Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:15

Potrefenáhusa Dobrý to není vůbec k ničemu. Bohužel je to příkaz a neřeší se, kde stojíš. Lidi na sebe bonzují a fotí ostatní bez roušky. Manžel přezouval kola o víkendu a z balkónu asi 30 m od garáže, z druhého patra na něj řvala bába, kde má roušku. Tak jí řekl, že pokud mu nepůjde pomáhat a bude dost daleko, tak se nemusí bát. No a za chvíli policie. Byl široko daleko sám, tak mu jen řekli, že bohužel musí přijet a ať si to nasadí a nediskutuje. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33606 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:21

Renusatko a tak ještě chápu, že asi v nějaký aglomeraci je snazší vydat prostě plošný nařízení, že musí všichni všude, ale mimo obec, kde fakt skoro nikdo není a lidi se viděj z docela velký dálky? 

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:41

Potrefenáhusa Já s tebou souhlasím, že je to nesmysl. Je to na veřejnosti, tak to je vše mimo bytu, myslím se nikde nerozlišuje v obci nebo mimo obec.  Sama teda na večerní procházku nosím šátek a posunuju jen když náhodou někoho potkáme. Většina lidí, které potkáme to dělá stejně. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:53
Reakce na Magráta:

Estara já si to říkám když se teď dívám na filmy nebo seriály, jak to bude vypadat,jestli pak všichni herci budou mít roušky nebo jak :-)

​Nebudou. Pokud to nebude film o této době. V současnosti se netočí nic, kromě dokumentů.

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 23:58

999 Myslim, ze fotografove si to uzivaj, dnes jsem jela pres centrum a 2 takovy jsem videla :)

a tuhle jsem pribrzdila u karlova mostu a musela si ho projit tam a zpatky, normalne jsem zamackla slzu

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 00:00
Reakce na MP Meri:

No, já profi sport považuju za jednu z největších zbytečností vůbec, kdyby to celý vychcípalo (jako ten byznys, ne ty lidi prosímpěkně), tak ani slzičku neuronim. 

​No, profi sport... kdybych zapomněla na to, že miluju krasobruslení (a to jediný by mi momentálně vyloženě chybělo) a taky na to, že brácha je sportovní redaktor ČT, tak jinak bych se bez sportu a  bez óbr akcí typu OH (ty teda především) obešla bez mrknutí oka... ale zároveň se bojím, že v tu ránu by se vyrojila armáda lidí, co by se obešla bez kultury... a už to jede... 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 00:01
Reakce na moora:

Myslim, ze fotografove si to uzivaj, dnes jsem jela pres centrum a 2 takovy jsem videla :)

a tuhle jsem pribrzdila u karlova mostu a musela si ho projit tam a zpatky, normalne jsem zamackla slzu

​Chápu, Karlův most a různá pražská zákoutí jsou teď plná fotografů.

Taky jsem neodolala a občas v těhle dnech po cestě zmáčknu spoušť, to nejde jinak. Obecně mám ráda atmosféru, kterou spoluvytvářejí lidi, siluety lidí, samotný památky mě nelákají, ale tohle, co žijeme teď, je něco úplně jiného. Dílem vzpomínám na dětství na Smíchově, Kampě a na Starém Městě bez davů turistů, dílem mě z těch výjevů mrazí... 

Offline continuity
Avatar
33427 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 00:06
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 00:08

Potrefenáhusa protoze jsou to ovce. Tedy nekteri. Nekteri lide proste slepe poslechnou prikaz a nemysli,viz rouska ve vlastnim aute.nekteri mozna jdou s pribuznyma,ktere nechcou nakazit?

Offline Pavlena
Avatar
6555 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 00:33

Potrefenáhusa asi protoze jsme narod bonzaku, viz Renusatko . To mi teda hlava nebere... Jsem zvedava, kdy nekdo nabonza me, protoze si vzdycky nakumuluju pojizdky a nasedam,  vysedam z auta a rousku zapominam do chvile, kdy uvidim prvniho cloveka. Tj. vzdy je ode me dost daleko, kdyby nekdo povidal, ze si koleduju...

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 01:41

Fotky máme,  teď ještě ty vnoučata

Offline Triss
Avatar
96 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 02:07

Ty snímky jsou takové docela postapokalyptické. Myslela bych, že si užiju toho jak vynikne architektura a genius loci vůbec, ale je to tak nepřirozené, že to nějak nejde. Jako dokument samozřejmě bohapustě závidím.

No a dočítám, co je za dnešek nového. Domácí potřeby otevřeny, pracovní oděvy, kde bylo možné koupit alespoň ty rukavice a pod., ze zákona zavřené... Na tuhle vládní partu odborníků bych si zjevně musela hodně, hodně přivstat, protože ať dělám, co dělám, furt je nechápu.

Offline rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 06:39

tv starsi ma 2,5 jako asi by to nikdo nezkoumal ale i tak.

Offline MP Marge
Avatar
5692 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:32

Catherinne Nadherne fotky

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:49

Já se jich nechci zastávat, dlouhé jednání s mnoha lidmi u stolu teď není nic, o co bych stála, ale pokud jsou tam zavření a chtějí se aspoň občas napít, tak tu roušku musí (na chvilku) sundat. Došlo mi to včera v práci, kde jsem okolo téměř prázdných kanceláří chodila s rouškou a pak si u sebe dala kafe a přišla kolegyně ... Chtělo by to to jednání jinak zorganizovat, třeba dát občerstvení do jiné místnosti, zas se lidi budou courat, no fakt nevím ... A to svlékání a navlékání roušky je prý taky nehygienické, já ji sundávám jedním malíčkem a věším za šňůrku. A nosím brýle a ty mám na ksichtě stejně pořád, prostě je to na hlavu.

Offline Magráta
Avatar
7763 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:55

Mirkamy se s kolegyní střídáme, protože ona v kanceláři roušku nosit nechce a já na tom trvám :-) a taky máš pravdu v tom, že je problém, že i kdybychom obě roušky měly, tak jak se tady najíme, napijeme apod. Když za mnou někdo neočekávaně přijde, snažím se rychle nasadit aspoň rolák :-)

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:55

Jsme včera měli konf. hovor s kamarádkama ... a jedna chodí ven s dětma normálně dvakrát denně, starší jde ode dneška normálně do školky, další jezdí každý víkend na chatu, jiná pořádá ilegální oslavu narozenin ... Byla jsem se podívat u smaba v podniku a lidí všude jako s.aček, jako roušky jasný, ale jinak vcelku žádnej stres. Taky mi přišel e-mail ze školky, že 14. dubna opět otevírají. Tak já nevím, asi jsem se do toho už moc ponořila, že řeším, kam odjet s dítětem mimo civilizaci na blbou procházku. 

Myslím, že je to celé dlouhodobě neudržitelné, lidi začnou ty pravidla porušovat čím dál víc, už to asi přesáhlo nějakou míru. Buďto by se muselo zpřísnit a tvrdě po tom šlapat  nebo se prostě bude muset postupně rozvolňovat. 

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 08:56

MP Marge díky

Offline Mohučanka
Avatar
6385 příspěvků moje polička 02. dubna 2020 09:31

MP Meri naše školka chtěla otevřít 1.4., ale rodiče, prý až na jedny, reagovali, že ještě nechají děti doma a uvidí se po Velikonocích. Ředitelka psala, že jako neziskovka nedosáhne na žádnou státní podporu a že školkovné sníží tak, aby zaplatila nájem a učitelky. Dcera, která předtím chtěla chodit do školky i v neděli a první týdny doma se ptala, kdy už zase bude školka, se dneska nad představou školky nějak zakabonila. Odvykla, ach jo. 

Já právě doufám, že to po Velikonocích rozvolní, že to chtějí udržet přísné přes Velikonoce, aby se lidi moc nescházeli.

Mluvila jsem ovšem s jedním sousedem, který pochází z Moravy a říkal, že tam u nich bude tento režim na Velikonoce neudržitelný. Že se jednak lidi sejdou, jak byli zvyklí a druhá věc je, že věřící, zvláště starší, trpí tím, že nemůžou do kostela.