Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:27
Reakce na Dalia:

Výsledek přišel v noci. Jsem také pozitivní. 

A jak ti vlasně je? ​Myslím, že už protilátky nemají moc smysl. Do 10 dnů od kontaktu. To už máš víc, ne? A to čekání zrovna u tebe nechápu, už jsi je dávno měla mít, ale tak jsi to zvládla snad i bez nich. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:30
Reakce na Evaeva:

mirajo já jsem taky Praha! Jenže já byla na testu ve čtvrtek, syn v pátek, výsledky jsme měli pátek a sobota, takže volali v pondělí. No a my byli od předchozí středy doma, takže trasovali jen předešlé pondělí a úterý a to už byl ten týden.

​Nám volali v sobotu a synovi v neděli. Ale je pravda, že po vyplnění toho dotazníku, který jsme vyplnili v sobotu dopoledne. Druhý syn ho nevyplnil, tak mu nevolali vůbec. 

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 10:30

Lamicka Lamicka ona je vystavuje,ale ,, neumí vystavit pro pendlera.Napise recept a na nej poznámku, výpadek systému.Poprve jsem se s tím bála do lékárny.s neschopenkou to udělá pro CSSZ asi stejně

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 11:04

Renusatko já dotazník taky vyplnila během víkendu oběma. Podle mě ten hovor byl celkem zbytečný, nic navíc vědět nechtěla a všechno skončilo "no jo, ale ono už je to osm dní" ale do školky nakonec volala.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 11:14

Renusatko Je to lepší. Stále jsem bez teploty. Jen hodně kašlu a smrkám a jsem unavená. Ale celkově se cítím mnohem líp.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 11:15

Kokoska Je to lepší. Žádné teploty. Jen kašel a rýma a únava. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 11:16

Evaeva Když je to několikátý den, tak jsou zbytečné už všechny hovory. On ten náš hovor po 10 dnech doma byl taky zbytečný, i když proběhl rychle po testu. Blbé je, že po skoro dvou letech není nějaký rychlý, jednoduchý postup, který by hlavně byl stejný pro všechny kraje. Takovéhle trasování úplně postrádá smysl. Ani v těch karanténách není žádný jednotný postup. U nás v září skončila v karanténě celá třída, po jedné hodině venku s pozitivním spolužákem. Hygiena nechtěla vůbec nic slyšet. Teď čtu třeba Resch , jak to je u nich. Tak to máš dva totálně jiné přístupy a oba nesmyslné. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 11:36

Renusatko no přesně! Já právě čekala, že už nezavolají a vyberou si čerstvější případ. Vezmou prostě ty kontakty z formuláře a jim pošlou takovou tu universální SMS/email. Taky mi to přijde šílené, že za rok a půl tohle není vyřešené. Oni prostě po každé vlně doufají, že další už nepřijde.

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 12:09

Dalia tak opravdu odpocivej! Snad to bude brzo v poradku, abys mohla resit ty dalsi veci. Ale ted te stejne asi 14 dni nebudou nikde chtit?

Offline Kokoska
Avatar
28410 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 12:11

Lamicka nekteri doktori to delaji blbe, uz podruhe se mi u jednoho zamestnance stalo, ze jeho neschopenka nebyla v systemu cssz. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 12:28

Kokoska V pondělí musím zavolat onkoložče a praktické, oznámit výsledek testu. Dnes jsem dobrala atb na stafylokoka. Tak uvidím, co bude. Ale 14 dní je karanténa, takže ted určitě nic.

Offline Zuzuli
Avatar
2170 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 13:53

711990 moje mama ma prvnaky a od vcera tridu v karantene. Dve holcicky jsou po covidu, tak budou chodit do skoly, zbytek tridy bude mit online vyuku. Mama doufa, ze se ji aspon cast deti vrati po tydnu s negativnim testem, ze nebudou cekat na konec karanteny bez nej. Prijde mi to sileny. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 04. prosince 2021 14:31

Zuzuli myslím, že se jí vrátí většina, samozřejmě kromě případných nakažených. Co vím v okolí, tak všichni na testy chodí, možností odběru je spousta a málokdo chce být opakovaně 14 dní doma. Učit prvňáčky online a zároveň ve třídě musí být šíleně náročné.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 14:32

Zuzuli uf teda s prvnakama je to zoufalstvi

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:05

Dalia drzim palce, at je ti brzy lepe

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:27

Lamicka Děkuji!

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:31

Evaeva a v školskej jedálni sa vírus nesiri vôbec!

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:39
Reakce na Dalia:

Kokoska Je to lepší. Žádné teploty. Jen kašel a rýma a únava. 

​No tak aspoň něco v tý bídě. Hlavně odpočívej. Držím palce ať už to máš za sebou a v pohodě.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:43

barbucha Děkuji , snad jo. Dokonce se mi lehce vrací čich.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 04. prosince 2021 16:52

Dalia Já myslím, že už se spíš zlepšuješ, že to zvládáš dobře a snad už tě žádné další potíže nečekají.

Čich jsem neměla vůbec jen 4 dny. Potom už jsem pomalinku začala cítit vůně. Asi po 14 dnech už jsem i poznala, co je za vůně, teď už i můžu zase zkoušet. Ale dodnes (asi dva měsíce) necítím žádný smrad. Jako ono je to v mém povolání super, ale doma nemůžu ani upozornit kluky a kdyby mi lítala kočka s bobkem u zadku, tak to neucítím