Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 20:44

Karja ano, ty děti z neutěšených poměrů to odskáčou šeredně. Loni jsem četla nějakou reportáž o škole z nějaké skoro vyloučené lokality. Jak ředitel děti osobně nahání k online výuce, ty s nejhorší rodinou situací chodí do školy (tehdy myslím mohly být skupinky po dvou? dětech), kde se učí na pomocí všech těch asistentů a družinářek, co mají... Tam se opravdu snažili hodně nad rámec svých povinností, ale stejně to byl takových zmar.

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:01

Zuzuli věřím, že to tak bylo i v minulosti, ale v současné době, kdy se od dětí očekává, že s každým zakašlánim zůstanou pokud možno doma mi to přijde dost mimo.

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:33
Reakce na Zarinya:

Je tu nekdo komu bylo po prvni ci druhy davce zle a uz mel treti?

jeste dodam,ze me zajima jak mu po te treti bylo?

​Já byla minulý pátek na třetí dávce Moderny a proležela jsem celou sobotu. Bolest celého těla, únava, pocit jako má člověk při chřipce. Bylo mi hůř než po druhé davce, a to se teď ta Moderna dává poloviční.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:42

eeny-meeny achjo.

Offline Candance
Avatar
5348 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:45

continuity jj, Honza Bartacek na to upozornuje uz od podzimu, uz to parkrat slo v mediich. Ale asi je tezke to protlacit.

Offline eeny-meeny
Avatar
242 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 21:53
Reakce na Zarinya:

eeny-meeny achjo.

​Trvalo to naštěstí jenom jeden den. Dá se to přežít, ale schválně jsem si to naplánovala na víkend, abych nechyběla v práci. V tom stavu bych to v práci určitě nedala.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:25

No,tak moje dcera izolaci v minulém školním roce absolutně nezvládla,psala jsem v jiném vlákně,od května dochází na terapii.Zaplaťpánbůh pomáhá to.Nicméně nebyla z psychických důvodů schopna po otevření škol prezenčně nastoupit (jednalo se o poslední měsíc před prázdninami). Těsně před koncem školního roku se natolik zlepšila, že se nechala do školy dovážet.Všechny známky se jí podařilo uzavřít, ovšem až na tělocvik.Tam musela jít v srpnu na přezkoušení.Dostala dvojku (měla udělat asi dvacet dřepů-nic víc), protože se údajně netvářila nadšeně.Jestli je toto nutný, nevím.Takto pro ni začal první rok na střední škole.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:40

EDITH4B netvářila nadšeně. Někteří mají fakt pochopení

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:51

Evaeva mně kdyby odmítli uzavřít známku kvůli dvaceti dřepům,tak je pošlu s prominutím do prdele.A fakt se nebudu tvářit nadšeně...

Offline Malenge
Avatar
4253 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 22:56

EDITH4B  to je teda historka, 20 drepu s nadšením, ty kraso! Někteří jedinci by opravdu neměli pracovat ve školství.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 23:03

Malenge je to úplně zbytečný.A navíc v této době.Opravdu je to o té empatii některých.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 23:21

Lamicka EDITH4B U nás je to stejné a to mám kluka, který loni žádnou izolaci nedodržoval, ale ty vyhrocené akce ve škole, byli na něj taky moc. Neustálé neomluvené hodiny, když se nedařilo připojení a následná dvojka z chování za neomluvené hodiny a komisionální zkoušky za zameškané hodiny. Den po vysvědčení změna ohledně toho, kdo bude maturovat, když do teď to bylo pokaždé jinak. Odchod ze školy. Nevím, jak to bude letos. Třídní má rozumnou ženskou, známky dobré, ale bohužel zameškaných hodin spoustu. S bezpříznakovým covidem byl doma tři týdny.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 23:49

Renusatko bohužel nedokážou překročit svůj stín.Doba je jaká je a psychika dětí a to, jak to celkově s nimi zamávalo,se nezohledňuje.Neříkám teda, že všude a všichni.Někteří kantoři se snaží a uvědomují si jaký to je průser.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 27. listopadu 2021 23:54

EDITH4B já to vůbec nedokážu pochopit. U nás jsme třeba totálně přeponali práci. Naši zákazníci taktéž. Ta změna ve společnosti je úplně obří - za 18 měsíců někde i o 180 stupňů. Jen školy pořád jedou svoje mantry jak za krále Klacka a doufají, že to tak bude další dlouhé roky. 

Dcery mi je teda moc líto. Je to šílený příběh. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 00:03

continuity přesně tak,to si říkám taky-všichni se nové době a situaci nějak přizpůsobili,co dřív nešlo se ukázalo, že jde.Jen to školství...škoda mluvit.

A děkuju,ale musím říct že jsem na dceru obrovsky pyšná, protože se pere skvěle.Je to neuvěřitelný obrat k lepšímu.Z původní každotýdenní terapie se postupně přes obtýdenní propracovala k návštěvě jednou za měsíc (teď čerstvě-uvidíme jak to půjde)a zatím to vypadá dobře.

Ale je to takový křehký, člověk se pomalu bojí dýchat aby se to zase nepodělalo.

Offline continuity
Avatar
33666 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 00:21

EDITH4B dcera je moc statečná, držím vám všem palce.  

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 00:24

continuity moc děkuju

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 07:39

eeny-meeny měla jsem to po třetím Pfizeru stejně. ALE:  momentálně mám doma pozitivního muže (po dvou dávkách) i obě děti a sama jsem zůstala negativní. 

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:08
Reakce na continuity:

EDITH4B dcera je moc statečná, držím vám všem palce.  

​naprostá pravda!