Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:21

martek01 v mimoradnem opatreni o ochrane dych.cest jsou stanoveny vyjimky. Potvrzeni vystavuje lekar. Zamestnavatel to musi akceptovat. 

ee) osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen ochranný prostředek dýchacích cest podle bodu 1 nebo 2, a jsou schopny tuto skutečnost prokázat lékařským potvrzením; tyto osoby jsou však povinny mít nasazen jiný ochranný prostředek dýchacích cest podle tohoto opatření, který je v lékařském potvrzení specifikován, vyjma případů, kdy je v lékařském potvrzení výslovně uvuvedeno, že dotyčná osoba nemůže mít nasazen jakýkoli ochranný prostředek dýchacích

Offline letfenixa
Avatar
7956 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:36

Po dnešnej hodine hybridného vyučovania matematiky úpravy mocnin u deviatakov by som školy tiež zavrela

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46053 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:48

hm ja jsem od toho nic necekala, ale ti kteri se dali naockovat s vidinou tecky za koronavirem jsou asi kapku zklamani ne?

me hodne trapi ty deti

a nechci tentokrat na HO, psychicky to nedam

Online Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:53

Jitka77 Ten mi přijde teda dost velkorysý. Ale to setkávání na kolejích pochybuju, že někdo dodrží....

Jinak u nás školy zůstávají otevřené, i když kraj spadá mezi ty horší. Prázdniny budou mít jen některé gymply a i tam ředitelé dost prskají, že měla být raději distanční výuka. Otevřená zůstává i škola v Kojetíně na přerovsku, kde mají akutálně 11 tříd v karanténě. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:02

viktorka_od splavu Ja zklamana nejsem, jsem nastvana ze se nenaockovali ostatni a ze je vlada k tomu nepresvedcila a neulehcila jim to. 

HO nechci, je velky rozdil, zda je to benefit nebo povinnost. Deti chci ve skole. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:14

Já se klidně zavřu na dva roky do sklepa, ale děti už prosím ne

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:22

Psala mi kamaradka, ze se byla ockovat v UVN a pry uz zase ockuji jako o zavod. Otazka, zda je za tim zhorsujici situace nebo konec testu zdarma. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 15:25

Lamicka zrovna byl článek na seznamu, že na nádraží se zase stojí fronty. Většina tam byla kvůli zrušení testů zdarma, někdo čekal s očkováním po covidu.

Já jsem taky naštvaná jako ty. Člověk nechává naočkovat i děti, ale rizikový na to kašlou.

Offline brrr
Avatar
10004 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:26

U nás je zavřeno a přitom v obci jsou minimální počty nakažených (dva?).

P.S.: Družina je otevřena

Offline Samara
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 15:37

A proc to ockovani nenaridi zakonem? Povinny ockovaci plan mame, vakcina je bezpecna - nechapu proc neprevezmou odpovednost a nenaridi to vsem nad 15 let?

Offline Sweet Potato
Avatar
34818 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:38

Lamicka Prý to druhé.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:43

No mě dojímá, jak Burešova vláda vyzývá k přeočkování 3. dávkou, ale konkrétně v našem okresním městě zůstává očkovací centrum, v němž se nechala očkovat většina zdejších rizikových pacientů, především seniorů díky telefonním linkám, které byly na jaře provozovány radnicí, zůstává z rozhodnutí krajského .za ANO nadále zavřené. Těch pár obvoďáků, co se k očkování na jaře přidalo, očkování už ukončili zrovna tak.

Nejbližší OČM je tak ve vedlejším okresním městě, kde jsem nechala očkovat mojí ségru, jelikož na ni se už u nás nestihlo dostat. 

Hlavně, že MZ rozesílá sms s výzvou k přeočkování, aby lidi kontaktovali svého PL nebo se zaregistrovali přes internet.

Jo ty starý lidi tady určitě zvládnout internet a cestu do vedlejšího okresního města.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:44

Samara take bych pro to byla, at je ockovani povinne pro plnolete osoby. 

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:48

Sweet Potato Jo, to je vlastne pravda s tim odstupem 1,5 m. Pokud ho neni mozne dodrzet, tak plati ty vyjimky pro lidi s potvrzenim od lekare. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 16:02

brrr tohle jsem taky někde četla, význam tohoto opatření chápu fakt jen steží

Online rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:03

Tak po dnesnim testu jsou pozitivni obe. Parada. 

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:12

rasaNori no dalo se to cekat:( a vy jste zatim ok?

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:20

rasaNori 

To se nedivím, u nás mají všechny virózy děti sdílené, většinou pár dní odskok, ale mají všechno spolu. Tak ať je to dobré u obou holčiček. Ta vyrážka s tím souvisela? A vy dospělí jste negativní? Vůbec si neumím představit, jak bych zavedla nějaké opatření, kdybych měla pozitivní děti Jako chytit bych to od nich nechtěla, ale prakticky nejde dělat téměř nic, když jsou tak malinký. Hodně větrat... Sorry za ten vodopád otázek, ale šrotuje mi v hlavě, co by kdyby. 

Online žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 22. října 2021 16:38

Na hygieně doporučili dítě izolovat do samostatného pokoje. To už ani není k smíchu snad.