Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:36

Eleonora135 asi zavolej svýmu praktikovi, napíše ti žádanku. Nevim jak v Brně, ale v Praze se termíny průběžně uvolňujou, takže hodně refreshovat, nebo se někam dá přijít bez objednání (což jsem udělala, čekala jsem necelou hodinu a výsledek byl ten den večer) 

Offline Kora
Avatar
příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:43
Reakce na Pinot Noir:

nika začínám si taky myslet, že jsi troll. To snad není možný

​já si to myslím uz dávno 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:48

Klara žádanku na co?

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:52

viktorka_od splavu žádanku na test

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:55

Klara no ano ale proč, četlas na co se ptá?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:58
Reakce na Eleonora135:

Shrnutí: vyhrál ten, kdo si z virozy nedělá hlavu, většina nemocných je bez příznaků, pokud nějaké jsou, stačí dvojboj brufen paralen a jede se dál. V Brně ofiko objednací termín na test týden a více, do té doby jste zdraví. Navíc krásně podpoříte promořenost.

Máte někdo podobnou zkušenost, co si o tom myslíte, prosím?

​No, vyhrál, ten jednotlivec vyhrál, společnost díky tomu boj s virem může prohrát Zkušenost je děsná a vypovídá o tom, že ten systém nefunguje, což je právě průser, protože úspěšné testování a trasování je to, co nás dělí od tvrdých opatření.......

Já ybch si tak strašně přála, aby se lidé víc a víc ptali, co ta vláda těch pár měsíců dělala, že nebyla na tohle připravená

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:03

Eleonora135 

Známé přítel je před týdnem pozitivně testovaný. Ona teda nechodí do školy a doma se snaží, aby rodinu případně nenakazila, i když už může být pozdě... Děláme s z ní srandu - jsou mladí - jestli se líbali, nebo jestli drželi odstup, když byl chlapec ještě "zdráv" .

Každopádně je mezi nahlášenými kontakty, ale cítí se normálně, tak zatím čeká, kdy jí někdo zavolá a týden nic. 

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:11

viktorka_od splavu Četla, stížnost na systém. Imho to, že příliš nefunguje neznamená, že by se nedalo zařídit co člověk potřebuje - s příbuznýma se zjevně o tom bavili, že se ideálně nemá chodit ven když máš doma nakaženýho už asi taky každej svéprávnej člověk ví

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:18

Klara no však ano. já čtu, že svou povinost si splnili a ostatní to ignorují (ostatní děti s příznaky chodí normálně do kolektivu a podobně), protože jedna zodpovědná rodina to jaksi nevytrhne, když všem ostatním to nikdo oficiálně nenařídí

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:19
Reakce na Zarinya:

viktorka_od splavu tak ona je tu prihlasena od roku 2017.....coz jeste zadny corona vir nebyl,tak proc by nemohla byt jen divak a ted se vyjadruje k tematu,ktere tu je a ktere ji trapi??

 přesně to jsem chtěla napsat. Mně přijde, že ani nijak nepopichuje, opravdu myslím, že je to tady její ventil, možná jediný, těžko říct. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:23

nonemy Zarinya Sweet Potato

No strašné sú tie reakcie. Nika tu na nikoho neútočí a len si prečíta o tom, že je troll, niekoho neskutočne vytáča a irituje a ešte i pár inštrukcií, ako by sa mala cítiť a správať k tomu. No nie je povinné tu čítať každý príspevok, dá sa to preskočiť.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:24

Teď koloval někde telefonát z hygieny vytrasovanému, kde mu řekli, že má kontaktovat praktického a být deset dní (od kontaktu) v karanténě, přičemž do konce těch deseti dnů zbývaly dva. Bylo to docela vtipné, opravdu taková trochu Hlava XXII, pokud chcete, zkusím to někde dohledat. 

Offline Magráta
Avatar
7768 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:37

Taková perlička: říkal mi muž, že kolegovo známý dostal e-žádanku na test a když viděl tu frontu tak šel domů a večer mu přišla sms že je pozitivní...

Offline buble
Avatar
40 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:41
Reakce na Magráta:

Taková perlička: říkal mi muž, že kolegovo známý dostal e-žádanku na test a když viděl tu frontu tak šel domů a večer mu přišla sms že je pozitivní...

​Tohle jsem videla na socialnich sitich a v diskusich v tolika opakovanich a verzich, ze mi to prijde spis jako hoax. 

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:49

Mne se znamy ptal na telefon, z ktereho vola "nase" hygiena, ze si to ulozi a nebude brat. Nejdriv jsem si myslela, ze si dela legraci. No, nedelal... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:49

paktofonika Nechápu vůbec, proč by měl být troll někdo, kdo na nikoho neútočí, nenapadá, nevyvolálá svár. 
Deprese a vůbec psychická onemocnění mají mnoho podob. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:51

buble Souhlasím.

Na druhou stranu to, že někoho někde hygiena žene na test a do karantény po deseti a více dnech, se opravdu děje.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 15:52

Sweet Potato Zaujímavé, že také osoby sme tu i na MP mali a nikto ich za trollov neoznačoval. 

Offline buble
Avatar
40 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 16:00

Sweet Potato jasne, to ze hygiena nestiha trasovat a panuje tam chaos to je fakt. Mela jsem na mysli tu konkretni prihodu s pozitvnim vysledkem bez testu. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 16:08

buble Jojo, to taky považuju za hoax. Umím si představit, že někde omylem pošlou sms "test negativní" na špatné číslo. Ale pozitivní výsledky se takhle nesdělují.