Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:48

Kokoska ale přesně takhle to na některých pracovištích fungovalo. Dvě party a střídaly se po 14 dnech. Právě proto, aby to eventuálně neprerusilo provoz, kdyby někdo onemocněl. 

Ale ne všude to jde, samozřejmě. 

Offline Kokoska
Avatar
27999 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:57

Dadoo jo, myslim v nekterych lecebnach a zdravotnickych zarizenich.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 23. května 2020 13:12
Reakce na Kokoska:

barbucha no, zes tady uplatnovala "bud vsichni, nebo nikdo" .

​A v čem si protiřečím? Vždyť říkám, že si žádnou výjimku nevyřizuju. Buď budou lítat pravidelný linky (to jest já a všichni), nebo nikdo - co je na tom divnýho? (jako jo, nic jinýho mi nezbývá, autem je to nepohodlný)

Ta druhá půlka lidí byla na překážkách na straně zaměstnavatele, tedy za plnej plat, jak jinak? Nejsou propuštěný, pořád to jsou zaměstnanci, přece. A samozřejmě, výkony šly dolů a tím i příjem. I my jsme před koronáčem byli orientovaný na výkon... a od toho se odvíjel i příjem. Takže i příjem šel kam? Inu, šel dolů Nejsem žádnej milionář, takže pět deset litříků mínus neni nic, kvůli čemu bych skákala radostí... ale s nějakým tím omezením jsme se museli smířit všichni a taky se smířili, neboj se ničeho

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 23. května 2020 13:28

Kokoska I leckde jinde, strategické banky například, tam to platí stále, tým A a tým B se nesmí potkat. Ale ta druhá půlka má HO.

Offline Kokoska
Avatar
27999 příspěvků moje polička 23. května 2020 13:49

barbucha to "ja ne a oni jo" je prave ten zvlastni rezim, "nejake to omezeni", to jsem se snazila rict.

Sweet Potato ano, strategicka pracoviste, tam to chapu. Jen nevim, co by to udelalo treba s malou pekarnou, napr. jakou ma Jiná Realita 

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 23. května 2020 13:54

Kokoska To si samozřejmě taky neumím představit.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 23. května 2020 15:04
Reakce na barbucha:

Kokoska 

Ano, prodražilo. Jako spoustě jinejch! To je prostě koronáč, se s tim smiř. Nemůžeš honit vejvar jako jindy, je to přece jiná situace.

​Akorat teda jestli pak nebudem mít na vyber leda tak mezi tousťákem z Penamu a kosteleckým párkem?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 23. května 2020 19:10
Reakce na Kokoska:

barbucha to "ja ne a oni jo" je prave ten zvlastni rezim, "nejake to omezeni", to jsem se snazila rict.

Sweet Potato ano, strategicka pracoviste, tam to chapu. Jen nevim, co by to udelalo treba s malou pekarnou, napr. jakou ma Jiná Realita 

Potrefenáhusa 

To budeme mít stejně. Právě teď je povyk kolem novýho návrhu zákona (o podpoře domácí produkce nebo tak něco, jako zvýhodňovat český zboží/potraviny), koho myslíš že se to bude týkat? On už si Babiš ohlídá, aby to prošlo. Takže dovoz třeba z Německa i odjinud se omezí... samozřejmě penam, kostelec, vodňany a podobný shitový dodavatelé poberou nějaký ty dotácie navrch, aby se eště víc rozjeli a doplnili výpadek na trhu... no co, stejně všechny už pečete chleba doma, ne? A já se to budu muset naučit

Kokoska 

Tak spousta nestrategickejch zavřela jednoduše krám. Co takový hospody? Co kadeřnice? atd. atd. Co to udělalo s nima, je jedno?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 23. května 2020 19:21

barbucha Tak spousta nestrategickejch zavřela jednoduše krám. Co takový hospody? Co kadeřnice? atd. atd. Co to udělalo s nima, je jedno?

a to je nejaky argument pro to zlikvidovat i ostatni?!

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 23. května 2020 19:32
Reakce na Potrefenáhusa:

​Akorat teda jestli pak nebudem mít na vyber leda tak mezi tousťákem z Penamu a kosteleckým párkem?

​Hele, tady: https://www.forum24.cz/darek-pro-agrofert-poslanecky-navrh-ano-a-spd-zdrazi-potraviny-a-omezi-jejich-vyber/?fbclid=IwAR3hPf2mru8x5cdJRax9aImI4C9DVTsdKrLCE9UrOg_q8Xh9OQbSCTI9KL8

viktorka_od splavu 

Kdo je prosimtě likviduje? Pokud jsou schopný zabránit tomu, aby se z nich nestala výrobna ne preclíků, ale nemocnejch...

Ale už se tady točíme v kruhu a na kravinách

Offline jitřenka
Avatar
671 příspěvků moje polička 24. května 2020 10:29

barbucha - hele bojovnice, já bych to z hospodami a kadeřnicemi neviděla tak černě, tady už se jede na plné obrátky a nevím o nikom kdo zkrachoval. A i při běžném provozu se ne všechny hospody udrží. Ten polštář na výpadek by měl být samozřejmostí, když si někdo žije na vysoké noze, tak ať se nediví. Cestovní ruch je na tom podstatně hůř. 

Offline Liesel
Avatar
1426 příspěvků moje polička 24. května 2020 13:31

Jen k te podpore ceskych podniku - nemela by jit prikladem vlada a celkove statni aparat a preferovat ceske vyrobce?!? 

Treba uz Babis citi, ze nebude pristi premier a tak si nahonem shani zarucene prijmy

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. května 2020 16:46
Reakce na barbucha:

Kokoska

Jasně že jsem se smířila, dyk půl roku sedim doma, nebo ne?! Aniž bych vyžadovala výjimku po všech čertech... A navíc už dá, resp. od června to lítá

​priznavam,ze moc nechapu,kde bere nekdo,kdo pul roku sedi doma a zajima ho dle diskuzi hlavne to,kdy bude moct letat,tu odvahu kazat tady o tom,jak by se meli podnikatele chovat.

I kdyz si myslim,ze nema smysl s tebou diskutovat,protoze posledni dobou se z tebe stala nejaka radikalni udernice,ktera ma ve vsem jasno,jeste to zkusim,ani ne tak pro tebe,spis pro lidi,kteri s tebou treba trochu souhlasi,ale prece jen nemaji tohle zjednodusene zamestanecke vnimani sveta jeste za takovou samozrejmost.

V pekarne a asi ani mlekarne ani jinem podobnem podniku nejde posilat na smenu polovinu lidi.protoze by se nevyrobil potrebny objem.vyrabi cerstve veci,nejde to delat na sklad,nebo treba naddelavat o vikendu nebo koncit nebo zacinat smenu v jiny cas.vsechno ke casove dane a musi to navazovat. smena stihne presne to,co ma.neni to statni podnik,kde jsou nejake rezervy lidi,kteri si vetsinu roku vari kafe.musi to stihnout v dany cas,protoze to vsechno musi by v obchodech,nez otevrou.to je rozdil mezi oproti treba slevarne.

Pekarny si taky nemuzou dovolit platit lidi sedici bezpecne doma jako nejaka treti bezpecnostni smena.pekarstvi je jeden z nejnizkomarzovejsich oboru a naklady na mzdy jsou nejvyssi vydaj.zadna pekarna nema polstar na pul roku.to je usmevna myslenka.ani babisova velkopekarna.

Opatreni polovicata mozna jsou,ale vetsi byt pro tohle vsechno nemuzou.protoze vysledkem by byl krach.plosny krach celeho oboru.

Ale pokud nejen tobe,ale tak nejak vsem nebude vadit,ze rano nebo vlastne kdykoli sezene v obchode chleba,rohlik,knedlik,susenky,chlebicky... jen kazdy treba treti clovek,ktery ho chce a potrebuje,samozrejme by to slo.ale hadam,ze v tu chvili,kdy by na pecivo zacal byt poradnik a duchodci by se hadali o posledni housky,by i tebe ochrana pekaru tak nejak prestala zajimat.i pres velkohuba prohlaseni o samozrejmosti se uskromnit,ktera tu lehce pronasis.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. května 2020 17:07

barbucha vzdycky jsem mela pocit,ze jsi proti tomu,aby se z republiky staval v podstate monopol jedne firmy.

A pak tady jako naprostou samozrejmost pozadujes opatreni,ktera by polozila tak polovinu zbyvajiciho nikoli jeho trhu. Protoze tohle by ustaly jen velkopekarny,velkomlekarny a jine molochy,ktere by se nejak zaridily,sehnaly statni prostredky apod. Asi jsem se v tobe docela zmylila.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:03

Jiná Realita zaměstnanec ve státním tohle pochopí těžko

Online Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:28

viktorka_od splavu Já teda jsem zaměstnanec ve státním a myslím, ze to chápu celkem dobře.....ale já tu polarizaci zaměstnanec vs. podnikatel fakt hodně nemám rada, a to z obou stran 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:36

Potrefenáhusa no o tom (zaměstnanec vs "podnikatel") ale nic nepíšu, jen že ti placení z daní mají většinou pocit, že "peníze tu jsou" jak pravil s. Špidla. seš teda světlá výjimka

Online Potrefenáhusa
Avatar
33443 příspěvků moje polička 24. května 2020 21:38

viktorka_od splavu To si nemyslim, ze bych byla tak výjimečná 

Offline Mohučanka
Avatar
6368 příspěvků moje polička 25. května 2020 13:05
Reakce na Potrefenáhusa:

viktorka_od splavu Já teda jsem zaměstnanec ve státním a myslím, ze to chápu celkem dobře.....ale já tu polarizaci zaměstnanec vs. podnikatel fakt hodně nemám rada, a to z obou stran 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 25. května 2020 13:06

Syn se vrátil ze školy a popisoval vyučování jako super :)  Na přestávky prý chodili ven.