Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:32

Evaeva jenze i ty naočkované třídy by se měly taky testovat. Netestuje se, tak se promoří s naočkoványm žákem celá rodina. 

Já neříkám,že zavřít je nejlepší řešení. Nejlepším řešením by bylo to testování. Dnes se očkovaní netestuji vůbec, takže ve třídě tvý sestry se pravděpodobně testuje sedm chudáků a o tom zbytku nevíme nic. V takové situaci je ten antigen absolutně nevypovídající. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:46
Reakce na Evaeva:

999 v Německu (?) to tak dělají. To testování netrvá tak dlouho, zase by si nemusela trnout že půjdeš z jedné karantény do druhé.

​ja bych nemecko moc za priklad nedavala.Zakazy  jsou tu nonstop a situace obdobna,jip pretizene......

U kamaradky ditete se testuje 3x tydne.

Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:47

Tady je hezky vidět,jak to začalo ve školách a přelévá se to na rodiče a sourozence. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34872 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 09:51

continuity U nás se testují všichni, atg i pcr, to pak má smysl

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:02

continuity ano, s tím testováním souhlasím. Ale zavírat třeba takové třídy mi přijde špatně. Navíc očkované děti mají pravděpodobně naočkované i rodiče.

Online 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:16

continuity Evaeva Já mám osobní zkušenost, naštěstí ne základkovou, tam to musí být ještě horší. V pondělí ráno učím první dvě hodiny dějiny designu interiéru na jedné škole. Ta od září testuje nad rámec povinností. Takže ta třída byla už třikrát v karanténě. Já tím strávím minimálně půl hodiny, půlka testů vyjde neprůkazně, čárka a duch. Takže radši ještě jednou. Vždycky je nějaký pozitivní test (pak se to třeba nepotvrdí). Přepočítáš očkované, dokud jich bylo méně než půlka, šli všichni domů. Teď se to překlopilo, očkovaní zůstávají. Není pravda, že jsou přesně nastavené prosesy, pořád se to mění. Když už se škola dovolá na hygienu dvakrát po sobě, dostane dvakrát různý výklad. Myslím, že není v pořádku argumentovat, že v nemocnicích padají na hubu, protože školy k tomu nepřistupují zodpovědně. Jestli to jde v Německu, tak je tam zřejmě lépe nastavený celý systém. Učitel dohání distanční vuku z minula, učí novou látku, připravuje na přijímačky a maturity a mezi tím dohlíží na šťourání v nose a obvolává rodiče. A ti do toho kafrají.To fakt chceš...

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:25

999Chapu te. Pro ucitele je to hodne slozite a pro reditele jeste slozitejsi, ti resi i financni stranku, pravni  zodpovednost...

Online 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:27

mirajo A to já jsem tam prdlajs učitel, zodpovědnost za výsledky nula nula nic...

Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:53

999 já ale nikde nepíšu, ze školy k tomu přistupují nezodpovědné, proto padají na hubu nemocnice 

Ale je pravda,že virus se ze škol šíří do rodin a pak to způsobuje přetížení nemocnic. To je fakt, který se dá jen těžko rozporovat. 

Špatně je nastavený celý systém, některá školy to řeší lépe, některá hůře, dost závisí na zřizovateli. Pokud to nebudeme schopni jako společnost adekvátně vyřešit, bude to špatný. 

Online 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:58

continuity Ano, s tím souhlasím. Špatně nastavený celý systém. A myslím, že většina škol dělá, co může.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:59

999 to je podle mě špatně nastavený systém. Testovat by se mělo před začátkem hodiny, asi by na to školy měli dostat víc peněz, aby zaplatili ten dozor,... Tím nechci říct, že ta tvoje škola to dělá špatně, ale že se to zase hrozně podcenilo. Určitě to jde, ale ne tady, kde se pořád do poslední chvíle čeká, že se to nějak vyřeší samo.

Online continuity
Avatar
33801 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 10:59

Sweet Potato to má smysl, jak píšu záleží velmi na zřizovateli. Jestli testují deset dětí nebo tricet už z časového hlediskat akový rozdíl není. 

U nás bylo vůbec nejlepší, když je vždy v pondělí otestovali PCR, sice skončilo dost tříd v karanténě, ale ve výsledku mám pocit, že to minimálně na ten další měsíc pomohlo a ta epidemie se tak nerozjela. Jenže teď už jsme tu výhodu dávno ztratli, podle mě už je ve většině tříd někdo nakažený. S tímto přístupem to pojede až do doby, kdy se nějak imunizuji všechny děti a pak už nebude koho nakazit. Říká se tomu promoření. 

Online 999
Avatar
17615 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:28

Evaeva Celý systém na hovno a děti kvůli tomu budou vstávat o půl hodiny dříve? A školy, které mají třeba dvacet tříd budou platit spešl dozor, to máš 100 placených hodin navíc týdně, nevím, jaká je sazba, ale další ohromná tentokrát finanční zátěž pro školy. Hele, mě by to fakt nemuselo bolet, ale v okamžiku, kdy se spousta lidí ze zásady neočkuje, lidi se shromáždují, chodí na fotbal, plní nákupáky a měly by to odnášet školy a děti, tak to se ve mně fakt probouzí učitel.

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 11:31

Vypadá to, že varianta o už je i u nás.

Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 12:21

dzizisketa paneboze

Offline Garfie
Avatar
24021 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 12:24

dzizisketa Taky to zrovna čtu, jestli ten člověk skutečně přiletěl z Namibie, tak je šance veliká. :-(

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 12:42

999 podle mě to není buď a nebo. Mě samotnou štve, že to odnášejí děti, povinné očkování je jediná šance. Zároveň si nemyslím, že se máme na testování vykašlat. Mělo by se testovat ve škole, v práci, všude.

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 13:31

Už jsem to psala včera, u nás se trasuje dva dny před PCR testem, což zachytí maximálně rodinu, ne třídu. Jinde, podle toho, co píšete, dva dny před priznaky. Covid má několik dětí, pět pedagogických pracovníků, ani jedna karanténa, PCR testy, nic. Nejraději bych se hodila marod a zůstala s klukama doma, tohle mě už nebaví.

Offline tv
Avatar
3586 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 13:33

A teď jsem přišla ze třetí dávky. Naše město se konečně heclo a zřídilo očkovací místo bez registrace, nemusíme se trmacet do jiného města, tak aspoň tak.

Online RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 13:53

Flegr opět vtipně komentuje

Z mého Twitteru @FlegrJaroslav

26.11. Profesor Dušek k aktuální covidové situaci: „Je to v kýblu.“ Opět dosti nemístný optimismus.

26.11. Zda na novou jihoafrickou variantu viru zabírají vakcíny, ještě nevíme. Je však jisté, že by na ní zabíralo masivní preventivní PCR testování. Vytvořme právní a technické zázemí pro testování milionu osob/den, testujme všechny žáky a zaměstnance a ŽÁDNÁ mutanta nás neohrozí.

22.11. Přestaňte buzerovat neočkované – stejně je neumíte rychle naočkovat a necháváte je stát hodiny na jednodávkovou vakcínu, která za dva měsíce nechrání před šířením nákazy. Otevřte pro lidi nad 55 znovu očkovací centra a plaťte jim za druhou dávku 2 a za třetí 3 tisíce na ruku.

20.11. Hurá. Dokázali jsme to! Už jsme zase v počtu mrtvých na milion obyvatel za týden třetí v Evropě! Bronzová medaile je dobrá, ale máme na víc, mnohem na víc! Češi do toho!!!

19:11. Evropská léková agentura dnes schválila Molnupiravir. To je ten, co snižuje úmrtnost na polovinu. Tak chřipčičkáří, ne abyste si ho při nákaze vzali. Byl vyvinut moc rychle a umírají i někteří, co ho užívali. Chtějte osvědčené prostředky: ivermermektin, ventilator a pohřeb žehem.

17.11. Klaus: "Komunismus neporazili studenti ani disidenti" Jasně – porazili ho komunisti a KGBáci z Prognosťáku v čele s Klausem. A taky není globální oteplování, pandemie a za veškeré zlo mohou neziskovky a Havel s Kalouskem. Toho senilního nafoukaného zloděje propisek fakt žeru.

17.11. Zase mi předpověď nevyšla. Na včerejšek jsem odhadoval 21 tisíc nakažených a ono jich bylo 22 479. Zůstávám klidným, stejně jako ti, co by měli s epidemií bojovat a nebojují. Tak jako oni jsem i já očkovaný a blbci co očkovaní nejsou mi mohou být ukradený. Jen škoda, že nejsou.

14.11. V souvislosti s růstem cen plynu skokově stoupla cena za kremace. Neohrožujte rodinný rozpočet svých blízkých – nechte se očkovat!