Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:09

EDITH4B to je šílené, přeji, at je dcerka v pořádku!

Lamicka

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:19

EDITH4B koukám, že tělocvik je nejdůležitější předmět na všech školách, nejen u nás na střední. To je tak smutný.

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:40

Ja nevim, ze se z tech vychov dela porad takova veda. Jako by kazdy musel umet kreslit, zpivat nebo rychle behat. Taky se snad da v zavaznych pripadech, kdy je absence kvuli nemoci a ne kvuli zaskolactvi, napsat neklasifikovano, ne? To kdyby to dite nedejboze melo nejaky uraz a pul roku nemohlo cvicit, tak bude opakovat rocnik?  

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 08:56

Kokoska tak když mělo komplikovanou zlomeninu ruky, tak bude dělat dřepy a když nohy, tak shyby.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:00

Lamicka - ta realita, kterou popisuješ je příšerná, takhle navenek to není vidět, když člověk vidí hloučky puberťáků . No, je to děs a asi na ně znovu ta beznaděj dopadá. Je mi z tvých příspěvků úzko. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:09

jitřenka mne z toho bylo taky uzko s mela jsem slzy v ocich, kdyz to kamaradka vypravela. Ona je typ ucitelky, ktera se o deti, ktere uci, stara, zna jejich situaci doma, problemy resi. No a tohle je pry moc tezke. 

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:17

Dite je na klasicke skole, ktera ma povest snad nejprisnejsi skoly v Praze, kde je jen dril. Az jsem se bala tam dite dat a teda kdyz to tady ctu, tak mam pocit, ze mam dite na volnomyslenkarske skole. Co se tyce uceni, tak prisne to je, ale takove absurdity jsem nezazila. Na mnoha vecech se da domluvit. Nedulezite veci se nehroti. 

Jinak souhlas, ze se dnes uci neuzitecne kraviny. Porad se jede pazourek a korenovy system, nejvic me rozsekala pisen Na okor je cesta nebo Motylek od Vondrackove v HV. Vetsi odrhovacky neznam. Pritom je tolik krasnych pisni. Jenze osnovy jsou osnovy, na prijimackach ty encyklopedicke znalosti taky vyzaduji. To chce systemovou zmenu. 

Offline continuity
Avatar
33613 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:35
Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 09:42

nonemy děkuju!Maky ano, nejdůležitější

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:05

continuity ono to není jen o protilátkách. My jsme zařazeni do studie na buněčnou imunitu a někdo ani protilátky nemá a buněčnou imunitu má dobrou. Je to neskutečně složité. Proto se nikomu nechce do stanovení určité hladiny. Jen je třeba jasné, že když  někdo má po třetím očkování 130 a kolegyně 38 tisíc po druhém, tak se jí na třetí dávku nechce.

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:08

Lamicka my na gymplu zpivali Po matusce sire Volze, za Okor bysme byli radi

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:14

https://denikn.cz/756720/na-stadion-mezi-tisic-lidi-ano-na-vanocni-trhy-ne-vlada-se-pry-inspirovala-v-cizine/?cst=563fe604ff89ea4589f12d403b24d8a2640db5fc
O těch nešťastných trzích. Že u nás asi nejsou uhlídatelné, s tím celkem souhlasím, ale téhle Köpplově perle se směju nahlas. 

Na adventním trhu je jiný model chování než v obchodech nebo na sportovištích, lidé se tam sdružují a celkově jsou méně ostražití na možnosti nákazy než v restauracích nebo na sportovištích,“ zdůvodnil rozhodnutí mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

A Chlíbek:

„U akcí do 1000 lidí platí zásadní podmínka. Lidé jsou usazení, nevytvářejí úzké hloučky, které jsou přímo u sebe, ale sedí v užších odstupech na svých sedadlech a to je určitě méně epidemicky nebezpečné než hlouček postávajících lidí, navíc třeba konzumujících,“ uzavřel Chlíbek.
Byli někdy třeba na hokeji?

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:18

Sweet Potato jo no, venkovní trh je mnohem nebezpečnější než když třeba patnáct lidí cvičí v uzavřené místnosti bez roušek. O těch sportovních utkáních ani nemluvě

Offline Lamicka
Avatar
13347 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:18
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:38

Renusatko 

V tom rozhovoru ale zmíněná je, že s protilátkami souvisí.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:43
Reakce na continuity:

Tady je docela dobře vysvětlení,jak to s protilátkami je.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-zajem-o-testy-protilatek-je-enormni-neuznavani-je-nefer-zni-z-laboratore-181859

​To je moc dobrej rozhovor Skoda, ze doted jsou takovyhle lidi mimo okruh odborniku, kteri rozhoduji. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:58

wendulkaUrčitě to souvisí. Buněčnou imunitu nemáš bez očkování ani bez prodělání, ale i když ty protilátky klesnou na nízkou hranici, tak buněčná imunita může fungovat. 

Zrovna dnes mi posílala kamarádka výsledek, kde je to dobře vidět. Skládá se to ze tří hodnot. Jedna je protilátky v krvi to byla hodnota těsně na hranici 0,5.  Druhá hodnota je imunita spíš taková celková, aktivně reagující imunitní buňky a třetí hodnota je imunita stimulovaná virem, která jí vyšla přes 500, hraniční nález je 100. Takže má takovou střední hodnotu. Pořád to znamená, že by se pravděpodobně ubránila lehkým průběhem nebo bez příznaků, jenže to pořád  není podle čeho hodnotit, protože je těch dat málo. Usuzuje se podle jiných podobných onemocnění a hodnot.

Offline Kokoska
Avatar
28256 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 10:58

Sweet Potato byli v Sephore na black friday? 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:31

Renusatko 

Ano. To už jsi tu psala několikrát. Nicméně jiné větší studie už taky  prokázaly, že jedna dávka očkování po prodělání tu imunitní odpověď ještě zvyšuje.

Viz třeba ztovna ta moje bývalá učitelka angličtiny, která klasický chřipkový covid měla loni na podzim. Před očkováním na začátku března protilátky kolem 123. Po očkování jí vystřelily přes 400 a ani teď pořád neklesly.

Moje kadeřnice totéž. Před očko po prosincovém lehkém covidu protilátky 86. Po něm stejný výsledek jako výše. 

Tak tam je naprosto pochopitelne, že se jim na třetí zatím nechce. A to vlastně ta učitelka  spadá už do kategorie, kde se to zvažuje povinné včetně té třetí. Kadeřnice teda ne. Ta je nerizikova a 40+.

Jenže obě patří k těm výjimkám, kterým když poskytnes informace, umí je správně vyhodnotit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34813 příspěvků moje polička 28. listopadu 2021 11:34

wendulka Ten článek je dobrý, ale vyplývá mi z něj i to, že se fakt pořád nic moc neví.

A nezmiňují, že Rakousko protilátky začalo uznávat a rychle zas přestalo. To by mne zajímalo, co k tomu vedlo.

Na farmaloby nevěřím.