Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:23

nika když je rada blba a neproveditelna, tak ji neposlouchej. Dítě bych do divadla pustila. A ty uděláš nejlíp pro sebe i svou rodinu, když si zajdeš pro antidepresiva. S výběrkem držím pěsti.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:27

nika Já bych se asi poslat dítě nebála, záleží asi taky na babičce. 

A prosím, neříkám ti to tady poprvé, ale vyhledej odbornou pomoc. Tady si ulevíš, ale je to příliš roztříštěné, myslím, že by sis potřebovala s někým promluvit napřímo. Pokud se nechceš objednávat k psychologovi, zkus Centrum krizové intervence, nebo aspoň Linku důvěry. Myslím to vážně. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:42

Garfie já už jsem taky uvažovala o lince důvěry nebo tak.kdysi jsem prodavala v trafice a okradli mě tam ,byla jsem z toho hotová a nic mi pomohl telefonát na bílý kruh bezpečí.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:45

nika  Tak to prosím fakt udělej!! 

Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 20. zaří 2020 11:13

nika Vy jste bez urazky fakt adept na antidepresiva. Flegr je posuk, necist ty jeho apokalypticke vize, nikomu to neprospeje. Profese, co nemuzou pracovat z domu proste pracovat z domu nebudou. Ted ten proklety vir ma cela rodina kamaradky (zrejme vcetne kojence, ten ma rymu) a skoro nic jim neni. Dadoo to podala mozna trochu drsne, ale k cemu vas chlacholit, musite se s tim poprat sama, jinak vas to uplne semele. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 11:22

nika začínám si taky myslet, že jsi troll. To snad není možný

Online Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 11:51

nika Do divadla dítě pusť. A Flégra nečti, v lecčems může mít pravdu, ale je kapku šíblej.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 11:57

Jos já jsem flegra zaregistrovala až po odkazu tady  na fóru s tím jak je vynikající, potom byl u Krause, na to se nedívám a potom dostal takovy docela velký prostor v médiích. Vybavuju si, že jsem četla kdysi nějaký rozhovor v reflexu o té toxoplazmóze.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 12:05

Pinot Noir ja si nemyslim,ze je nika troll.Jako taky se mi to zda neuveritelny,ale dokazu si predstavit,ze bude dost lidi ktery to psychicky sebralo.

Ale taky bych se primlouvala za to vyhledat nejakou pomoc.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 12:12

nika dite do divadla pust.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 12:12

nika Ze začátku mi Flegr připadal rozumnej, ale tomuhle jeho desateru jsme se zasmáli. Co kdyby se teda rozhodli podle toho řídit všichni zdravotníci, záchránáři kteří celou dobu musí pracovat, neměli žádné volno ani HO? Tím nemyslím ani sebe, i když taky děláme celou dobu, ale spíš opravdu lidi v nemocnici, kde jsou přímo pacienti a oni ví, že se s nima setkají každý den. 

A moji rodiče...naučila jsem je nakupovat přes internet, k doktorovi telefonovat a když už tam musí, tak jsme jim nakoupili respirátory. Co můžeme, tak jim vyřešíme. Můj tchán 80 let, jezdí denně na kole, z toho mám mnohem větší strach než z koronaviru, že spadne někde pod auto, něco přehlédne a podobně. Kluky pouštím všude, u staršího už to moc neovlivním a o mladšího nemám strach, že bych mu něco zakazovala. Chodí i normálně ven, na hřiště, kamarádi k nám. Do divadla nebo kina bych ho pustila. Do kina jdou se školu zrovna v pondělí.

Jak tady holky doporučují, asi být tebou nějakou odbornou pomoc vyhledám, protože takový stres působí i na imunitu a tu je dobré teď mít v pořádku. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 12:52

Zarinya asi není, ale mně prostě fascinuje ta urputnost lkaní a jeho stupňování někde, kde s tím nikdo nesouzní.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:05

Pinot Noir lidi s depresí nepřemýšlí a nereagují realisticky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:24

Pinot Noir ja s tebou souhlasim

nonemy to mas sice pravdu, ale dotycnya prispivajici sem vubec nepise, o parfemy ani nic jinehl se zjevne nezajima, proc teda lka zrovna tu? jako mne to je jedno ale reagovat uz nebudu, prijde mi to o nicem

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:29

Pinot Noir jak pise nonemy to vystihla kratce a presne.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:32

viktorka_od splavu tak ona je tu prihlasena od roku 2017.....coz jeste zadny corona vir nebyl,tak proc by nemohla byt jen divak a ted se vyjadruje k tematu,ktere tu je a ktere ji trapi??

Offline Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 13:33

Bowle co je to prislusnik ohrozenej skupiny prosim? 

Online Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:02
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:05

viktorka_od splavu hele, je mi blbý tady dělat důležitě nějaký psychorozbor, tak nika zmíním, aby to nebylo o ní bez ní a napíši jen svůj názor, jak to vidím.

Čte to tu dlouho, sama to zmiňovala, takových je tady spousta, co nepřispívají a jen čtou. Teď se s aktuální situací s koronavirem nedokáže vyrovnat a hledá útěchu tady. Potřebuje to zpracovat, tak o tom potřebuje komunikovat, sdílet svůj strach.
Obávám se, že už je ve stavu, kdy žádná slovní útěcha ani podpora nepomůže. Je nutné navštívit odborníka a brát antidepresiva.

S depresí mám zkušenost z rodiny, psala jsem to tady. Nemůže za to, ale okolí jí nepomůže a rodině to ubližuje.

@nika: promiň, že tě tady rozebíráme, ale je to myšleno dobře. Potřebuješ pomoct, píšou ti to tu mnozí, udělej to a vyhledej ji (doktora, psychiatra, psychologa...). Už jsi psala, že jsi antidepresiva užívala, tak možná bude stačit, když řekneš svému praktickému, ať ti je napíše. Uleví se ti.

Offline Eleonora135
Avatar
příspěvků moje polička 20. zaří 2020 14:05
Reakce na barbucha:

​Velmi výstižný mi přijde o kousek níž Tomáš Etzler.

Je zcela pochopitelný, že dnešní vlády (který nezažily mor, choleru ani španělskou chřipku) si s tím nevědí moc rady, a je rovněž pochopitelný, že prostý lid je na tom úplně stejně. Ale snad by doprdele ty vlády nemusely lítat ode zdi ke zdi... resp. zejména ta naše - a jak sem už někdo dával toho Pirka, tak ten mi mluví z duše, tvrdím to samý od začátku...

Já se ani tak nebojím koronáče - člověk se může, za použití zdravýho rozumu, chránit sám, na to nepotřebuje vládu (navíc je spousta jinejch taky pěknejch chorob a myslet na ně vstávaje lehaje ničemu nepomůže), ani žádný nařízení... spíš se bojím - protože to už jednotlivec jako já nějakým mytím rukou a nošením roušky atd. neovlivní - že tady všichni v tom chaosu nakonec pomřeme hlady

​Souhlasím, jen "nevědí moc rady"? Žádný fungující systém tu neexistuje. 

Nechala jsem testovat syna kvůli příznakům na covid po rodinné sešlosti - pohřbu. Přišlo mi to na místě a fér vůči zúčastněným. Bohužel je pozitivni. Od té doby uplynul týden, 5 dní od pozitivniho odběru. Nikdo jiný z rodiny příznaky nemá, dětská lékařka osobám ve spol. domácnosti doporučila karanténu. 

Standardní postup je, že mě hygiena kontaktuje telefonicky a řekne co dál. Toto se zatím nestalo. Po celodenním snažení se na hygienu dovolat mi bylo sděleno, že nestihají, jsem v pořadí. Mezitím se dozvídám, že to či ono dítko chodí do školy týden s teplotou, rýmou ( "ty myslíš, že by to mohlo být ono? Ne...")  

Shrnutí: vyhrál ten, kdo si z virozy nedělá hlavu, většina nemocných je bez příznaků, pokud nějaké jsou, stačí dvojboj brufen paralen a jede se dál. V Brně ofiko objednací termín na test týden a více, do té doby jste zdraví. Navíc krásně podpoříte promořenost.

Máte někdo podobnou zkušenost, co si o tom myslíte, prosím?