Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 12:41

moonlight no podnětná jako podnetna. dnes muž konstatoval, že znechutit prvouku dítěti, které od mala vlacime do prírody (vlastně všechnu látku už umi), je docela umeni.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. května 2020 12:51

continuity Já třeba zastávám teorii, že je vcelku fuk, kam chodí dítě na základku (jako uznávám drobné rozdíly, ale tak nějak v principu bych určitě nehonila dítě přes celé město do "lepší" školy), ale musím říct, že většina tvých historek mě až fyzicky bolí!!! 

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 26. května 2020 12:51

continuity No ona ta prvouka je dost nudná, teda podle učebnice, nevím, co dělali ve škole. Ale to mi přijde vždycky smutný, když škola dítěti něco znechutí. Člověk se může snažit sebevíc.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 13:58

Garfie já jsem si to taky myslela, že je to fuk. 

Já vlastně ani nevím, jestli je to jenom můj problém, ale minule zas učitelka dávala dětem řady do života, že ať si dávají pozor jak se u nových učitelů zapíšou, protože učitel má takové krabičky a tam si děti v prvních dnech zařadí a podle toho se k nim chová: slušní jedničkami, hodne ale pomale, drze. A pak se k nim podle toho chová a nelze ho přesvědčit, že patří do lepší prihradky. Nebo to dá strašnou práci. 

Kdyby to nebylo z whatsappu tak nevěřím, že to je vůbec možné.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:03

continuity tak zrovna toto jsem rikala detem taky - vzdycky na zavatku skolniho roku, abych je presvedcila ze na to nemaji kaslat po prazdninach. nicmene myslela jsem to v nadsazce jako takovou vychovnou "zkratku" a nenapadlo by me, ze to ta ucitelka na plnou pusu prizna

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:15

continuity  To je tyjo jak z mýho dětství! 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:15

continuity husty! nase anglictinarka rikavala na gymplu "blbej, drzej, vyzyvavej" a pak dotycneho vyvolala, ale to uz jsme byli pubertaci a meli to na haku...

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:22

continuity No, to byla teda vzácně upřímná.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:30

continuity Tak jako, ona je to bohužel většinou pravda, ale teda, úplně si nemyslím, že by to měl učitel přiznávat přímo žákům, že to tak má.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 26. května 2020 14:31

continuity Já jsem plna ideálů dala děti do místní školy, abych zjistila, že to fakt nejde, že je to o zdraví fyzické i psychické (jejich), aby tam odchodily alespoň těch prvních pět tříd. Šikana, neschopná, psychicky nevyrovnaná učitelka, dlouze jsme to řešili s vedením školy, nic se nevyřešilo. Osmiletý gympl byl naše vysvobození, od té doby nevím, že mám děti a že chodí do školy.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:20

continuity viktorka_od splavu Garfie DruI No nam tedy tridni na zakladce (uzasna osobnost i ucitelka) rikala to stejny v souvislosti s odchodem na gympl/stredni skoly. Teda formulovala to lip. Ale je to pravdivy a myslim, ze neni od veci to pubertakum pripomenout. 
jen teda formulace a taky vek deti je v tomto pripade dost mimo. 

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 26. května 2020 17:14

continuity My jsme to taky nevyhrali s pani ucitelkou. Ale nastesti syn tam chodi rad, i kdyz ucitelka je mimoza. Myslim, ze aspon neskodi, i kdyz domluva je s ni mizerna. Jak s parezem...

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 17:48

Pavlena já to říkala dítěti taky, speciálně když meli  dostat tuto učitelku. Ta je škatulkováním pověstná. Ale furt se mi to zdá jiné, když to řeknu já jako rodič, nez když to řekne člen toho system, který by proti tomu měl vlastne bojovat. Protože mě nikdo nepřesvědčí, že to je v pořádku. Nespravedlive se mi to zdálo už za mých školních času. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. května 2020 18:23

continuity ona je to spíš obecná lidská vlastnost, přirozenost, že se řídíme podle toho prvního dojmu. že to není spravedlivé vůči těm dětem no není, ale nikdy v životě ani nebude, tak měly by to vědět a pracovat s tím

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 18:47

viktorka_od splavu já měla ve třídě spolužáka, který měl stabilně tak 3-4 ze slovenstiny a pak i z ruštiny. Na druhou stranu mu fyzikar chtěl dát jedničku a vzbudilo to u třídní strašný údiv. No prostě fyziku uměl a otázka, co ještě uměl jineho dobře, akorát se učitel nechal strhnout tou skatulkou, ve které to dítě vězelo. ( Fyzikar byl strašný Mimoň, velice přísný a původně měl aprobaci na střední školy, nemazal se s námi ani se zbytkem učitelského sboru. )

V krabičkách fungujeme všichni, ale já mám třeba takové:

- ten umí Excel, a rád se v tom hrabe, ale manažerské shrnuti dělá příliš detailní. 

- ten má výborné nápady, ale neumí to dotahovat. prohlídej si ho.

Krabičku: to je pěkný debil mam trvale prázdnou. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 26. května 2020 18:56
Reakce na continuity:

Krabičku: to je pěkný debil mam trvale prázdnou. 

​Šťastná to žena :o)

Já tam pár exemplářů mám, ale fakt se snažím tam lidi nestrkat na základě prvního dojmu.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 19:00

DruI já ti nevím, náhodne kolemjdoucí neskatulkuji a u lidí, kteří mi tam obcas padají, vytrvale hledám, co bych se od nich naučila. Ono to dost pomáhá, a každý umí něco,co já ne a chtěla bych to taky. Dokonce i lidi, se kterými jsem v konfliktu. Když to opravdu nejde, tak to házím do krabičky nekompatibilní typ, neuděláš nic. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 26. května 2020 19:13

continuity Tak to jsi můj vzor :o) Já se snažím o totéž, ale je prostě pár těch nekompatibilních typů co nejsem schopná vydejchat. Ale naštěstí se jim dá většinou vyhnout.

Offline continuity
Avatar
33583 příspěvků moje polička 26. května 2020 20:04

DruI no popravdě, jak tady minule byla ta vzpominaci diskuze minulosti na MP a tak vůbec, docela překvapilo, co a kdo všechno lidem vadilo nebo připadalo divné, neměli ji/ jeho rádi. 

To je úplně mimo můj obzor, pro mě je to maximálně zajímavé. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. května 2020 21:20

continuity každopádně jsi v tom výjimečná, většina lidí bude jak ta učitelka. historka s fyzikářem je typická já mám ze základky takovou vzpomínku, naše třída se dostala do televizní soutěže, teď si nevzpomenu jak se to jmenovalo, taková ta dětská vědomostní, teď je to/byl nějaký ten Bludišťák čico.. a vybírali se soutěžící. a) podle prospěchu, tzn jedničkáři, těch bylo víc, takže b) ještě vytřídili ty co měli černé puntíky za zapomenuté učebnice, pozdní příchod apod. no když jsem na to pak koukala trhala jsem si vlasy, já všechny odpovědi znala - mj tam byl dotaz na značku šicích strojů který jsme měli doma a já na něm šila (bohyně Minerva:-) pohořeli vzorňasové