Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Kokoska
Avatar
28264 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 14:21

mirajo jeste lepsi je vyhlidka "kdyz to nevyjde a cisle vzrostou, do tri dnu se da vratit k predchozimu stupni".

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 14:33
Reakce na mirajo:

A666 Ja to chapu. Ale nevim, jak bych se tvarila mit restauraci a v patek se dozvedet, ze sance, ze v pondeli otevru, je 50:50. To mi vuci tem lidem pripada jako vysmech. 

​Coz o to, to jak tyhle veci natahuji je opravdu yvsmech. tech par dni uz asi nikoho nevytrhne, tak proc proste nerict ze pristi tyden se rozhodne

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 14:35
Reakce na mirajo:

Sweet Potato S kulickama pockat, az bude mit stenatka...

Ještě to tak! Srstka už se nepostará...

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 14:44

mirajo tak to, že se rozhoduje více méně z týdne na týden není chyba vlády, je to vlastnost epidemie. Ještě by taky mohli říct jak v Německu: nepočítejte s rozvolněním minimálně do 20. prosince a hotovo. 

Beru to tak, že se snaží jít na hranu rizika, aby otevřeli alespoň něco. A cena za to je ta nejistota. 

Offline Garfie
Avatar
23905 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 14:50

Drobná zprávička pro Jiná Realita do indické mozaiky, indický nejvyšší soud se obrátil na federální vládu i vlády jednotlivých států, aby mu předložily podrobné informace o opakujících se požárech ve speciálních nemocnicích pro covid pozitivní a na jednotkách intenzivní péče... 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 16:41

To, že čísla po Vánocích stoupnou, je snad každému jasné, budou návštěvy, děti ve školách, někdo pojede na hory...

 Dnes jsem venku koukala, narvaná tramvaj, průchod přes trhy u Anděla, hlava na hlavě, odstupy žádné, průchod oc na polikliniku, v Tesku u pokladen nákupní šílenství (pozorování při průchodu).

Fakt jsem schopná v kadeřnictví zajistit 1000 krát bezpečnější prostředí. 

Někdo výše psal, že je přece jedno, jestli se otevře teď nebo za 14 dní. 

Tak mi to fakt jedno není, protože když budu pracovat těch 23 dní do Vánoc,  jsem schopná vydělat peníze na lednový nájem, poplatky, odvody, telefon, zboží...rozhodně to pro mě neznamená, že budu mít peníze na Vánoce, dárky, výzdobu, balící papír, mašličky, víno, dobroty...ne, nic, všechno se bude muset do koruny schovat na leden, únor, protože budeme zase zavřený a platit budeme muset. Když budu pracovat jemom týden, dva před Vánoci, tak tu rezervu nemám šanci moc doplnit.

Offline Garfie
Avatar
23905 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 17:47

Catherinne Tohle je fakt hrozný, je mi vás strašně líto :-( Zrovna dneska jsem to probírala s kamarádkou manikérkou.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 17:50

Garfie u nas jsou zavrene manikury a kadernictvi jsou otevrena.Pritom na manikure,ona/ja rousku a jeste plexisklo.....to uz mi prijde rozikovejsi to kadernictvi tedy.

Catherinne ja te chapu,musi to byt bezmoc kdyz vis,ze dokazes zajistit bezpecne prostredi a pak vidis nekde davy.....dostanes alespon nejakou kompenzaci?

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 17:53

Catherinne jo, to jsem si přesně říkala, že zrovna služby jako kadeřnictví dokážou zajistit dost bezpečné prostředí a přitom vydělat aspoň něco. Na rozdíl od narvaných OC, kam nejspíš chodí lidi na vycházku, i když je zavřeno.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 17:59

Catherinne Tohle je hrozný.

Já za sebe se bez otevřených obchodů obejdu, mé Vánoce na nich zas tolik nestojí a nepadají, ale jejich majitelů (a všech malých provozoven a služeb) je mi strašně líto.

Obzvlášť, když se musejí koukat, jak lidé utrácejí v Tescu a megaeshopech, kterým nemají šanci konkurovat.

A v tom Tescu to oblečení do karantény nikdo nenosí, to už je jen takový detail. 
Na druhou stranu, jestli obchody teď otevřou, bude to strašný masakr, imho horší, než kdyby byly otevřené kontinuálně. Co je menší zlo, to netuším. A zcela jistě to netuší ani pánové nahoře.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:00
Reakce na Zarinya:

Garfie u nas jsou zavrene manikury a kadernictvi jsou otevrena.Pritom na manikure,ona/ja rousku a jeste plexisklo.....to uz mi prijde rozikovejsi to kadernictvi tedy.

​Tohle je taková malinká satisfakce, že Kocourkov je i jinde.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:02

Sweet Potato

mne to samozrejme vadi,jelikoz kadernici mam poresenou kdykoli,ale nehty ne,no.

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:03

Garfie jsem hrozně zvědavá na tu neděli, dneska mám vzhledem ke všem osobním okolnostem zase takový smutný den, asi i tím, jak to začínají zpochybňovat. 

Mám dárek pro dceru a jejího partnera, mám jedny vánoční bonbónky, dnes jsem koupila 4 svíčky na ozdobu stolu, koupíme stromeček a finito.

O víkendu půjdu vánočně nazdobit kadeřnictví, kdyby to vyšlo, ať to mají zákaznice krásný. A budu doufat.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:03

Catherinne 

No od ideál je dostat to tam, aby se už zavírat nemuselo ale evidentně je to naivní

Jako narovinu, ty polovičaté řešení taky nemám ráda. Buď to e řekne, že enchceme, aby lidi moc lezli ven, zavřeme vše nepotřebné a znemožníme to zboží kupovat i v hypermarketech anebo nastavíme pravidla na bezpečnost.... Já si ymslím,ž e se mělo udělat to rpvní (ve stavu kde jsme byli) a potom najet na to druhé. Ale jasně, je absurdní, když je otřevřený psí salon a ne kadeřnictví

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:08

Zarinya dostanu 15.500, odešlu odvody 5000, takže mi zůstává 10.500 : 30 = 350 korun na den. A nájem samozřejmè platit musím. Takže jsem logicky v mínusu.

Proč se tomu říká kompenzační bonus nevím.

Offline continuity
Avatar
33626 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:11

A666

To je úplně padlé na hlavu, když hypermarkety můžou prodávat zboží, které je jinde zavřeno. To se mělo zakázat v každém případě. Ona by ta motivace k rozumným řešením taky vzrostla. 

Offline Catherinne
Avatar
9829 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:11

A666 kdyby jenom pší salón, když jsem procházela tím oc, všechny malé obchůdky dole v přízemí, měly otevřeno. Buď úplně, nebo tam byl malý stoleček a jako výdejní okýnko.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:13

Catherinne ty kompenzace jsou fakt směšné. Ve 168h byla reportáž, kde nějaký malý podnikatel s pár zaměstnanci říkal, že buď může mít kompenzace na sebe nebo na zaměstnance, obojí dohromady ne. To je taky super, muset se takhle rozhodovat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:13
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2020 18:15

Catherinne ty výdejní okénka, i když nemáš e-shop, jsem u nás taky viděla, ale to podle mě není legální. Stejně jako je u nás otevřené papírnictví, že prý mají hygienické potřeby, ale mám dojem, že musí mít převahu toho zboží