Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 22. května 2020 22:35

viktorka_od splavu no to právě vadi, jelikož dělám víc překlepů a on to někdy už chudak neuhodne, co jsem chtěla říct. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 22. května 2020 22:38

continuity já zjistila že na siri když zařvu, tak to pomůže

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 22. května 2020 22:44

viktorka_od splavu já bixbyho prozatim vypnula. Už jenom to debilni jméno. Mám gboard. 

Online Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 22. května 2020 23:33

Garfie tak treba fb skupinu mate, jen o tom nevis

MP Meri na me zas nekdo huhlal v lidlu u pokladny, ze zdrzuju. Tak jsem si to nechala trikrat zopakovat a pak zpod rousky huhlala zpet, ze se moc omlouvam, ale ze rychleji mi to nejde. 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 23. května 2020 05:48

Fiction viktorka_od splavu kocoureksuggy ježíš pardon, já jsem to měla normálně dostupné a žádné předplatné tam nemám, tak nevím, jestli to zamkli až potom? Každopádně vám nemůžu pomoct se k tomu dostat, omlouvám se.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 23. května 2020 08:36

Gatita  Matka na indexu, to jsem neměla vědět!!!

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:21

S tím odmykáním článků na Enku je ten problém, že když bych to sem dala, bude tu stát, že Pan Josef Brambora vám daroval text...

Ale zkusila sem vám ho najít na tw od někoho odemčený, fungovalo by to?

https://twitter.com/tomas_samek/status/1262478496774963201?s=21

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:25

Sweet Potato Funguje :o)

Offline Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 23. května 2020 09:31

Sweet Potato zatajovat nám pana Bramboru ....  a díky

baltik v pohodě, díky

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 23. května 2020 10:03

Jiná Realita 

Ne, skutečně nefiguruji v žádné debatě o hornících. Tolik času nemám.

Pokud nechápeš, o co mi jde, pokusím se to (již poněkolikáté, extra pro tebe) zopakovat: Totiž o to, že taková opatření pokládám za polovičatá, a jako taková za málo účinná. To jest celou šichtu trávit v úzkostlivě hygienických podmínkách - pouze aby se kvůli případné kontrole dostálo všem nastaveným pravidlům a provoz nebyl uzavřen - a přitom se, když si zaměstnanci šichtu odkroutí, na jejich bezpečí s radostí vykašlat. Nu proč ne, svoje odvedli, že. 

A ano, jsou provozy, kde na směnu chodila vždy jen půlka lidí, aby při se případné nákaze v jedné partě virus nerozšířil úplně na všechny. V neposlední řadě vzniká tak i další bonus v podobě volnějších šaten a sprch. Tedy u zaměstnavatele, který upředností zdraví před hospodářským výsledkem.

To by bylo asi tak vše k tvému volnému toku myšlenek.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 23. května 2020 10:30

barbucha Tak pokud se jednotlivě neuzavřeme ve sterilním prostředí, tak ta opatření stoprocentní nebudou. A vzhledem k tomu, že být viru vystaven deset minut v šatně a osm hodin při práci je dost rozdíl, tak asi i ta polovičatá řešení nějaký smysl mají.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. května 2020 10:30

viktorka_od splavu continuityTak asi jsme měli štěstí i na normální ZŠ s tím starším. Spoustu kamarádek a známých mám z té třídy a do dnes se vídáme. Často jsme po schůzkách vyrazily někam posedět. Jediná úplně mimo ženská tam dala holku v 8 třídě, museli být problematická rodina od vždycky, protože holka vystřídala několik základek. Přitom oba rodiče vysokoškoláci a žádné sociální případy, paní měla ty vysoké školy dokonce dvě. A co tam předváděli, by nezvládli ani herci na divadle. 

A teď nejsme žádná výběrová škola, jen soukromá, ani ta sociální skupina není nijak omezená. Nevím, kde to berete. Děti tam nejsou jen žádné integrované. Není to škola, kam by chodili jen chytré nebo nadané děti, spíš naopak problematické, se kterými si základka z nějakého důvodu neví rady. A není to ani o vzdělání rodičů i tam jsou různé skupiny a ani o majetku rodičů. Je tam nastavený sociální systém, kde lépe situovaní rodiče platí víc a třeba samotná matka mnohem méně. Nevím přesně ty ceny, protože my nespadáme ani do jedné skupiny a platíme bežné školné. Jediné co máme všichni společné je asi ten stejný pohled na vzdělání, že chceme všichni pro děti to stejné a to nás spojuje. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 23. května 2020 10:45
Reakce na Renusatko:

Jediné co máme všichni společné je asi ten stejný pohled na vzdělání, že chceme všichni pro děti to stejné a to nás spojuje. 

​Já bych řekla, že právě tohle je pro porozuměnî si mnohem důležitější než příslušnost k sociální skupině :)

Online Gatita
Avatar
7134 příspěvků moje polička 23. května 2020 10:52

Garfie na indexu urcite ne. Beru to podle sebe, protoze i kdyby kolem naseho zarizeni byl rusny fb zivot, ke mne by se to nejspis ani nedoneslo.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:00

barbucha jak s radosti vykaslat? Ty satny a sprchy se nafouknout nedaji a chtela bych videt, jak posles do dolu, do mlikarny nebo pekarny jen polovinu smeny. Asi by se jednak nezvladl potrebny objem prace a protoze cast nakladu na smenu je fixni, asi by se to sakra prodrazilo. Takze v konecnem dusledku by to provozovatel zavrel cely, vyplnil by si formularik na nejaky ten Covid XXIII a zamestnanci by sli na pracak, kde by se teda pravda nemuseli nebezpecne sprchovat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:08

Kokoska 

Ano, prodražilo. Jako spoustě jinejch! To je prostě koronáč, se s tim smiř. Nemůžeš honit vejvar jako jindy, je to přece jiná situace.

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:13

barbucha jina situace je i v tom, ze se neda litat do Svedska, se s tim smir

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:24

Kokoska

Jasně že jsem se smířila, dyk půl roku sedim doma, nebo ne?! Aniž bych vyžadovala výjimku po všech čertech... A navíc už dá, resp. od června to lítá

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:28
Reakce na Sweet Potato:

S tím odmykáním článků na Enku je ten problém, že když bych to sem dala, bude tu stát, že Pan Josef Brambora vám daroval text...

Ale zkusila sem vám ho najít na tw od někoho odemčený, fungovalo by to?

https://twitter.com/tomas_samek/status/1262478496774963201?s=21

​Díky, funguje to a je to poměrně zajímavé čtení....... Fakt bych alečekala, že takovéto informace budou publikované přímo vládami po důkladné analýze dat co mají k dispozici

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:36

barbucha no, zes tady uplatnovala "bud vsichni, nebo nikdo" .

Mimochodem, kdybys poslala do prace jen pulku lidi, co udelas s tou druhou? Budou chodit na nocni? Nebo si je budes drzet doma jako zalohu? A das jim plny plat za polovicni praci?