Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online andulka01
Avatar
10745 příspěvků moje polička 21. května 2020 10:34

Mirka Když já mám dojem, že vtipkuje ministerstvo a bez trochy švejkování to prostě nepůjde a to se mě to v podstatě netýká. Jen mě vytáčej ty nesmysly.

Online andulka01
Avatar
10745 příspěvků moje polička 21. května 2020 10:36

tv Hele včera jsem četla email ředitelky školy s citací/kopií z pokynů. Tak teda pevně doufám, že máš pravdu ty.
Ovšem házení přes plot je báječná představa

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. května 2020 10:42

tv A až budeš podesáté přehazovat Nováka, tak se Ti vrací dírou v plotě.

edit - a co udělat koronavirová dočasná vrátka?

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 21. května 2020 10:51

Mě to připadá celé absurdnejsi a absurdnejsi a když už si myslim,  že konec, tak přijde něco takovehleho... A už to fakt není ani vtipný... nam přišel hygienicky protokol ze stredni školy, kde bude syn delat prijimacky. Jako chápu, že se tam sejde hodně cizich dětí, ale je to jak když tu řádí  ebola křížená s morem.  Fakt jim všem budu držet palce, aby to při tom jednom pokusu a i přes ta opatření, dobre zvladli. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. května 2020 11:07

My tu dnes máme technika. Objede všechna pracoviště. Kdyby náhodou nebyl OK, tak položí min. půlku firmy.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 21. května 2020 12:15

Mě by zajímalo, jak se třeba nakazili ti v té mlékárně, nebylo o tom někde něco? Jestli dodržovali opatření a přesto si to našlo cestu, nebo jestli n to kašlali?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2020 12:39

MP Meri v mlékárně se na to nedá kašlat.

ve všech mlékárnách, kde jsem byla, panovala hygiena zhruba na úrovni přípravy vypuštění vesmírné stanice.

samozřejmě kromě šaten, ale těžko se ti budou lidi převlékat po jednom a po každém že by se to ještě vydesinfikovalo.

Offline miuu
Avatar
381 příspěvků moje polička 21. května 2020 12:53

Ty pokyny pro školy jsou fakt vtipný. Zvlášť v situaci,kdy ve školce nemají omezení na počet dětí,rozestupy atd. Asi jen na spani mají mít děti od sebe odstup. Jo,ven chodí co nejvíc. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:11
Reakce na andulka01:

Pokyny pro pohyb školních dětí venku. Parafrázuji, nemám plný text.
Ven se nepovoluje. Povoluje se pokud má škola areál, ale jen v 10 kusech včetně učitele. Mimo areál se nepovoluje. Povoluje se pokud je v těsné blízkosti školy les. V 10 kusech včetně učitele. Do města se nepovoluje. Povoluje se pokud budou min 2 metry od obyvatel.

Takže z těch 15 chudáků se vylosuje šest co zůstanou ve třídě a budou se koukat jak ostatní jdou aspoň na chvíli ven? Zakáže se ale povolí se? Jakej další paskvil mě ještě překvapí?

​Je to absurdní, když venku je to riziko nákazy objektivně menší

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:14
Reakce na MP Meri:

Mě by zajímalo, jak se třeba nakazili ti v té mlékárně, nebylo o tom někde něco? Jestli dodržovali opatření a přesto si to našlo cestu, nebo jestli n to kašlali?

​Já se obávám, že zrovna tyhle informace (které jsou fakt podstatné), se nedozvíme......

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:19

A666 je to zvláštní, protože třeba u nás to vypadá že z pětadvaceti zaměstnanců, kteří šli s nakaženým do karantény, to nechytil nikdo, ani jeho asistentka. a ten pozitivní to má z rodiny od blízkého člověka, který měl dlouhodobě příznaky. takže na jednu stranu to vypadá, že ten přenos není vůbec snadný, v kanclu to prakticky nemáš šanci chytit (natož na ulici nebo v šalině), na druhou třeba ti horníci.. jak?

Offline barbucha blogger
Avatar
30672 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:22
Reakce na Jiná Realita:

samozřejmě kromě šaten, ale těžko se ti budou lidi převlékat po jednom a po každém že by se to ještě vydesinfikovalo.

​To je ti ale pak každý jiný hygienický opatření k ničemu!

(jestlipak tam taky neměli pendlery? - vidíš, je to hned!)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:32

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:32

barbuchaběž to říct vládě.

oni mají kdoví proč pocit, že ta ostatní opatření mají smysl. převlékání po jednom kupodivu nevyžadují. asi že by to při nutnosti mezi dvěma směna umýt a převléct pár desítek až stovek osob nebylo realizovatelné.

Online andulka01
Avatar
10745 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:45

viktorka_od splavu To deváté je taky choroba?

Offline continuity
Avatar
33766 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:45

viktorka_od splavu tak ti horníci, pokud se v tom prostředí víru daří a(vypadá, že jo), to je konečná.

Navíc mají obvykle dost v nepořádku plíce. 

U vás nezměnili postoj k HO? Karanténa 20 lidí by pro mě byla velký argument. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 21. května 2020 13:55

continuity myslím, že u horníků o plíce nejde. nemají žádné příznaky, aspoň co jsem četla. to, jestli vir chytneš nebo ne, podle mě na stavu plic nezáleží. to spíš následný průběh, ne?

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 21. května 2020 14:01

A co třeba nějaký větrání nebo tak v tom dole... Nevim jak to tam funguje, ale asi moc čerstvého povětří tam nebude, možná i vzduchotechnika to může poslat dál... nějaký rozestupy v těch stolach asi taky ne, rousky jim snad při těch teplotách  nenuti...  

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 21. května 2020 14:02

Mě by hrozně zajimalo,  jak to funguje v kancelářích... myslím ten přenos,  resp riziko přenosu...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. května 2020 14:04

continuity jj, to prostředí dolů tomu viru prý velmi vyhovuje