Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:35

EDITH4B taky potřebuju zboží, ale vyčkávám do neděle. Risknout to jsem si netroufla. Něco ještě mám a oni jsou naštěstí rychlí, vím, že v úterý to tam mám, když v pondělí ráno pošlu objednávku. Držím ti palce

Offline EDITH4B
Avatar
2004 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:38

Catherinne jo, mám to stejně. Taky druhý den dodáno.Ale jsem prostě blbá, nepoučitelná. Uvěřila jsem číslům v tabulce a ujištění, že se máme připravit na otevření. Teď tady mám bednu se zbožím a bulim, fakt jsem se sesypala. Pusu mám plnou oparů, měsíc nespím a jsem totálně na dně.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:56

je někdo, kdo kromě barbuchy má pocit, že bude jakýkoli rozdíl mezi tím, jestli otevřeme teď, nebo za 14 dnů? nebo to chce(te) nechat zavřené ještě dýl, třeba do ledna (protože ještě bude silvestr, že jo).

pamatuju, jak se lidi obouvali do ostatních na jaře, že kdo nevydrží "těch pár týdnů" se omezovat, je v podstatě svině sobecká. z pár týdnů je pár měsíců, tedy dost měsíců, v podstatě už se pomalu blížíme pěknému ročnímu výročí...a jsme na tom jen hodně hodně hůř než na jaře.

nevím, kdo kromě barbuchy věří ve vakcínu za dva měsíce, v takovém rozsahu, že by to mělo nějaký efekt na možnost uvolnit bezpečně opatření. já teda ne, ale jsem pesimista. možná nějaká bude na to roční výročí. ale tak nějak nikdo netuší, co se stane, až se ji začnou hromadně snažit dostat do lidí, zatím žádné nadšení nepanuje. já znám jen tři lidi, kteří jsou ochotni se očkovat. a to znám asi tak 10 lékařů a zdravotních sester (ani jeden není v těch třech).

v těchto intencích nějak nerozumím tomu, proč držet cokoli zavřeného "ještě dva týdny". jediné, k čemu to bude, podle mě bude to, že to odloží třetí vlnu o ty dva týdny. ale i jak zde vidno, hodně lidí to fakt celkem položí.

podle mě do nějaké pročkovanosti stihneme ne jednu vlnu, ale minimálně dvě. jestli budou chtít ještě dvakrát udělat tuhle agónii, tak si klidně vsadím na občanské nepokoje. 

nebo to samozřejmě můžeme nechat pro jistotu zavřené až do léta, potom se vlnám nepochybně vyhneme. těm nepokojům ale asi ne.

a vůbec mi přitom nejde o vánoce, i kdyby nebyly. 

už to trvá moc dlouho, očividně to moc nefunguje, plácáme se v tom, úplně zavřít to už nejde, a 14 dnů neudělá žádný rozdíl, protože lidi na to kašlou víc a víc, takže to méně a méně účinkuje.

dnes jsem byla v makru a tak narvané makro a okolní parkoviště jsem neviděla v životě nikdy. 

mimochodem jsem tam zcela neúmyslně vešla bez košíku, protože prostě zvyk a protože mě nikdo sprostě neseřval u vchodu, jako v jiných schopech. 

taky jsem už dlouho nejela po tak narvané dálnici. lidi na to fakt kašlou, chodí ke kadeřnicím, chodí tajně do hospod, pořádají party (já to vím, protože 70 větrníků si asi člověk nekupuje na takové to domácí žvýkání). a jestli vláda chce zachovat známku nějaké státní moci, přijde mi, že má celkem poslední šanci rozvolnit. než se lidi rozvolní sami, a pak už budou na jakoukoli další vlnu kašlat úplně.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 22:57

EDITH4B Catherinne Je jasné, že kdo takhle přichází o peníze, má zavřeno, ale vše musí platit, tak vidí to rozvolňování úplně jinak než člověk na HO a nebo ten, který svou práci dělat může a finančně to vůbec nepocítil. Nezávidím vám to a přeju vám, ať to zvládnete a ať už to dlouho netrvá. 

Osobně třeba nevím v čem by šel syn v pondělí do školy. Od jara vyrostl o 15 cm a noha o dvě čísla větší. Takže zimní bunda ani boty z loňska mu opravdu nejsou, nemá ani žádné pořádné rifle. Tím, že je strašně hubený a potřebuje trochu speciální boty, tak mu nic z toho nemůžu objednat na netu. Naštěstí jde až 7.12, tak snad do té doby půjde už něco koupit.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:04

Jiná Realita Trochu mimo téma, ale to Makro musel být dneska obzvláštní očistec, prý tam byly slevy 40 % na všechny hračky a už jsem zahlídla na netu stížnosti, že spousta věcí byla už v osm ráno vyprodaná, doprovázený fotkama z místa činu, kde lidi tlačí vozíky vrchovatě narvaný všema možnejma hračkama, až to z nich skoro padá ven. Brrr teda.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:05

Renusatko nj já jsem třeba dítku nemohla koupit zimní boty i když jsem věděla že je potřebuje ještě před zavřením, protože jsme byli v karanténě/izolaci. má nohu úzkou, atypickou, v obchodě mu sedí z deseti párů jeden jakžtakž, ale dlouhou asi už 45 takže nemůže si půjčit ani od tatínka no holt to kdyžtak ještě odchodí v keckách. jenže když vidím, že ostatním je to úplně jedno a chodí si kde chcou, si připadám jak blbec Jiná Realita a tím pádem vůbec o nepokojích neuvažuj, lidi to prostě ignorujou a hotovo. lidí kteří to odnášejí už teď je mi strašně líto, ale v závěru to odneseme úplně všichni, tím jsem si jistá

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:05
Reakce na ionicera:

Tak já bych tedy asi taky ještě nechala zavřeno. I když prodávat je potřeba, ale tak v nadhledu- ne, co by se hodilo mně- bych neotvírala. 

Ale můj názor je, že největší problém jsou stejně děti ve škoách. Tam se to prostě neuhlídá a zavlečou to domů. 

I když otvírala, neotvírala- musím říct, že v mém okolí se téměř všude prodává tak nějak na tajňačku. Krám zhaslej, tel. číslo na dveřích, zavoláte si a jdete. Což mě zachránilo, protože nám došly papíry do tiskárny , kotoučky a jiné nezbytnosti. 

ionicera a jaký by tedy byl rozdíl, kdyby se to zlegalizovalo, a do obchodu mohl aspoň ten jeden člověk na obchod? 

mě fascinuje, jak hodně často lidi tvrdí, že je třeba to nechat všechno zavřeno, ale sami přitom využívají "černého trhu".

neznám asi nikoho, kdo by byl pro trvání stavu, a přitom aspoň jednou někde nevyužil možnosti, poctivě sám seděl doma, vyhýbal se kontaktům a prostě ta nařízení do puntíku plnil.

nic proti tobě, nemyslím to jedovatě, ale prostě...to je přece fakt absurdní stav. jak píšu výš, obchází se to čím dál víc, je to nesmysl a podrývá to už i poslední zbytky nějaké státní autority.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:07

Jiná Realita a navíc proti vzdělávání dětí brojí výhradně ti kteří nemají (školní) děti. aspoň v mém okolí jiného neznám

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:14

viktorka_od splavu tak ionicera brojí proti dětem tak nějak konstantně.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:16

Jiná Realita  Jsem ráda, že to píšeš, já si totiž už dlouho připadám jak blbec, když se tady všichni tváří, že vše dodržují do puntíku a já v realitě taky nikoho takového neznám. Většina z žen v mém okolí byla na nějaké zkrášlovací proceduře. Vím o otevřených hospodách, kadeřnictvích, fitku, obchodech na telefon, scházení se se známými, o rodnných oslavách a dokonce jedna známá byla v kině. Máš pravdu, že čím déle to bude trvat, tak tím méně se to bude dodržovat. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:18

viktorka_od splavu Taky neznám v okolí nikoho, kdo má školní děti a kdo by si přál, aby se dál učily z domova

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:30

Jiná Realita 

Ano, rozdil tam proste bude, protoze tech pool infekcnich bude proste a jednoduse mensi. A navic budou vetsi kapacity v nemocnicich - ne o moc, ale porad lepsi nez ted. Coz muze poskytnout cas vcas to zase zregulovat.

Osobne si myslim, ze neni bezpecne to za stavajicich podminek tevirat do kocne roku. Jako tady v nemecku jsme na tom porad o pulku lepe (na milion obyvatel), dokonce jsme nejspise za maximem a pritvrdilo se, aby se omezila hrozba vybuchu o Vanocich.

Druha varianta je plosne testovat a stahnout infekcni z obehu jako to udelali Slovaci. 

Proste bud snizit sireni infekce omezenim kontaktu mezi lidmi anebo vyradit testovanim infekcni z kontaktu. jinak je to poukazka na pruserove Vanoce nejen pro zdravotniky.

Jako bohuzel, ale ty vyzvy k neposkozovani podniku hlasenim kotaktu vedou jen k nedostatecnemut rasovani a prodluzovani agonie....... Taky neuplny lockdown moc nepomohl.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 23:33

Jiná Realita 

P.S. Jen pro pripomenuti ( k tomu rocnimu vyroci), leto bylof akticky bez omezeni (v CR)..... A od zacatku datari rikali, ze je lepsi tvrdy lockdown kratkodobe nez polovicate reseni co se potahne x-tydnu.....

Jestli si to lidi rozvolni jeste vice, system se zhrouti a mozna pak budou mit konecne respekt

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 00:00

Pinot Noir ionicera konstantně brojí proti dětem? Nedočítám vše, ale toto jsem nějak nezaznamenala.

Offline Pinot Noir
Avatar
24614 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 00:13

whiskas tak opakovaně tu zmiňuje školy jako největší nebezpečí, přestože různé výzkumy podle mě hovoří dost jinak, zarouškovala by už batolata... Mám z těch vyjádření prostě pocit, že dětem nehodlá nic odpustit. 

Offline Lucia Salvatore
Avatar
119 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 05:59
Reakce na Renusatko:

Jiná Realita  Jsem ráda, že to píšeš, já si totiž už dlouho připadám jak blbec, když se tady všichni tváří, že vše dodržují do puntíku a já v realitě taky nikoho takového neznám. Většina z žen v mém okolí byla na nějaké zkrášlovací proceduře. Vím o otevřených hospodách, kadeřnictvích, fitku, obchodech na telefon, scházení se se známými, o rodnných oslavách a dokonce jedna známá byla v kině. Máš pravdu, že čím déle to bude trvat, tak tím méně se to bude dodržovat. 

​Ja teda žiju v asi úplně jiném vesmíru. Od října jsem nebyla na nehtech, masáži ani u kadeřnice, všichni mají poctivě zavřeno, hospody znám už jen z televize, s manželem se stýkame jen s nejbližšími příbuznými a co jsem tak slyšela od kolegů a kamarádek, tak to mají všichni dost podobně. A to žiju v Praze. By mě fakt zajímalo, kde se ta otevřená fitka, salóny, kina a rodinné oslavy provozují 

Offline continuity
Avatar
33843 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:16

Lucia Salvatore

My chodili po hospodách, dokud se dalo sedět venku. Teď si občas koupíme někde kafe. Dnes plánují s dětma jít na farmářské trhy, abych je vůbec dostala ven.

Školní děti mám, přístup k tomu takový, že když otevřou, tak je tam pošli a když ne, tak to zvládneme doma. 

Renusatko  Nedivím se teda uz nikomu, kdo to porušuje, ale ohradila bych se proti tvrzení, že všichni. 

Jiná Realita zavírání samozřejmě funguje, proč ty čísla asi klesají. A kdybys byla sestra na jipu, která má za měsíc oslpuzenych 29 dvanáctek v dost šílených podmínkách a konce nevidno, mluvila bys asi jinak. 

Tím, že se ti lidi před hygienou maskují, netrasuje se, se ta agónie jenom prodlužuje. Ale tak každý řeší sám sebe a svoje zájmy a podle toho to tady vypadá. 

EDITH4B Catherinne soucítím moc. Tam je problém hlavně v těch mizerných kompenzacích. Mě by fakt zajímalo, kam se ty miliardy poděli. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:18
Reakce na ionicera:

I když otvírala, neotvírala- musím říct, že v mém okolí se téměř všude prodává tak nějak na tajňačku. Krám zhaslej, tel. číslo na dveřích, zavoláte si a jdete. Což mě zachránilo, protože nám došly papíry do tiskárny , kotoučky a jiné nezbytnosti. 

​Hele ale obchody jako takový jsou zavřený, a o to jde - že se tam nepotkávaj lidi!

U nás to taky tak funguje, jak jsem si všimla, třeba v papírnictví tetina každej den někomu něco vydává... mezi dveřma. No proč ne. Vedle úpravy oděvů, potřebovala jsem minulej tejden zkrátit rukávy u kabátu, tak jsem dotyčný zavolala, domluvila předání a cajk. Lidi to potřebujou, tetiny si zas potřebujou vydělat, to je přece pochopitelný. A krám otevřenej nemaj, takže nic proti předpisům

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:30
Reakce na continuity:

Tím, že se ti lidi před hygienou maskují, netrasuje se, se ta agónie jenom prodlužuje. Ale tak každý řeší sám sebe a svoje zájmy a podle toho to tady vypadá. 

​Moje řeč!

Mimochodem já nevim, nemůžu vědět Jiná Realita jaký výsledky by přines delší lockdown (i když logika naznačuje, že asi lepší). 

Ale hlavně jsem všema deseti proti uvolňování a rozvolňování, to vše opakováno až do úplnýho zblbnutí (a pracuje tak i ten "pes"). To nepřinese nic dobrýho v konečným důsledku a celá ta morová rána bude trvat o to dýl - to chceme?!

Buď teda ať se to zavře a nechá zavřený dostatečně dlouhou dobu (řeším ovšem zdravotní hledisko, ne ekonomický což chápu, že místním osvč nevyhovuje, ani nemůže), nebo ať se otevře všechno už natrvalo a děj se vůle boží! Už je kurnik čas aby se lidi s tim naučili žít to jest chovat se adekvátně situaci!

Očkování bych (samozřejmě ) dala povinně a vůbec bych se s tím nemazala. Jsme snad někde ve středověku, že se toho lidi tak bojej?! Jak jsme se asi zbavili neštovic, tubery a podobnejch lahůdek, co?! Fakt mi z toho, z tý nevole, zůstává rozum stát.

Offline Catherinne
Avatar
9887 příspěvků moje polička 28. listopadu 2020 09:31

barbucha proč mi ty tvoje tetiny přijdou vždycky tak strašně pohrdavé označení?