proti tvým, jasně)... ale fakt se bojím, že tyhlety věčný změny nejsou moc dobrý. Dyk se z toho lidi tak akorát pominou.

PS

Nemůžeš chodit aspoň po lidech, domů? To se snad smí?

Offline Sweet Potato
Avatar
34880 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:32

Dnes mi říkala známá, jak jí všechny služby fungujou. Kosmetička pracuje doma, kadeřnice jezdí po návštěvách...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:36

Sweet Potato přesně tak... odnesou to akorát poctivky Catherinne

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:39

barbucha můžu a nemůžu, správně bych měla mít speciální povolení pro mobilní kadeřnictví, ale to asi nemá nikdo... ale o co je to teda bezpečnější než vymazlená provozovna???

No pokud nás nepustí, budu o tom muset začít uvažovat. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34880 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:40

viktorka_od splavu Jo, pole neorané pro nepoctivce všeho druhu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:40

Catherinne jenže o bezpečnost tady vůbec nejde. kdyby měl babiš síť kadeřnictví a ne květinářství, hádej co by zůstalo otevřené?

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:43

Když mě to asi strašně žere v tom porovnání dneška, fakt jsem čuměla kolik je všude lidí a ten včerejší verdikt chirurgie k tomu...dneska je prostě černej den

 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:44

Garfie aha, to jsem nevěděla. No tak aspoň něco v té bídě.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:46

Catherinne 

Jak píše viktorka_od splavu ... jaká bezpečnost?

Moje kadeřnice začla chodit za lidma už při tom prvním zavírání a pravila že v tom asi bude pokračovat, že se jí to zalíbilo... u mě byla jednou a já z toho teda nadšená nebyla - podmínky doma prostě nejsou jak v kadeřnictví, neni to žádnej komfort. Navíc votravnej čokl k tomu Ale jako ze zoufalství se dá leccos... 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 20:54

Sweet Potato Doma nebo na tajno v provozovnách, které nejsou tak na očích. Tentokrát mají pacientky upravené nehty, vlasy a spousta jich to přizná, že někde byly. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 21:26

Catherinne Strašný. Netušila jsem, že z toho kompenzačního bonusu se musí ještě platiti odvody. 

Offline Isca
Avatar
4471 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 21:54

whiskas Z kompenzačního bonusu se nic neplatí, ale OSVČ furt myslím musí platit zálohy na sociální a zdravotní pojištění, který jim byly vypočtený z výsledku r. 2019. 

Offline Catherinne
Avatar
9877 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:05

whiskas Isca 

Stát ti pošle peníze, ale čtvrtku z nich (minimálně) jim pošleš zpět. Na jaře ty odvody odpustili.

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:27
Reakce na Catherinne:

whiskas Isca 

Stát ti pošle peníze, ale čtvrtku z nich (minimálně) jim pošleš zpět. Na jaře ty odvody odpustili.

​Já se přiznám, že dnes mám taky blbej den. Už to fakt nedávám. Z toho super bonusu, co teď přišel,jsem poplatila všechny odvody a faktury a zbylo mi s prominutím hovno. Jestli zůstaneme zavření (a stejně jako Catherinne, dodržuju desinfekce a vše ostatní naprosto zodpovědně-zbytečně o tom mluvit), další almužna přijde bůhvíkdy, stejně jako ta teď - po měsíci od uzavření,tak jsem už fakt v prdeli - pardon. Jak říká Catherinne, když teď otevřeme, vyděláme na to abysme v prosinci a lednu zaplatili odvody a faktury. Protože na začátku týdne přišli s tím, že otevřeme, musela jsem objednat zboží, abych byla připravena. Dnes dorazilo, faktura deset tisíc.Jak to zaplatím, pokud zůstane zavřeno netuším.A vůbec. Fakt škoda mluvit.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:33

Tak já bych tedy asi taky ještě nechala zavřeno. I když prodávat je potřeba, ale tak v nadhledu- ne, co by se hodilo mně- bych neotvírala. 

Ale můj názor je, že největší problém jsou stejně děti ve škoách. Tam se to prostě neuhlídá a zavlečou to domů. 

I když otvírala, neotvírala- musím říct, že v mém okolí se téměř všude prodává tak nějak na tajňačku. Krám zhaslej, tel. číslo na dveřích, zavoláte si a jdete. Což mě zachránilo, protože nám došly papíry do tiskárny , kotoučky a jiné nezbytnosti.