Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:10

Dnešní zkušenost manžela, jak to funguje na úřadu: byl objednaný přes rezervační systém na 8 hodinu. Byl tam asi o půl hodiny dřív, kdy už byla před budouvou dlouhá fronta, lidi dodržovali rozestupy. Úřad otevřeli až přesně v 8, lidi se tam začali tlačit. V budově vznikla řada na sobě narvaných lidí k automatu s lístečky. Na řadu došel cca 8,45 hod.

Nějak jim to organizačně hapruje, aneb rozestupy v praxi

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:10

continuity To je smutný, chudáci děti.

Online Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 21. května 2020 17:51

EDITH4B já ho mám podle toho, koho tam mám. Naštěstí mně z něj akorát bolí hlava, jinak nic. 

Sweet Potato jo!

Kora dneska jsem nakukovala do pánského, stříhali dva a štíty měli. Ale mají velkou výlohou...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 21. května 2020 18:04

Candance V tom fitku mě nejvíc baví převlékání v malinkém prostoru WC, protože to je mnohem bezpečnější než rozdávat klíčky třeba 3 skříňky od sebe

Já se tam nepřevlíkám, ale když to vidím, tak to nechápu. Jinak u nás fitku jsem v té dámské posilovně byla 6x a pokaždé úplně sama. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 21. května 2020 18:07

Nejvetsi radost z uvolnovani mi udelalo otevreni solarek.

Vsechno se dalo prezit/nahradit,ale tohle proste ne.Samoopalovak je dobry doplnek na opalene telo,ale na neopalene nic moc.

No a pak taky,ze bude dovolena u more.....

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 21. května 2020 19:21

Renusatko ja chodim uz oblecena a pak si jen utru pot a bezim domu nebo jedu autem. Ale ja chodim.dost na kruhove tren.a tak a to se dost okolo sebe motame

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 21. května 2020 20:28

mně právě docela zaráží, že pocení ve fitku a převlékání na záchodcích má být ok, a horníci se důkladně promořili... pokud je to tím, že se vedle sebe převlíkají a pak potí tak kde je rozdíl. snad jen, že v tom fitku nebývá člověk tak dlouho jak trvá směna:D

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 21. května 2020 22:27
Reakce na baltik:

barbucha hele, nto je nejaky tvuj novy sport? Byt za kazdou cenu proti? Cestovat letadlem je tve svate pravo a  soucasne by ses bala ve fitku a lidi by se meli v satne stridat po jednom a po kazdem ma zamestnavatel vydesinfikovat?

​A ty to tady moderuješ? Odkdy?

Já jen s dovolením tvrdím, že všechny tyhle polovičatý opatření jsou na prd. Nemá cenu otevřít fitka, cvičit bez roušek a nechat (protože bezpečnost především) zavřený sprchy a šatny... ani nemá cenu nastolit v provozu přísný hygienický opatření a přitom nechat zaměstnance otírat se o sebe při převlíkání.

Co to má za smysl? 

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 22. května 2020 08:13

barbucha nemodoreju nic, jen jsem vyjadrila svuj pocit, ktery z tebe v posledni dobe mam

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 22. května 2020 09:03
Reakce na baltik:

barbucha nemodoreju nic, jen jsem vyjadrila svuj pocit, ktery z tebe v posledni dobe mam

​Jo tak. Pocit místo argumentů...

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 22. května 2020 11:57

barbucha tak byt to jen o argumentech, mnoho diskutujicich tu fakt nezustane:)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. května 2020 13:51

barbucha hele, nejsi to ty, která tady na diskuzi inkognito navrhuje, aby se horníci po šichtě sprchovali jednotlivě? prej proč by to nešlo, je jich na šichtě jen 200. přece nemusí chodit do práce všichni najednou! autor této myšlenky je doufám jen prudič, protože jinak by musel mít iq tykve. 

fakt nechápu, o co ti jde. každý podnik, kde je nutnost se po šichtě osprchovat a na směně je několik desítek zaměstnanců, je potenciálně množírna koronaviru. ale žádný z nich nemá možnost nechávat ty lidi sprchovat se jednotlivě, protože představ si (pro případ, že jsi rentiér, který v životě nepracoval, protože jinak si to neumím vysvětlit), oni jezdí do práce třeba busem, který na ně nepočká. nikdo nechce být v práci o hodinu dvě dýl, aby se bezpečně vysprchoval. u nás ve firmě by tohle zaměstnaci v žádném případě nechtěli. už tak je pro ně práce v rouškách peklo, a přidat k tomu hodinovou frontu na sprchu, čelíme hromadné výpovědi. taky si neumím představit ty přesčasy. kdo by to zaplatil? nebo by se vyžadovalo, aby tam ten chudák, na kterého padne poslední termín, byl zdarma? o hodinku déle?

není možné v každé firmě, kde se lidi musí mýt, udělat pevný pořadník na sprchování a povolat noční desinfekční uklízečku. jestli to někde jde, šlo by o extra výjimku. takže jsou dvě možnosti: všechny tyto podniky, podle tebe, zavřeme, protože jsou to množírny viru a ohrožují zaměstnance. a počkáme, až virus "zmizí". nebo to necháme, stejně jako mlékárna, která jinak nepochybně udělala, co mohla. a budeme doufat. 

ochrana proti viru být musí, jenže všechno potřebuje nějakou proporcionalitu, trochu selského rozumu, a posouzení, jestli to ještě je normální, jestli je to k běžnému životu, nebo je to už otročení opatřením. dvouhodinový pořadník na sprchu po vyfárání z dolu nepochybně je to druhé. a doly potřebujeme, nemůžou být zavřené do možná nalezení léku. stejně jako množství jiných firem.

doclea by mě zajímalo tvoje řešení. jestli vážně navrhuješ, aby se firmy typu mlékárna zavřely, pokud nezajistí bezpečné sprchování, nebo aby na směnu začala chodit polovina lidí, aby se stihli bezpečně vysprchovat.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:09

Jiná Realita naznačuješ tím snad, že má barbucha IQ tykve, když se ptáš, jestli to psala ona?

Myslím, že ona tedy určitě ne..

Trochu.. Ehm.. Nevkusne, nezdá se ti? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:23

Dadoo nic nenaznačuju, nemám to ve zvyku.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:28

Dadoo ps: a nikoho neurážím, taky to nemám ve zvyku. myslím, že si tady toho už někdo mohl i všimnout. 

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:32

Jiná Realita

Jo aha.. 

Tokovy nenápadný plivnuti.. 

psala to ty? Kdo to psal, má IQ tykve

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:35

Dadoomám chuť si nenápadně rýpnout teď.

ale prostě budu trpělivá. třeba to pomůže. ta první věta je něco mezi ironií a nadsázkou a vtipem. a ten zbytek je prostě volné plynutí myšlenek, protože ten autor oné myšlenky prostě opravdu je idiot, který nemá představu, jak vypadá práce (pokud to není prudič).

Offline Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 22. května 2020 14:43

Jiná Realita Ten je fakt dobrej. Klouzavá pracovní doba v dole? Ale takových jsou v diskuzích asi spousty. Lepší nečíst.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 22. května 2020 17:14

Jiná Realita jako jo ja s tebou vetsinou souhlasim, ale casto me napadne co te vede k tomu sahodlouze polemizovat s vejspechtem nejakyho bezmozka z novinek.cz apod, co te vede k tomu vubec to cist.. si zbytecne zasiras karmu, fakt.