Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 14:10

Evaeva Já nejsem proti testování, já jsem proti přenášení zodpovědnosti na školy.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 14:10

RoSaVtipny to je, ale milion PCR denne? A kdo pro to vytvori financni zazemi? Kdyby jeden stal 500, tak je to 15 miliard za mesic, 180 za rok. Rozpocet na cele zdravotnictvi na pristi rok je tusim 24?, opravte me. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 14:13

999 tv Je pravda, že v těch školách chybí nějaká jednotnost. Taky za mě nás antigenní testy nespasí Ta chybovost je tam velká. U nás ve škole se dělají ty PCR každé pondělí dobrovolně s tím, že v pondělí se chodí v rouškách v celé škole, do výsledku. Většinou teda celý den. Zase oni tím pádem měli zavřenou třídu jen začátek září, od té doby nikdy a našli asi dva pozitivní za celou dobu. Do karantény šla jen rodina, případně kamarád, kde se vyhodnotilo, že se viděli po škole. Netestují se akorát děti tři měsíce po prodělání, potom už dobrovolně taky, očkovaní doobrovolně všichni taky. Jinak asi máme zodpovědné rodiče, protože mimo testování nechávají nemocné doma a tak nám zatím ta škola funguje. U staršího už jsou momentálně všichni spíš po prodělání, zbytek očkovaný a tam škola testuje jen zbytek. Jediný, který se v pondělí testoval, byl pozitivní a též jejich třídní. Takže teď už se tam nebude testovat nikdo a nic vědět nebudeme.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 14:17

mirajo tak asi by se to muselo porovnat s nákladama na lockdown... a čím větší množství, tím menší náklady na kus (pokud by to byla nějaká supermašina, co by to vyhodnocovala)

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 14:27

RoSa Lockdown nechteji uz ani o dost bohatsi zeme nez je ta nase, protoze by ho ekonomicky tezko unesly. Mnozstevni sleva jiste, ale za 50,- to obavam se neudela ani supermasina /plus lidi kolem ni/. Nebo je ta soucasna cena tolikrat vyssi nez skutecne naklady? To by mohl rict nekdo z laboratore...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 15:03

Je tu nekdo komu bylo po prvni ci druhy davce zle a uz mel treti?

jeste dodam,ze me zajima jak mu po te treti bylo?

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 15:05

Zarinya ja

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 15:14

letfenixa no a po treti davce nic?

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 15:50

Zarinya jo, třeba já, psala jsem to tu před 3 týdny, silná bolest kloubů a svalů, po cca 40 hodinách mi otekla oční víčka a ušní boltec, po 72 hodinách od očko jsem byla ok

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 15:53

Zarinya Sbíráš odvahu?

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:03

Zarinya bola som včera, silná bolesť ruky, občas zimnica, prvé dve dávky Astra, tretia Pfizer.

Offline dorota
Avatar
852 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:09

Zarinya Brat bol v utorok na tretej dávke, prvé dve mal astru, po prvej astre mal horúčku, boleli ho kĺby, bol unavený cca dva dni, po druhej dávke nič. Tretiu dávku mal Pfizer a nespomínal žiadne vedľajšie účinky, možno trochu cítil ruku. Mama bola na tretej dávke Pfizeru pred 9 dňami, bolela ju trochu ruka, inak nič. Sestra bola na tretej dávke minulú sobotu, cca deň-dva cítila únavu a bolela ju ruka.

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:09

letfenixa po jaké době od aplikace jsi měla reakci?

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:25

Sweet Potato no,radost z toho moc nemam,ta obava tam uz proste je.

Mermaid letfenixa dorota diky.

mam dva pfizery,prvni davka nic,druha horecka a dva dny blbe,treti bude taky pfizer.....no tak uvidime.

Muz ma dva pfizery,nebylo mu ani po jedne nic,ted ho premlouvam at si da modernu,taky bych ji radsi,ale u nas v nemocnici jen pfizer.:-/

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:26

tv zimnica mi začala cca 2 hodiny po, studený obklad na ruku som si dala hneď v nemocnici, bolieť ma začala večer. 

Po druhej dávke som mala horšie ako po prvej.

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:27

mirajo školy na začátku roku vysoutezili PCR testy za 200 Korun jeden. On totiž, když neplatis ten odber a pooluje se po třídách, tak se na lepší cenu dá dostat. 

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 16:30

Moji rodičia majú zas posledný rok trikrát Covid, dvakrát chrípku, jedenkrát virusovy zápal pľúc, a ani po jednej nič okrem slabého pociťovania miesta vpichu v deň vakcinacie.

Offline Lamicka
Avatar
13372 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 17:30

Ja si teda myslim, ze zavirani skol a deti doma je zverstvo. Vloni jsem se na izolaci uz musela vykaslat, protoze by dite skoncilo u psychiatra. Je to spolecenske dite, strasne ji chybela spolecnost, klesala na mysli, nic ji nebavilo, byla naladova a precitlivela. Bylo to nejlepsi rozhodnuti, jake jsem udelala, vypustit ji ke kamaradum. 

Ta kamaradka ucitelka (8lety gympl) mi ted vypravela kolik deti maji hospitalizovanych a kolik v peci psychiatru. Pry to nikdy nezazili, vsechno po covidu, v souvislosti se zavrenim skol, ty deti byly doma treba 10 mesicu samotne. Uzkosti, deprese, sebeposkozovano, ppp, sebevrazdy. Maji deti, ktere ve skole musi hlidat a predavat po skole rodicum, to mluvime o pubertacich. Jezdi prezkusovat do Bohnic. Tohle bude strasny problem do budoucna, myslim, ze mnohem vetsi nez si kdo umi predstavit. 

Offline continuity
Avatar
33802 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:05

Lamicka ano toto je obrovský problém. Jen nezmizí tím, že budeme před covidem cpat hlavu do písku. 

Jinak školy dostaly návod, jak pracovat s dětma po karanténě. Hlavně z pohledu té psychické stránky. Mám jim osobně dost za zle, že se nato úplně vykašlala a na ty děti příšerně tlačí.u nás třeba vyhlásili, že loni nedošlo k žádné ztrátě znalosti a není potřeba tudíž cokoliv řešit. Navázalo se rovnou letošní látkou. 

U nás to tlak třeba zahrnuje písemku z prirodopisu z učiva od začátku roku - neohlášenou. Nebo děti na tridnickych hodinách místo řešení těch sociálních vazeb píšou stále dokola stejný test z dějepisu a budou ho prý psát tak dlouho, až z něj budou mít všichni jedničky. Třídní se na to už nechce obětovat hodiny dejepisu, tak to dělá o tridnickych hodinách.

Toto mi přijde příšerné, všichni se totiž tváří, že není nic důležitějšího na tomto svete jež v sedmé třídě umět kořenový systém rostlin. Čekala bych,že se s těmi problémy bude nějak pracovat i v běžných hodinách, místo toho se všichni schovali za učivo. 

Tak nějak to zahrnuje i to, že dítě hospitalizované na psychiatrii musí být přezkoušeno.

Offline Maky
Avatar
229 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 18:22

On je tedy problém ve školách i v karanténach nebo v případě, že člověk nechce posílat do školy nachlazene/nemocné dítě...u nás (střední škola ekonomického !!! směru) momentálně hrozí z důvodu absence (10 hodin z 24 to jest pět dvojhodin) komisionalni přezkoušení z tělocviku.